Krótki opis szatana z siódmej klasy
2012-06-03 17:22:20Opis testu.. Treść.. Agata_Froncz 3 lata temu.. gabciaa222 5 lat temu.. Udostępnij.. Test ze znajomości lektury "Szatan z siódmej klasy" Kornela Makuszyńskiego składa się z 15 pytań.. Szatan z siodmej klasy-1960 - CDA Wyszukiwanie odpowiedzi.Szatan z siódmej klasy - test.. Rozwiąż test.. Główny bohater powieści Adaś Cisowski, to chłopiec o niezwykle przenikliwym umyśle, który potrafi rozwiązać każdą zagadkę.Adam Cisowski - sprytny uczeń siódmej klasy o przezwisku "Szatan" ze względu na jego spryt, odgadł metodę pytania profesora, za rok miał zdawać maturę, rozwiązał zagadkę złodziei drzwi, Ojciec Adasia - lekarz, Matka Adasia - gospodyni, jak pisze Makuszyński "(.). przedobra kobieta, która (.). miała na głowie cały dom.. Adam Cisowski - to młody siedemnastoletni chłopak, uczeń jednego z warszawskich gimnazjów.Jak dobrze znasz lekturę pt. „Szatan z siódmej klasy" Kornela Makuszyńskiego?. Ma siedemnaście lat i uczęszcza do siódmej klasy warszawskiego gimnazjum .Dokładny opis wszystkich postaci z lektury Szatan z siódmej klasy oraz najkrótsze streszczenie jak się da.. Jeśli czytałeś / aś Szatana z siódmej klasy na pewno poradzisz sobie w tym teście!. Zawiera nieodpowiednie treści?. Filmy.. Ma on czworo rodzeństwa, w tym .Geneza utworu i gatunek.. Są to postacie barwne, które wzbudzają sympatię u czytelnika..

Był uczniem siódmej klasy w męskim gimnazjum w Warszawie.

Pod względem gatunkowym Szatan z siódmej klasy to powieść detektywistyczna.Tematem utworu jest śledztwo.. Poznajemy go w momencie, gdy rok szkolny zbliża się ku końcowi.Powieść Kornela Makuszyńskiego „Szatan z siódmej klasy" po raz pierwszy ukazała się w 1937 roku i szybko zyskała uznanie młodych czytelników.. dam naj .. Adam Cisowski, uczeń jednej z warszawskich szkół, jest główną postacią książki Kornela Makuszyńskiego pt. "Szatan z siódmej klasy".. Rozmawiając z księdzem Adam dowiaduje się, że dawno temu do kościoła, przyniesiono chorego na drzwiach z pewnego domku w Bejgole.Szatan z siódmej klasy - plan wydarzeń, Kornel Makuszyński, Szatan z siódmej klasy - streszczenie i opracowanie lekturyW klasie siódmej historia stała na wysokim poziomie, a wezwani do odpowiedzi uczniowie odpowiadali celująco.. Wyślij zgłoszenie .Zadanie: krótki opis wandy z opowiadania quot szatan z siódmej Rozwiązanie: wanda jest jedyną córką iwa i ewy gąsowskich uczy się w szkole w wilnie, gdzie spędza Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.Jak dobrze znasz lekturę ,,Szatan z siódmej klasy"?.

78% Streszczenie "Szatan z siódmej klasy" z opisem Adama Cisowskiego.

"Szatan z siódmej klasy" Opis .• Szatan z siódmej klasy - opracowanie • Czas i miejsce akcji Szatana z siódmej klasy • „Szatan z siódmej klasy" - recenzja książki • Opis dworku Gąsowskich w Bejgole • Główne wątki w powieści Kornela Makuszyńskiego • Narracja „Szatana z siódmej klasy" • Uniwersalizm powieści Kornela Makuszyńskiego • Jak .Szatan z siódmej klasy - powieść dla młodzieży Kornela Makuszyńskiego.Głównym bohaterem jest Adam Cisowski, mądry i logicznie myślący chłopiec z żyłką detektywistyczną.Powieść opowiada o tajemnicy z czasów wojen napoleońskich - zagadce, którą Adaś, wraz z rodziną Gąsowskich, będzie musiał rozwiązać.Treść tekstu zawiera trzy stałe elementy: ofiarę: tu jest to rodzina Iwa .Pytania dotyczące lektury Szatan z siódmej klasy.. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. .Opisy nauczycieli z ksiązki szatan z siódmej klasy 2014-03-08 20:51:06 Napisz mi streszczenie lektury ' Szatan z siódmej klasy ' .. Opis Adasia: Głównym bohaterem powieści Kornela Makuszyńskiego pt. "Szatan z siódmej klasy" jest Adam Cisowski - tytułowy szatan .. Był uczniem siódmej klasy w męskim gimnazjum w Warszawie.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Motywem przewodnim jest niewątpliwie wątek kryminalny.. Quiz w Poczekalni.. Chłopca przezywano Szatan.Wszystko to razem sprawia, że "Szatana z siódmej klasy" czyta się jednym tchem i z wielką przyjemnością..

Opis Adama Cisowskiego - "Szatan z siódmej klasy" poleca 81 % 4937 głosów.

Adam pochodzi z zacnej i uczciwej rodziny.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Quiz w Poczekalni.. Udostępnij.. .lektura ' szatan z siódmej klasy ' - opis jakiejś przygody Adama Cisowskiego.. Jego ojciec jest szanowanym lekarzem, a .Adam Cisowski jest głównym bohaterem książki Kornela Makuszyńskiego pt. "Szatan z siódmej klasy".. Skomentuj.. 118 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Inne tryby testu.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Skomentuj.. Quiz w Poczekalni.. Pomagają uwięzionym wydostać się z piwnicy, uciec na drugi brzeg jeziora, a wycieńczonego Francuza zanoszą do mieszkającego niedaleko księdza Kazuro.. Udostępnij.. Pan Cisowski był lekarzem, natomiast matka prowadziła dom i opiekowała się rodzeństwem Adama.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.Mlodzieniec z harcerska postawa szuka zlota z epoki Napoleona a znajduje cos wartosciowszego-milosc!. PATKA71928 4 lata temu.. Chłopca przezywano Szatan.. Do dziś równie chętnie sięgają po nią kolejne pokolenia młodzieży, przenosząc się dzięki niej w świat przygody, by wraz z głównym bohaterem utworu rozwiązywać tajemnicę starego dworu rodziny Gąsowskich.Powieść „Szatan z siódmej klasy", która jest dziełem Kornela Makuszyńskiego, to opowieść przygodowo - detektywistyczna, opisująca wakacyjne przygody siedemnastoletniego chłopca, Adasia Cisowskiego, znanego w całej szkole jako „Szatan" z racji, że umiał rozwiązać każdą zagadkę.Zadanie z lektury " szatan z siódmej klasy" 2010-12-10 17:27:47 Możecie mi napisać streszczenie lektury szatan z siódmej klasy 2012-10-12 15:19:36 Znacie jakieś pytania z treści lektury Szatan z siódmej klasy 2009-05-10 07:33:59Jak dobrze znasz lekturę „Szatan z siódmej klasy"?.

Ma siedemnaście lat i uczęszcza do siódmej klasy warszawskiego gimnazjum.

Klasa siódma wyróżniała się spośród innych radością, rozbrykaniem i szczerą przyjaźnią.Charakterystyka Adama Cisowskiego („Szatan z siódmej klasy" Kornela Makuszyńskiego) Adam Cisowski jest głównym bohaterem książki Kornela Makuszyńskiego pt. "Szatan z siódmej klasy".. 2010-03-17 20:11:50 Na jakie stronie książki pt. '' Szatan z siódmej klasy '' moge znaleźć opis osobowości Adama Cisowskiego?. .W swojej powieści „Szatan z siódmej klasy" Kornel Makuszyński oparł akcję na doskonale przedstawionych bohaterach.. Treść tekstu zawiera trzy stałe elementy: ofiarę: tu jest to rodzina Iwa .81% Opis Adama Cisowskiego - "Szatan z siódmej klasy" 75% "Szatan z siódmej klasy" - streszczenie oraz opis Adasia Cisowskiego.. Skomentuj.. Adam miał 17 lat.. ( dokłądne streszczenie ) .Adaś Cisowski jest głównym bohaterem powieści Kornela Makuszyńskiego - tytułowym „szatanem z siódmej klasy".. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.Szatan z siódmej klasy - Kornel Makuszyński - streszczenie Historia 17-sto letniego Adasia Cisowskiego, detektywa-amatora, który pewnego dnia zostaje poprosz.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. ", czworo rodzeństwa Adasia - "rozwścieczona czwórka .Okazuje się, że są to jego szkolni koledzy.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Skomentuj.. 8 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Swoje przezwisko zawdzięcza profesorowi Gąsowskiemu, który uznał, że tylko szatan mógł odkryć jego metodę egzaminowania uczniów.. 80% "Szatan z siódmej klasy" przedstawienie lektury.„Szatan z siódmej klasy" - krótkie streszczenie W swojej powieści „Szatan z siódmej klasy" Kornel Makuszyński zawarł cztery wątki.. Pan Gąsowski z uznaniem kiwał głową, dumny, że jego uczniowie zapałali do historii prawdziwą namiętnością.. 65 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Głównym bohaterem powieści Kornela Makuszyńskiego pt. "Szatan z siódmej klasy" jest Adam Cisowski - tytułowy szatan.. Udostępnij.. 12 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt