Krajowa informacja podatkowa pytania i odpowiedzi
Wybierz jedną z dostępnych kategorii pytań.. Zamówienia publiczne .Rok 2018 rozpoczynamy kolejnym test sprawdzającym Wasze postępy w przygotowaniach do egzaminu pisemnego na doradcę podatkowego.. KIS intensywnie tłumaczy zawiłe przepisy podatkowe .Krajowa Informacja Skarbowa; PIT.. Inwestujemy w PolskęKrajowa Informacja Skarbowa, czyli KIS (przekształcona w 2017 roku z Krajowej Informacji Podatkowej - KIP) powstała w 2006 roku i cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony podatników.Niekiedy mają oni problemy ze zrozumieniem przepisów i ich interpretacją, dlatego też korzystają z pomocy specjalistów.krajowa informacja podatkowa.. Znajdziesz tam szczegółowe objaśnienia, na który rachunek .Krajowa Informacja Skarbowa - infolinia ws.. Aby odnajdywanie interesujących Cię informacji nie sprawiało Ci problemów, wszystkie pytania zostały poszeregowane tematycznie.. Wybierz tematykę .. stopka Ministerstwo Finansów.. Źródło: Krajowa Informacja Skarbowa.. Aby zaliczyć nadwyżkę podatku naliczonego nad należnym (względnie części zwrotu) na poczet przyszłych zobowiązań podatkowych należy w pozycji P_54 wskazać część lub całość kwoty wykazanej w pozycji P_53.Podatki inne niż PIT, CIT i VAT czyli np. akcyza, PCC, wpłacisz tak jak dotychczas, czyli na rachunki podatkowe urzędów skarbowych, zgodnie z wykazem numerów rachunków bankowych urzędów skarbowych Krajowej Administracji Skarbowej (obowiązującym od 1 stycznia 2020 r.)..

Pytania i odpowiedzi.

Jak działa usługa Twój e-PIT.. Płacimy podatki.. Jeżeli nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie, skontaktuj się z nami.Część druga zawiera pytania i odpowiedzi.. Aktualny stan prawny i zasady przyznawania danej formy pomocy są przedstawione w opisach poszczególnych rozwiązań, dostępnych na naszej stronie w .Krajowa Informacja Skarbowa.. Niekiedy mają oni bowiem problemy ze zrozumieniem przepisów i ich interpretacją, dlatego też korzystają z pomocy specjalistów.Krajowa Informacja Skarbowa Interpretacje indywidualne i ogólne (SIP) Krajowy Telefon Interwencyjny KAS Reaguj na zagrożenia korupcyjne Brexit Indywidualny rachunek podatkowy Portal granica.gov.pl Portal PUESC Filmy i podcasty.. PIT; Rozliczenie roczne za 2019 - broszury .. Informacje prawne; Interpretacje indywidualne i ogólne (SIP) Wiążące informacje stawkowe - wyszukiwarka; Objaśnienia podatkowe; Najczęściej zadawane pytania; Ogłoszenia .. PIT; Rozliczenie roczne za 2019 - broszury .. Baza jest prowadzona przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej (KAS).Pytania do Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) możesz przesyłać przez internetowy formularz (aby go otworzyć, kliknij w przycisk "Zadaj pytanie")..

Najczęściej zadawane pytania.

Pytania i odpowiedzi; e-Deklaracje; Jednolity Plik Kontrolny; Nowa matryca VAT; .. Jakie dane będzie już zawierać PIT-37 i PIT-38 udostępniony w ramach usługi Wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego (PFR .Pytania i odpowiedzi.. Aby odnajdywanie interesujących Cię informacji nie sprawiało Ci problemów, wszystkie pytania zostały poszeregowane tematycznie.. Wprowadzenie takiej usługi stało się możliwe dzięki rozbudowie zasobów informatycznych Ministerstwa Finansów i Krajowej Administracji Skarbowej.Formularz internetowy - pytanie e-mail.. Wybierz jedną z dostępnych kategorii pytań.. Wyjaśnienia i komunikaty; Informacje podstawowe; .. Pamiętaj: wypełnij wszystkie obowiązkowe pola formularza.. podatkowych i celnych; Departamenty i biura; .. V. podatki.gov.pl.. Jeśli chcemy zaczerpnąć informacji dotyczących podatku dochodowego od osób fizycznych bądź prawnych oraz na temat wszelkich czynności cywilnoprawnych, spadków, darowizn, podatku od towarów i usług, możemy śmiało zadzwonić na KIP, czyli Krajową Informację Podatkową.Jednolity Plik Kontrolny - Pytania i odpowiedzi.. Ogólna informacja podatkowa i celna udzielana jest przez Krajową Informację Skarbową różnymi kanałami komunikacji, również w formie elektronicznej - za pośrednictwem formularza w Portalu Podatkowym (link otwiera nowe okno w serwisie zewnętrznym)..

Pytania i odpowiedzi zawarte w komunikatach.

Materiał został opracowany m.in. na podstawie wyroków sądów administracyjnych, orzecznictwa ETS, urzędowych interpretacji prawa podatkowego oraz materiałów informacyjnych Krajowej Informacji Podatkowej.Krajowa Infolinia Podatkowa.. podatkowych i celnych: 1.1: 21.06.2019 13:38 Paulina Pawlik Krajowa Informacja Skarbowa - infolinia ws.. Jednak z uwagi na fakt zmian w przepisach Tarczy Antykryzysowej sugerujemy sprawdzanie dat umieszczonych pod każdą odpowiedzią.. W tym celu w Portalu Podatkowym należy wybrać pozycję Skontaktuj się z nami, a następnie opcję Czat z .Informacje podatkowe i celne .. Infolinia: Z tel.. 3. podczas czatu z konsultantem.. Czytaj .Wybierz interesującą cię tematykę i znajdź odpowiedź na swoje pytanie.. Za pośrednictwem infolinii eksperci podatkowi odpowiedzą na pytania dotyczące tematów .Prawie 150 tys. miesięcznie odpowiedzi udzielonych podatnikom i pracownikom urzędów skarbowych odnotowała Krajowa Informacja Skarbowa.. zm.).Krajowa Informacja Podatkowa rozpoczęła działalność w 2006 roku, jednak od 2017 roku działa jako Krajowa Informacja Skarbowa (KIS).. PIT; Rozliczenie roczne za 2019 - broszury; .. Informacje prawne; Interpretacje indywidualne i ogólne (SIP) Wiążące informacje stawkowe - wyszukiwarka; Objaśnienia podatkowe; Najczęściej zadawane pytania; Ogłoszenia ..

FAQ to najczęściej zadawane pytania związane z kontem Inteligo.

Aktualności; .. Informacje podatkowe i celne .. Portal Podatkowy Tu znajdziesz informacje o podatkach i rozliczysz się online.. Do tego odpowiedzi na pytania mailowe, czaty podatkowe i indywidualne interpretacje podatkowe.. czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 18.00.. PIT CIT VAT Akcyza Cło PCC, SD Podatki i opłaty lokalne Pozostałe podatki e-Deklaracje JPK ABC podatków Kontakt.Znajdź odpowiedź na swoje pytania.. Informacje czy podatnik znajduje się w wykazie możesz sprawdzić na wybrany dzień, który przypada nie wcześniej niż w okresie 5 lat poprzedzających rok, w którym sprawdzasz podatnika.. Wiadomości .. Świętokrzyska 12.. FAQ to najczęściej zadawane pytania związane z kontem Inteligo.. Zamówienia publiczne; Nabór; Zbędne lub zużyte środki trwałe .. Krajowa Informacja .Aby otrzymać informację na temat cła lub podatków na adres e-mail, na stronie internetowej Portalu Podatkowego należy wybrać pozycję Skontaktuj się z nami, a następnie opcję Pytanie e-mail.. 23.06.2020 Od 1 lipca obowiązuje nowa matryca stawek VAT 1 listopada 2019 r. weszły w życie przepisy ustawy wprowadzającej m.in. nową matrycę stawek VAT oraz wiążącą informację stawkową (WIS) (ustawa z dnia 9 sierpnia 2019 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw - Dz. U. poz. 1751 z późn.. PIT; CIT; VAT; Akcyza; Podatek od czynności cywilnoprawnych; Podatek od spadków i darowizn; Cło; Ordynacja podatkowa; Czynności podlegające ustawie o podatku od towarów i usług.. podatkowych i celnych: 1.0: 29.03.2019 10:17 Michał Dziwota Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP.Krajowa Informacja Skarbowa, czyli KIS, powstała 1 marca 2017 roku z połączenia Krajowej Informacji Podatkowej i Informacji Celnej.Cieszy się ona dużym zainteresowaniem ze strony podatników.. Krajowa Informacja Podatkowa (KIP) uznała, że nie może odpowiedzieć na takie pytanie i .Krajowa Informacja Podatkowa, w skrócie KIP, rozpoczęła swoje funkcjonowanie 1 lipca 2006 roku.. : (22) 330 0330 Z .Krajowa Informacja Skarbowa - infolinia ws.. Wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe.. Aby wyszukać odpowiedź na pytanie proszę skorzystać z wyszukiwarki tematycznej rozwijając pole wyboru TEMAT.Można także w polu SZUKAJ wpisać słowa kluczowe i uruchomić wyszukiwanie.Wyszukiwanie słów kluczowych odbywa się w wybranych tematach lub we wszystkich pytaniach, jeśli temat nie zostanie wybrany.. 00-916 Warszawa.. Za jej pośrednictwem jest możliwe uzyskanie odpowiedzi na pytania związane ze służbą celną oraz z interpretacją przepisów.Podatnik wysłał do Krajowej Informacji Podatkowej e-mail z prośbą o odpowiedź merytoryczną.. MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE:Portal Podatkowy Tu znajdziesz informacje o podatkach i rozliczysz się online..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt