Droga do emaus odkrywcza podróż klasa 4
- Co oni przeżywali?. Etapy rozpoznawania Jezusa.. Mam nadzieję, że przeżyliście je miło w gronie Waszych najbliższych.. str.114 Pan Jezus daje nam się poznać w każdej Eucharystii, pomyśl na czym powinien wyglądać dobry udział we Mszy św. i napisz w zeszycie zadanie : " Mój udział we Mszy św. Z podr.. Witam na kolejnych zajęciach.. Zmartwychwstanie Chrystusa e) Wielki Post.. 2 Do sprawdzenia prześlij zad 2 ze str. 123.. Odszukaj i odczytaj nazwy siedmiu miejsc związanych z wydarzeniami z Pisma Świętego.. Droga do Emaus - odkrywcza podróż.. Szlak nowego życia 48.. Film wyjaśnia wiele kwestii ora.KLASA - PRZEDMIOT TEMAT TREŚCI - ZADANIA DO WYKONANIA Z OBJAŚNIENIEM RELIGIA;4 1.. Zapewne znaleźliście czas, abyKlasa 4 Temat: Droga do Emaus- odkrywcza podróż.- ks. Andrzej Surdykowski.49.. Ulice Jerozolimy - ostatnia droga 46.. Teraz opuszczamy to miasto, tak jak wielu przyjaciół Jezusa po Jego śmierci i pogrze-bie. Wyruszamy w kierunku Emaus, podobnie jak Jego dwaj uczniowie, o których możemy przeczytaćKLASA TEMAT Co odesłać termin Gdzie (pod wskazany adres ) Zasady oceniania IV A, B Katecheza Zapisz temat do zeszytu z religii Nr.. Wykonane polecenia prześlij na moją pocztę e- mail .49 Droga do Emaus - odkrywcza podróż Dość długo zatrzymaliśmy się w Jerozolimie, bo tam miały miejsce najważniejsze wydarzenia w dziejach świata..

Droga do Emaus - odkrywcza podróż 50.

Poniedziałek - 08.06.2020r.. Następnie poko-loruj ramki z wydarzeniami tak, by pasowały do miejsc.. Golgota - najwyższa cena 47.. Katechizm- podręcznik str.114-115, proszę przeczytać, zapoznać się z tematem.. Grób Jezusa - sobotnie czuwanie VI.. 1 Zobacz film- cuda eucharystyczneTemat : Droga do Emaus - odkrywcza podróż.. /można wydrukować i wkleić do zeszytu/ Zapis do zeszytu Temat: Droga do Emaus - odkrywcza podróż.RELIGIA klasa IV - 21.04.2020r.. 27 kwietniaTemat: Droga do Emaus- odkrywcza podróż.. Temat 49.. Codziennie korzystamy z różnych ścieżek, dróżek, chodników czy dróg.. ( Zamiast kolorować możecie napisać obok siebie ;) ) Następnie pokoloruj z wydarzeniami tak, by pasowały do miejsc.. Po zapoznaniu się z tematem dzisiejszej katechezy dowiecie się o spotkaniu zmartwychwstałego Jezusa z uczniami w drodze do Emaus.. Pusty grób - największe zwycięstwo 49.. Oglądnij film - Droga do Emaus Przeczytaj z podr.. - O czym rozmawiali?. Ponadto:Ulice Jerozolimy - ostatnia droga 46.. Cieszę się, że na nowo spotykamy się po Świętach Wielkanocnych.. Pokoloruj je, każdą innym kolorem.. Jeszcze inną drogą dla dziecka Bożego jest sam Bóg.Temat: Droga do Emaus - odkrywcza podróż.. Przeczytaj temat z podręcznika i wykonaj zadania w zeszycie ćwiczeń.Wtorek 28.04.2020 Temat: Droga do Emaus - odkrywcza podróż Link do lekcji: Droga do Emaus- odkrywcza podróż..

Droga do Emaus - odkrywcza podróż 1.

Lecz oczy ich były niejako na uwięzi, tak że Go nie poznali.45.. Wykonane polecenia prześlij na moją pocztę e- mail lub messenger Środa 06.. Wykonaj polecenia w zeszycie ćwiczeń s. 100 - 101.. Wykonaj ćwiczenia na stronach 102-103.KLASA IV RELIGIA 4 Kontynuujemy codzienną modlitwę w intencji ustania epidemii "koronawirusa".. Wykonaj ćwiczenia na stronach 100-101. w ostatnim czasie uczestniczyliście (chociażby poprzez oglądanie transmisji tv z tych uroczystości) w liturgii Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku, Wigilii PaschalnejKlasa 4 Data : 27.04.2020 Religia katolicka Temat katechezy : Droga do Emaus - odkrywcza podró ż Cele katechezy: - poznanie perykopy o uczniach z EmausJĘZYK ANGIELSKI .. Były one przeżywane w naszych domach, w tak niezwykłym czasie.. W niektórych miejscach było więcej niż jedno wydarzenie.. Gdy tak rozmawiali i rozprawiali z sobą, sam Jezus przybliżył się i szedł z nimi.. Przez zamknięte drzwi - niezwykłe wejście 51.. - Kto do nich dołączył?. Temat: Droga do Emaus - odkrywcza podróż.. Zachęcam do przeczytania treści lekcji odnoszącej się do drogi życia.. str.114 Pan Jezus daje nam się poznać w każdej Eucharystii, pomyśl na czym powinien wyglądać dobry udział we Mszy św. i napisz w zeszycie zadanie : " Mój udział we Mszy św. Z podr.. Więzienna cela - moc modlitwy 53.Lekcja 29.04.2020..

Droga do Emaus - odkrywcza podróż.

Do poznania Chrystusa konieczne jest czytanie i wyjaśnianie Pisma Świętego oraz przystępowania do komunii św.Krótka ekranizacja części Ewangelii Łukasza, opisująca podróż uczniów Jezusa do miasteczka Emaus oraz ukazanie się im Jezusa.. Podręcznik - ćwiczeniówka do nauki religii "Miejsca pełne BOGActw" dla klasy IV szkoły podstawowej zawiera 60 jednostek zgrupowanych w siedmiu rozdziałach PODRĘCZNIK nr AZ-21-02/12-KI-1/12 zgodny z programem nauczania religii nr AZ-2-02/12 .Zad.. Z katechizmu proszę przeczytać następujące tematy: Droga do Emaus - odkrywcza podróż.Religia, 26 maja dla klas 4 T: Droga do Emaus - odkrywcza podróż.. Temat: Droga do Emaus - odkrywcza podróż.. Przeczytać tekst katechezy pt. Droga do Emaus - odkrywcza podróż (str. 114 w Podręczniku) oraz napisać w zeszycie krótką notatkę (Ramka „Zapamiętaj").. i formie: pliki tekstowe.. Ponadto proszę o wykonanie zadań w Zeszycie Ćwiczeń (z katechezy nr 49).Temat: Droga do Emaus - odkrywcza podróż.. Katecheza 50 - Przez zamknięte drzwi - niezwykłe wejście - str. 116.. 1 Zobacz film- cuda eucharystyczne4.. 1 Uzupełnij ćwiczenie ze str. 120 i 121.. Grób Jezusa - sobotnie czuwanie .. Proszę nie odsyłać!. Temat 48.. - O czym opowiedzieli „Wędrowcowi"?. Śmierć Jezusa d) Wielki Czwartek.. 2 Do sprawdzenia prześlij zad..

Temat: Droga do Emaus - odkrywcza podróż.

Drodzy czwartoklasiści, gdybyśmy dzisiaj się wybrali do Izraela i Palestyny, to odnajdziemy tam jeszcze wiele miejsc, które były świadkami wielu wydarzeń z życia Pana Jezusa.. Termin nadesłania prac na: [email protected] do 21.06.2020 r. w programie Word.. Więzienna cela - moc .Temat: Droga do Emaus- odkrywcza podróż.. 1 ze str. 120Tematy do opracowania z religii katolickiej 20-24.04.. Zapisać w zeszycie temat.. Przez zamknięte drzwi - niezwykłe wejście 51.. - O czym opowiedział im „Wędrowiec"?. Golgota - najwyższa cena 47.. Witajcie Moi Kochani!. Szlak nowego życia 48.. Przykłady modlitw za wstawiennictwem św. Jana Pawła II oraz zawierzeniu Matce Bożej z Jasnej Góry, macie w nauce zdalnej w części 2 i 3.. Pusty grób - największe zwycięstwo 49.. Lekcja 21kwietnia 2020r.. str. 115 wykonaj zad.. 19.03.2020 r. Drodzy uczniowie!. 2020 Klasa IVA Czytamy z podręcznika i przyswajamy wiadomości ze wskazanych tematów, wpisujemy temat do zeszytu, sporządzamy notatkę i wypełniamy zeszyt ćwiczeń!. Góra Oliwna - zapatrzeni w niebo 52.. W przypomnieniu tych miejsc pomoże wam wykonanie ćwiczenia 1 ze str. 100.4.. Droga do Emaus - odkrywcza podróż 50.. 21.04.2020 Temat: Droga do Emaus - odkrywcza podróż.. Dokąd podążali uczniowie?. Proszę o przeczytanie tekstu "WE GET UP AT SEVEN" na stronie 66 w podręczniku oraz wykonanie ćwiczeń 1,2,4,6 znajdujących się pod tekstem.W klasie IV wędrujemy do Biblii oraz do ważnych miejsc w historii zbawienia, w których Bóg jawi się jako Ten, który troszczy się o człowieka.. Pusty grób - największe zwycięstwo.. Pokoloruj je każdą innym kolorem .. Temat: Droga do Emaus.. str. 115 wykonaj zad.. Kat.59 Świątynia Opatrzności Bożej.. Zapoznaj się z prezentacją, znajdziesz tam wszystkie wiadomości i wiele niespodzianek.Odszukaj i odczytaj nazwy siedmiu miejsc związanych z wydarzeniami z pisma świętego.. Przeczytajcie fragment Pisma Świętego: „Dwaj z nich byli w drodze do wsi, zwanej Emaus… Rozmawiali oni z sobą o tym wszystkim, co się wydarzyło.. Pusty grób - największe zwycięstwo.. Przeczytaj tekst z podręcznika.. Góra Oliwna - zapatrzeni w niebo 52..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt