Sprawozdanie z filmu lub spektaklu klasa 5
Jest pisane z punktu widzenia uczestnika lub świadka; Sprawozdanie typu recenzja - z książki, filmu, spektaklu.. Dzieło filmowe wyreżyserował .Przykład sprawozdania został przedstawiony poniżej.. Premiera przedstawienia miała miejsce 16 lutego 2008r.. Widma przeszłości powracają i niszczą pierwsze wartości.KLASA VB PONIEDZIAŁEK 20.04.20 J. niemiecki Temat: Ich kann Rad fahren - Ja umiem jeździć na rowerze.. Sprawozdanie z udziału w lekcji muzealnej.. Każdemu zespołowi rozdaje karty, przedstawiające różnego rodzaju eksponaty.. W dniu 18czerwca pojechaliśmy z klasa 6b na wycieczkę do Krakowa.Cała klasa miała się zebrać na boisku szkolnym o godzinie 8.00a o 9.00pojechaliśmy.Zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc.Pierwszym z nich było muzeum lotnictwa Polskiego.Nasz .Sprawozdanie z lektury Najważniejsze informacje na temat książki.. , Język polski , Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4,8 , Zasoby , strona 2 , dlanauczyciela.plSprawozdanie typu recenzja - z książki, filmu, spektaklu.. • Przybliż okoliczności, w których film lub spektakl był przez Ciebie oglądany.Sprawozdanie Dnia 20 października 2018 roku wraz z klasą byłam w kinie na filmie pt ,,Dywizjon 303''.. Wybiera się tylko istotne fakty i wydarzenia.. Zawiera część krytyczną z uzasadnioną oceną.. Po przyjeździe pani rozdała nam bilety i zajmowaliśmy swoje miejsca.🎓 Informacje, które należy uwzględnić w sprawozdaniu z filmu lub spektaklu: gdzie i kiedy można zobac Odpowiedź na zadanie z Nowe Słowa na start!.

Reżyserem tego filmu jest David Blair.

Streszczenie utworu.. Słowa, które mogą być przydatne w napisaniu sprawozdania np.: wstęp : przedstawienie odbyło się, seans miał miejsce, to film należący do gatunku, film jest ekranizacją powieści, spektakl powstał na podstawie, film w reżyserii.Stwórz ściągę .. I znikąd pomocy.Napisz sprawozdanie z przedstawienia teatralnego, które odbyło sie w pałacowej sali.. recenzja filmu ,,Zemsta" Aleksandra FredryRecenzja jak sie pisze .. Jest to dramat wojenny oparty na faktach autentycznych, opisuje wojnę o Anglię.. W tej projekcji przedstawiona jest etapami bitwa wietrzna o Anglię, która wybuchła w 1940 roku.Napisz sprawozdanie z filmu "Shrek".. Nie musi być długie, ale.. - rozwiązanie zadaniaSztukę ogląda się z dużym zainteresowaniem, jest wciągająca, nawet dla osób, które znają już jej treść.. Przedstawienie było oparte na motywach książki Lucy Maud Montagomery pt.,,Ania z Zielonego Wzgórza".. Lekcja przeprowadzana była w pobliskim skansenie, znajdującym się w miejscowości Kołodziejówka.Przydatność 75% Napisz sprawozdanie z wycieczki do teatru .. Dzieci bardzo się do niego przywiązują.DLA KLASY PIĄTEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ 5 Zeszyt .. Rozwiązania zadań.. To głównie zasługa wspaniałej gry aktorów - zasłużyli sobie na ogromne brawa, jakie otrzymali na zakończenie spektaklu..

Jego celem jest przekazanie informacji o treści filmu, spektaklu lub książki.

Bawili się na tym przedstawieniu tak samo jak my, widzowie.Propozycje wykorzystania filmu w realizacji podstawy programowej z języka polskiego dla klas 4-8 szkoły podstawowej Opracowanie przygotowane przez Zespół Centralnego Gabinetu Edukacji Filmowej, Pałac Młodzieży im.. Określ rolę tego fragmentu w powieści oraz jego związek z tytułem i ideą utworu.zwierzęcia - opis postaci rzeczywistej i literackiej - sprawozdanie z wydarzenia - sprawozdanie z filmu - sprawozdanie ze spektaklu - ogłoszenie (zawiadomienie) - plan twórczy - współczesne formy komunikatów.. 8 Tworzenie wypowiedzi: dialog, opowiadanie, opis, list, sprawozdanie (z filmu, spektaklu, wydarzenia), zaproszenie, podziękowanie, ogłoszenie, życzenia, opis przeżyć wewnętrznych, charakterystyka, tekst o charakterze .4) sprawozdanie z filmu/spektaklu , Wzorce , Klasa 8 , NOWE Słowa na start!. Czas i miejsce akcji, główni bohaterowie, chronologiczne przedstawienie najważniejszych wydarzeń.. Przedstawienie opowiadało o wakacjnych przygodach czwórki przyjaciół.. Film jest bardzo ciekawy.. Krótko opisujemy tematykę dzieła.. Dowiadują się, że uciekł z domu i podróżuje autostopem w poszukiwaniu swojego wujka.. Dnia 21 stycznia 2011 roku nasza szkoła zorganizowała dla klas szóstch wyjazd na przedstawienie teatralne pt. "Ten Obcy"..

Na końcu filmu szeregowiec oddaje życie za swoich przyjaciół.

Strona 120.Sprawozdanie (reportaż) z wyjazdu 13 czerwca 2015 - Duration: .Sprawozdanie typu recenzja - z książki, filmu, spektaklu.. Wykozystaj podane wskazowki.. Jego celem jest przekazanie informacji o treści filmu, spektaklu lub książki.. Wykorzystaj podane wskazówki.. -----Sprawozdanie z filmu pt. "Mały Książę" ( akapit ) Na ostatniej lekcji języka polskiego oglądaliśmy film pt. "Mały Książę".. Pytania i odpowiedzi .. Klasa: 5 szkoły podstawowej.. Spektakl ten miał miejsce w Konińskim Domu Kultury.. Celem wypowiedzi jest np. uporządkowanie swoich uczuć, spokojne zastanowienie się nad jakimś wydarzeniem, przelanie na papier złości, gniewu, radości.• artykułuje podane wyrazy .lub spektakl był przez Ciebie oglądany Opis dzieła: główne wydarzenia, temat Informacja o zastosowanych środkach wyrazu, np. o muzyce Twoja opinia na temat filmu lub spektaklu Napisz sprawozdanie z filmu lub ze spektaklu.. Następnie (podobnie jak w sprawozdaniu z lektury) czas na streszczenie filmu.Polecane teksty: 83% "Inny świat" - proces dezintegracji osobowości człowieka w sowieckim systemie totalitarnym.. Zastosuj w każdym z wypowiedzeń co najmniej jeden przysłówek w stopniu wyższym lub najwyższym.Moja Klasa (74636) Nick lub Pseudonim (80216) Problemy (872872) Rozwój Osobisty (216) Sny (45593) ..

... Dnia 26 maja 2015 roku klasa druga liceum wyjechała na wycieczkę do Wisły.

jak napisać sprawozdanie z filmu?. Zbiórkę zorganizowano o godzinie 8.30 na placu przed szkołą.Napisz sprawozdanie z filmu, spektaklu lub szkolnego wydarzenia sportowego albo kulturalnego.. ; 85% Zinterpretuj podany fragment powieści Stefana Żeromskiego w kontekście losów i przeżyć Cezarego Baryki oraz narodu polskiego u progu niepodległości.. Wykazanie się znajomością poniższych lektur: 1.. Autor, tytuł, rok powstania, tematyka.. Liczymy na języku polskim • wskazać liczebniki wśród innych części mowyjak napisaĆ sprawozdanie z filmu lub ze spektaklu?. Opis zalet i wad książki, ocena wybranych elementów - np .JAK NAPISAĆ SPRAWOZDANIE Z FILMU LUB ZE SPEKTAKLU?. Rodzaj narracji, słownictwo, scharakteryzowanie fabuły.. Spotykają oni na wyspie chorego, rannego chłopca i postanawiają mu pomóc.. Opinia o dziele.. Uczniowie mają za zadanie pogrupować je w trzy zbiory i nadać każdemu z nich nazwę muzeum, najlepiej rzadkiego lub wymyślonego przez siebie, np.: muzeum wiosny, muzeum mody, muzeum kulinariów.• zredagować sprawozdanie z filmu lub spektaklu, zachowując odpowiednią kompozycję wypowiedzi • samodzielnie i zgodnie z wymogami dotyczącymi tej formy wypowiedzi zredagować poprawne sprawozdanie z filmu, unikając powtórzeń: 69. i 70.. Ferenc Molnar „Chłopcy z Placu Broni"; 2.Na czas nauki w klasach 5-8 przypada również okres budowania pierwszych osobistych .. spektakl teatralny).. Cel: -uczeń zna odmianę czasownika können, - potrafi konstruować zdania z czasownikiem modalnym Pracuj zgodnie z konspektem zajęć zamieszczonym poniżej.. Język i fabuła utworu.. Słowa, które mogą być przydatne w napisaniu sprawozdania np.: wstęp: przedstawienie odbyło się, seans miał miejsce, to film należący do gatunku, film jest ekranizacją powieści, spektakl powstał na podstawie, film w reżyserii.. opis dzieła: Film przedstawia przygody…, Akcja toczy się…, Bohaterami są… .Zadanie: napisz sprawozdanie z filmu lub że spektaklu wykorzystaj podane wskazówki proszę o pomoc 5 klasa Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.Sprawozdanie z wyjazdu do teatru Dnia 18.11.2015 r. razem z moją klasą pojechaliśmy na spektakl pt.,,Ania z Zielonego Wzgórza" do Teatru Kameralnego w Domu Kultury LSM.. Rodzeństwo Maryla i Mateusz Cuthbert chcą zaadoptowaćSpektakl był bardzo humorystyczny i interesujący.. hej mam problem jak napisać sprawozdanie z filmu pomóżcie proszęPorusza on wątki straszliwego zabijania na 2 wojnie światowej i poświęcenia.. J. Tuwima W części podstawy programowej określającej warunki i sposób realizacji wymagań czytamy: Klasy IV-VIII szkoły podstawowej to okres kształtowania sposobów .Jeśli piszemy sprawozdanie z filmu, to w najważniejszych informacjach zawrzeć powinnyśmy obok nazwiska reżysera, nazwiska aktorów grających główne role; kraj, w którym został wyprodukowany film i rok powstania..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt