Tajemniczy przeciwnik streszczenie
Dziewczynka jest rozpieszczona, skłonna do wybuchów gniewu, samolubna, cierpi z powodu braku rodziców.. Jednakże niekiedy naiwność bohaterów, ich ślepe dążenie za pieniędzmi przyćmiewają kunsztowne dopracowanie fabuły przez Agathę Christie.. Księgarnia stacjonarna: Dymińska 4, Warszawa-Żoliborz.Tajemniczy przeciwnik to druga, pod względem chronologicznym, powieść napisana przez Agatę Christie.. Dziewięcioletnia Mary Lennox, główna bohaterka powieści, przyjeżdża z Indii, gdzie się urodziła, do Anglii.. A tutaj otwieram, patrzę i oczom nie wierzę: wartka i zarazem lekka powieść .Tajemniczy przeciwnik - opis produktu: Amerykanka Jane Finn ma cenne dla brytyjskiego rządu dokumenty, dlatego depczą jej po piętach: pan Brown - "człowiek związany z bolszewikami", wywiad oraz bogaty kuzyn z Ameryki.. Oceny, recenzje, obsada, dyskusje wiadomości, zwiastuny, ciekawostki oraz galeria.To jedna z pierwszych książek autorstwa Agathy Christie.. Streszczenia są oznaczone jako krótkie lub szczegółowe.Tajemniczy przeciwnik (244610) - Agatha Christie - Książka, recenzja, streszczenie Tajemniczy przeciwnik Agatha Christie Wydawnictwo: Dolnośląskie Data wydania: b.d Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller ISBN: 978-83-245-8789-6 Liczba stron: 304Tajemniczy przeciwnik .. W tej powieści - cokolwiek absurdalnej - zakładają spółkę Młodzi Łowcy Przygód, wpadają na trop międzynarodowego spisku .Tajemniczy przeciwnik na Allegro.pl - Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje..

Dodaj streszczenie.

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego streszczenia.. W czasie I wojny światowej pracowała w szpitalu jako pielęgniarka i w aptece.. W 1914 r. wyszła za mąż za pułkownika lotnictwa, Archiego Christie.. Hej, ja w nietypowej sprawie.. Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.. Pierwszą powieścią Agathy Christie była wydana w 1920 r. w Ameryce, a w 1921 r. w Anglii Tajemnicza historia w Styles.„Tajemniczy przeciwnik" to druga książka Agathy Christie i zarazem pierwsza, w której pojawia się sympatyczna para detektywów-prawdziwych-amatorów - Tommy Beresford i Prudence „Tuppence" Cawley.. Jest sierotą, jej rodzice zmarli w Indiach z powodu zarazy.. "Tajemniczy przeciwnik" to bardzo emocjonująca powieść z bardzo ciekawą i zapadającą w pamięć parą detektywów-amatorów.. Jak nieraz wspominałam, nie rzucam rozpoczętych książek w połowie, więc brnęłam ku .Streszczenie krótkie.. Wejdź i znajdź to, czego szukasz!• Tajemniczy ogród - streszczenie, plan wydarzeń • Halina Rudnicka - biografia i charakterystyka twórczości • Doktor Dolittle i jego zwierzęta - streszczenie, plan wydarzeń • Hans Christian Andersen • Niewiarygodne przygody Marka Piegusa - streszczenie, plan wydarzeńAgatha Christie - Tajemniczy przeciwnik , Agatha Christie , Dolnośląskie Największa księgarnia po Prawej stronie - Tysiące książek, filmów, audiobooków i ebooków..

71% Frances Hodgson Burnett "Tajemniczy ogród" - streszczenie.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Tommy i Tuppence (tom 1) Seria: Klasyka Kryminału kryminał, sensacja, thriller .. I chociaż z początku odnosiłem wrażenie, iż nieco się zestarzała, że nie trzyma w napięciu tak, jak współczesne polityczne dreszczowce, to jednak wkrótce dałem się porwać tej historii.Tajemniczy ogród - opracowanie, Symbolika ogrodu w powieści Ogród w powieści Frances Hodgson Burnett ogrywa istotną rolę w życiu głównych bohaterów i dla każdego z nich ma inne znaczenie.. Inne wydania .Tajemniczy przeciwnik (1983) The Secret Adversary - informacje o filmie w bazie Filmweb.pl.. Książka czytanaThe Road of Dreams (1924), a później przedrukowane w tomie Poems (1973).. Agatha Christie [zmień okładk .Gdyż "Tajemniczy przeciwnik" to raczej powieść sensacyjna czy też szpiegowska.. Utrzymana w lekkim, wręcz sztubackim tonie historyjka o parze młodych weteranów I wojny światowej.. Zobacz inne Literatura sensacyjna i grozy, najtańsze i najlepsze oferty, opinie.Tajemnicza historia w Styles; Tajemnicza historia w Styles .. 7,0 / 10 1443 ocen 109 opinii .. W sam środek afery wpadają także Tommy i Tuppence, marzący o ekscytujących przygodach.Test sprawdzający znajomość treści lektury - „Tajemniczy przeciwnik" Agathy ChristieTest sprawdzający znajomość treści lektury - „Tajemniczy przeciwnik" Agathy Christie..

Kup książkę [edytuj książkę] Tajemniczy przeciwnik.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Herkules Poirot (tom 1) Seria: Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów kryminał, sensacja, thriller .. Trochę szkoda, że rozwiązanie zagadki nie było bardziej nieprzewidywalne, ale tym razem, przynajmniej częściowo, zrekompensowali mi to bohaterowie.Streszczenia.. Bardzo i się podobała ta historia.Tajemniczy ogród streszczenie szczegółowe, I Nikt nie został przy życiu Mary Lennox miała opinię najbardziej niesympatycznego, despotycznego i samolubnego dziecka, jakie kiedykolwiek widziano.Dziewczynka urodziła się w Indiach, gdzie jej ojciec pracował jako urzędnik administracji kolonialnej.Matka, znana w kręgach towarzyskich z urody, dbała wyłącznie o siebie i nigdy nie .65% Streszczenie książki "Tajemniczy ogród".. Największy wybór, książki niedostępne, specjalna oferta Wydawnictwa Prohibita.. Akcja powieści rozgrywa się w latach 1915-1920, a więc w czasie gdy rosyjscy bolszewicy planują sprowokowanie fali strajków robotniczych na całym .„Tajemniczy przeciwnik" to bardzo dobry kryminał.. 82% "Tajemniczy Ogród" streszczenie.„Tajemniczy przeciwnik" to kawałek wciągającej historii, w której akcja toczy się niezwykle szybko i nie pozwala się czytelnikowi nudzić.. Znajdziesz tutaj linki do stron ze streszczeniami książki "Tajemniczy przeciwnik".. Zawsze kojarzyła mi się ona raczej ze sztywniakiem Poirotem czy leciwą panną Marple oraz tempem akcji dostosowanym do dynamiki takich właśnie bohaterów..

Tajemniczy przeciwnik - streszczenie Akcja powieści zostaje osadzona w okolicy lat 20.

Jest to miejsce owiane tajemnicą i milczeniem od dziesięciu lat.. Informacje.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Tajemniczy przeciwnik - Agatha Christie.. Trzymający w napięciu, wywołujący w czytelnika wiele emocji.. Przeczytaj recenzję Tajemniczy przeciwnik.Tajemniczy przeciwnik (ang. The Secret Adversary) - powieść kryminalna Agathy Christie, wydana po raz pierwszy w 1922 roku.Była to pierwsza książka z udziałem Tommy'ego i Tuppence - pary detektywów.. Natomiast w wychodzącej obecnie Kolekcji kryminału jest to już ósmy tom.. Ukazała się w roku 1922, w dwa lata po "Tajemniczej historii w Styles" I gdybym nie czytała pierwszej książki, pomyślałabym, że "Tajemniczy przeciwnik" to jakaś wprawka pisarska pani Agathy, bo książka okropnie mnie rozczarowała.. Czytelnicy.. Bohaterowie.. W 1914 r. wyszła za mąż za pułkownika lotnictwa, Archiego Christie.. 7,1 / 10 3385 ocen 218 opinii .. Agatha Christie ofiaruje tutaj dużą dawkę emocji i napięcia.. XX wieku, w momencie, gdy bolszewicy planują wprowadzenie powszechnego komunizmu - środkiem to osiągnięcia tego celu ma być sprowokowanie fali strajków robotniczych w różnych krajach.Dzięki tym zabiegom Agathy Christie książkę „Tajemniczy przeciwnik .Streszczenie krótkie.. Po tragicznej śmierci żony, pan Craven zamknął furtkę i zakopał klucz, zabraniając komukolwiek do niego wchodzić.Tajemniczy przeciwnik (5,0) Zaskoczyła mnie ta książka, bo od tej strony Lady Agaty nie znałem..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt