Opis bibliograficzny książki harry potter
Harry Potter i Kamień FilozoficznyOpis bibliograficzny to wzór, według którego powinno opisywać się książki, publikacje, fragmenty dzieł, filmy, ryciny i inne elementy prezentacji maturalnej.. Sprawdź też koniecznie recenzję "Harry Potter i Czara Ognia".Obowiązkowy zestaw plakatów każdego fana Harry'ego Pottera.. "Tytuł czasopisma" rok, numer czasopisma, numery stron zajęte przez artykuł Przykład: Jaworski Marcin: Różewicz - ostatni modernista.. Wszyscy Ślizgoni zzielenieją z zazdrości.2 PRZYKŁADY KSIĄŻKA Opis bibliograficzny książki (wydawnictwa zwartego) jednotomowej, jednego autora Nazwisko i imię, Tytuł, Wydawca, Miejsce i rok wydania Mickiewicz Adam, Pan Tadeusz, Czytelnik, Warszawa 1998 Nazwisko i imię, Tytuł, tł.. Wspaniała opowieść o młodym Czarodzieju, który już od pierwszej części stawia czoło okrutnemu Lordowi Voldemortowi, zaś ten na wszelkie możliwe sposoby, stara się odzyskać dawną władzę.. PN-82/N-01152 Opis bibliograficzny; Encyklopedia wiedzy o książce, Ossolineum, Wrocław, 1971Opis bibliograficzny książki Elementy opisu bibliograficznego książki.. W wersji anglojęzycznej książka ukazała się w 1997 roku, natomiast w przekładzie polskim wydało ją Wydawnictwo Media Rodzina w 1999 roku.Harry Potter i kamień filozoficzny to pierwszy film z kinowej adaptacji cyklu Harry Potter, prezentujący historię młodego czarodzieja, który w przyjaciółmi natrafi na gigantyczne niebezpieczeństwo ze świata Czarnej magii..

Aktualnie stosuje się normę PN-82/N-01152.01 Opis bibliograficzny.

Sprawdź oferty i opinie użytkowników!. Barbara Grzegorzewska, Znak, Kraków 2004 .Obecnie opis dokumentów jest sporządzany z autopsji na podstawie normy obowiązującej w danym okresie historycznym.. "Polonistyka" 2005, nr 5, s. 18-24 Opis bibliograficzny RECENZJI: Nazwisko i imię autora recenzowanej książki: Tytuł recenzowanej książki.Harry Potter i Książę Półkrwi to piąta, filmowa adaptacja kolejnej książki z cyklu Harry Potter (po Kamieniu filozoficznym, Komnacie Tajemnic, Więźniu Azkabanu oraz Czarze Ognia) autorstwa J.K Rowling, prezentujący zmagania tytułowego bohatera próbującego odkryć tajemnice stojące za tytułowym Księciem Półkrwi oraz przeszłością Voldemorta, dzięki której bohater może .📚 Poznaj "Harry Potter i Czara Ognia" autorstwa J.K. Rowling.. Dominika Grabowska 1 lutego, 2013 język niemiecki No Comments.. Opis bibliograficzny utworu literackiego zamieszczonego w antologii jednotomowejCapacious extremis; Wymowa: Kapacius ekstremis Opis: zaklęcie zmniejszająco-zwiększające, które rozciąga wewnętrzne wymiary danego obiektu, nie zmieniając jego wymiarów zewnętrznych, a także sprawia, że jego zawartość staje się lżejsza..

Przeczytaj opis książki "Harry Potter i Czara Ognia" a także poznaj jej ocenę.

Dowolny Podręcznik Szkolny 2.. Przykład: Michałowska Teresa, Średniowiecze, Warszawa 1995, s. 23-142.. Autor w opisie bibliograficznym - Można zamiast imienia podać tylko inicjał , jeżeli nie utrudni to identyfikacji osoby.Harry Potter - seria siedmiu powieści fantasy autorstwa brytyjskiej pisarki J.K. Rowling, wydawanych od 1997 do 2007 roku.Cykl przedstawia świat magii, czyli społeczność czarodziejów, istniejącą równolegle do świata niemagicznego, tak zwanego mugolskiego.Głównymi bohaterami są nastoletni Harry Potter oraz jego przyjaciele: Ron Weasley i Hermiona Granger, uczniowie Szkoły Magii .Harry Potter i Przeklęte Dziecko (ang. Harry Potter and the Cursed Child) — scenariusz sztuki pod tytułem Harry Potter i Przeklęte Dziecko, który został wydany w wersji książkowej.. Książki z tej serii cieszą się niezwykłą popularnością na całym świecie.. Dieses Buch ist der erste Band der Siebenteiligen Harry-Potter-Romanreihe von Joanne Rowling.Harry Potter i Zakon Feniksa; Harry Potter i Książę Półkrwi; Harry Potter i Insygnia Śmierci; opis: Pakiet wszystkich przygód "Harrego Pottera" "Harry Potter i kamień filozoficzny" Harry Potter to sierota i podrzutek, od niemowlęcia wychowywany przez ciotkę i wuja, którzy podobnie jak ich syn Dudley - traktowali go jak piąte koło u .Książka pt. „Harry Potter i kamień filozoficzny" jest pierwszą z serii powieścią o przygodach młodego czarodzieja, Harrego Pottera..

Opis bibliograficzny fragmentu książki Autor, Tytuł, miejsce i rok wydania, numery stron, na których znajduje się fragment.

Czytają je zarówno dzieci, jak i dorośli.. Po wydaniu pierwszej książki o młodym czarodzieju stała się jedną z najbogatszych i najpopularniejszych pisarek na świecie.Harry Potter und der Stein der Weisen - opis książki, którą ostatnio przeczytałeś - niemiecki.. W wersji angielskiej książka .Harry Potter i Kamień Filozoficzny jest pierwszą częścią z siedmiotomowego cyklu, opowiadającego o przygodach młodego czarodzieja Harry'go Pottera.. Ulubiona książka (jeśli mogę prosić to zmierzch lub jego serie) Przykład opisu biblograficznego: Grimal P., Słownik Mitologi Greckiej, Wrocław 1990.Charakterystyka bohaterów.. W poradniku umieszczam opis każdej części "Harrego Pottera", a także obrazkowe streszczenie ;] 1.. Opisują one życie młodego czarodzieja i jego niezwykłe przygody w Szkole Magii.. Został on napisany przez dwóch scenarzystów: Johna Tiffany'ego i Jacka Thorne'a oraz zatwierdzony przez Joanne Kathleen Rowling, autorkę całej serii o Harrym Potterze.. Książka oraz jej nowelizacja wynika z zaleceń ISBD(M) z 1987 roku.. Harry stracił swoich rodziców, gdy miał około roku i teraz jest wychowywany przez siostrę swojej matki Petunię Dursley i wuja Vernona Dursleya.Możesz sporządżić opis bibliograficzny podanych książek?.

"Harry Potter i Kamień Filozoficzny" jest debiutem literackim Rowling, co bardzo zmienia postać rzeczy przy ocenie książki.

Znajdź coś dla siebie w przyjaznej cenieOpis bibliograficzny - zespół informacji niezbędnych do identyfikacji opisywanego dokumentu oraz informacji uzupełniających, które mogą być dodawane dla bliższego scharakteryzowania dokumentu.. Jeśli jesteś prawdziwym Gryfonem, na Twoim biurku nie może zabraknąć tego dziennika!. Dzięki niej jej autorka, J. K. Rowling, stała się jedną z najpopularniejszych pisarek XXw.. Zmiany zaszły także w sposobie katalogowania.OPIS BIBLIOGRAFICZNY ARTYKUŁU Z CZASOPISMA: Elementy opisu: Nazwisko i imię autora artykułu: Tytuł artykułu.. Zawiera ilustracje z filmów o Harrym Potterze, idealne do wypełniania magicznymi kolorami.. Imię i Nazwisko, Wydawca, Miejsce i rok wydania Schmitt Eric Emmanuel, Oskar i pani Róża, przekł.. Otwórz go, weź kredki i niech dzieje się magia!Opis bibliograficzny artykułu w wydawnictwie zwartym (książce) Autor artykułu, Tytuł artykułu, w: Tytuł książki, z której pochodzi artykuł, odpowiedzialność drugorzędna, oznaczenie wydania, miejsce wydania: wydawnictwo, rok wydania, numery stron, na których znajduje się opisywany fragment.Recenzja książki Harry Potter i Kamień Filozoficzny Drugi świat @Krasnoludek · 2012-11-29.. Przez wiele lat wychowywała samotnie córkę i borykała się ze sporymi problemami finansowymi.. Podejrzewam, że pani J. K Rowling nie koniecznie trzeba przedstawiać.. Opowiada ona o początkach przygód młodego czarodzieja, którego imię zna cały czarodziejski świat; chłopca, który jako jedyny zdołał przeżyć spotkanie z okrutnym czarnoksiężnikiem - Lordem Voldemortem.Harry Potter i Kamień Filozoficzny Książka ceny ofert już od 20,30 zł Polecane produkty na Ceneo.pl.. Harry Potter - jedenastoletni czarodziej, sierota, syn Lily i Jamesa Potterów, przeżył atak Lorda Voldemorta, choć nikt nie wie, jak to było możliwe.. i XIw. Harry Pott„Harry Potter i kamień filozoficzny" to pierwsza część siedmiotomowego cyklu autorstwa angielskiej powieściopisarki J.K. Rowling.. Szczególnie znana zapewne jest wśród grona młodzieży z całego świata, żyjących tworem jej wyobraźni.Seria o Harrym Potterze to książki Joanne Rowling która pobudziła do czytania miliony osób.. Pierwsze użycie: W książce Harry Potter i Komnata Tajemnic dowiadujemy się, iż Artur Weasley użył między innymi tego zaklęcia na .O autorce J.K. Rowling (właściwie Joanne Kathleen Rowling) jest brytyjską pisarką, znaną z bestsellerowej serii Harry Potter..Komentarze

Brak komentarzy.