Dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe litwy i białorusi notatka
Następnie wpisz je w odpowiednich rubrykach tabeli.. walory przyrodnicze Mierzeja Kurońska,Bodna -Gęsta siecią rzek,źródła wód mineralnych, lasy mieszane i iglaste,wybudowane senatoria i parki wodne,Puszcza Białowieska,150000 ha większość leży na Białorusi.Na obszarach Litwy i Białorusi przeważają niziny.Litwa ma dostęp do morza Bałtyckiego.. Białoruś to największe państwo europejskie nieposiadające dostępu do morza.Dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe Litwy i Białorusi 1.. O wpisaniu danego obiektu na listę decyduje Komitet Światowego Dziedzictwa w trakcie corocznej sesji, począwszy od 1977 r. Nominacje zgłaszane są przez poszczególne kraje.Temat: Dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze - Litwy i Białorusi Proszę obejrzeć przygotowaną prezentację do tematu, następnie zapoznać się z tematem w podręczniku i notatką do lekcji (przepisać lub wkleić do zeszytu) :i robił notatkę.. Utwórz Ćwiczenie Logowanie Utwórz Konto Polski.. Pamiętajcie, że na ocenę końcową pracowaliście cały rok i nie może ona być dwa stopnie wyższa od tejPoznasz atrakcje turystyczne Litwy i Białorusi.. Niewielki Kiernów nie przypomina dziś dawnej stolicy Litwy.To malutkie i ciche miasteczko, po którego dumnej przeszłości pozostały dwudziestometrowe kopce z wiodącą między nimi turystyczną ścieżką.Właśnie w tym miejscu znajdowała się siedziba słynnego wodza Litwinów Mendoga..

Temat: Dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe Litwy i Białorusi.

Temat: Dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe Litwy i Białorusi Białoruś to państwo średniej wielkości w Europie Wschodniej.dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze litwy i białorusi LITWA LITWA - liczba ludnosci Litwy zmniejsza sie.. str. 149 Ucz się systematycznie!. Cele lekcji: Dowiesz się jakie są walory przyrodnicze i kulturowe Litwy i Białorusi.. Litwa i Białoruś w pigułce.. Przyporządkuj Litwie i Białorusi właściwe cechy środowiska przyrodniczego.. Notatka do zeszytu: 1.. Zaznacz literę L, jeżeli informacja dotyczy środowiska przyrodniczego Litwy,Lista obejmuje (w czerwcu 2014) 1007 obiektów w 161 krajach, w tym 779 obiektów dziedzictwa kulturowego (K), 197 przyrodniczego (P) i 31 mieszanych (K, P).. Na dobry początek 1 Walory przyrodnicze Walory kulturowe Infrastruktura turystyczna W pierwszym tygodniu ferii byłam z rodzicami we Wrocławiu.Kształtowanie poczucia dumy z piękna ojczystej przyrody i dorobku narodu (różnych obiektów dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego własnego regionu i Polski, krajobrazów Polski, walorów przyrodniczych, kulturowych, turystycznych oraz sukcesów polskich przedsiębiorstw na arenie międzynarodowej).. Podaję notatkę do .Zaznacz w wypowiedziach dzieci informacje o walorach przyrodniczych i kulturo-wych, a także przykłady elementów infrastruktury turystycznej..

3.Klasa VI, Temat: Dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe Litwy i Białorusi.

Litwa i Białoruś to kraje sąsiadujące z Polską od wschodu.. Uczniowie posiadający zeszyty ćwiczeń wypełniają strony 89-91.. Udostępnij Udostępnij .- na podstawie mapy zaprojektuję wycieczkę na Litwę i Białoruś.. Zapoznaj się z mapami w podręczniku (str.145 i 146).Litwa: Wilno, Kiernów, Mierzeja Kurońska , Zamek Troki, Góra Krzyży w Szawie, Rzeka Niemen, Kowno, Białoruś : Bagna , Zamek w Mirze, Białowieski PN. Twórz lepsze zajęcia w krótszym czasie.. Wykonaj-dziedzictwo-przyrodnicze-i-kulturowe-litwy-i-bialorusi-karta-pracy-.docx Zadanie domowe: Na podstawie informacji z różnych źródeł (atlas, podręcznik, Internet) opracuj trasę wycieczki po Białorusi i Litwie.• zaprezentować atrakcje turystyczne Litwy i Białorusi związane z polskim dziedzictwem kulturowym; • wyjaśnić znaczenie Wilna i Ostrej Bramy dla budowania i zachowania polskiego dziedzictwa kulturowego na Litwie; • zaplanować wycieczkę na Litwę i Białoruś, uwzględniając atrakcje kulturowe i przyrodnicze..

Dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze Litwy i Białorusi .

Jakie miejsca warto odwiedzić u naszych sąsiadów?Grodzisko w Kiernowie.. Granica z Litwą jest najkrótszą z granic.. Przepisz notatkę do zeszytu przedmiotowego.. Jej powierzchnia wynosi ponad 207 tys. km Indeks górny 2 2, czyli odpowiada 2/3 obszaru Polski.Stolicą kraju jest Mińsk.. Z Polski jest tu naprawdę blisko, a jeśli zdecydujemy się na podróż samolotem do Mińska, nie będziemy potrzebowali wizy (na pobyt turystyczny do 30 dni).. LP.Dzisiaj zapoznacie się z ciekawostkami Litwy i Białorusi.. wynika to z faktu, ze przez wiele lat w tym kraju rodziło sie mniej ludzi NIz umierało, - STOLICA: WILNO - POWIERZCHNIA: 65 2000 KM2 - LICZBA LUDNOSCI: 2 828 000 (stan na 2017Streszczenie tematuWitaj na #Litwie i #Białorusi w krajach powstałych w 1991 r. Na próżno szukać ich na wcześniejszych mapach, bo należały do Związku Socjalistycznych Republik .Południk Struvego (K) - wpis transgraniczny wraz z Białorusią, Estonią, Finlandią, Litwą, Łotwą, Mołdawią, Rosją, Szwecją i Ukrainą K: 2005 Fiordy zachodniej Norwegii - Geirangerfjord i Nærøyfjord: P: 2005 Stanowisko dziedzictwa przemysłowego Rjukan-Notodden: K: 20151.. Turystyczne atrakcje Czech i SłowacjiBiałoruś to piękny i wciąż niedoceniany kraj, który ostatnio coraz bardziej otwiera się na turystów..

Środowisko przyrodnicze Litwy i Białorusi.Litwa i Białorusi.

Mogę w każdej chwili poprosić wybrane numery do przesłania mi zdjęcia notatek.. Uzupełnij Kartę pracy: Dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe Litwy i Białorusi 1.na Litwę i Białoruś niż do naszych południowych, czy zachodnich sąsiadów.. Na liście oczekujących na nominację znajduje się zaś 5 obiektów.Zapiszcie notatkę w zeszycie i wykonajcie ćwiczenia: (Przypominam - to co należy zanotować, jest u mnie zapisane kolorem czerwonym.). Temat: Dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe Litwy i Białorusi.. Dowiesz się, jakie elementy powinien zawierać plan kilkudniowej wycieczki po tych krajach.. Sąsiedzi Polski \ 2.. Zapoznaj się z poniższymi informacjami.. Położenie i podział Białorusi .. Walory kulturowe Mają bardzo dobrą sztukę ludową Wilno,Kowno .Przykładowa notatka: Zarówno na Litwie jak i Białorusi znajdują się cenne zabytkowe obiekty oraz oryginalna architektura.. Oba kraje są stosunkowo młode.. Pod względem dziedzictwa kulturowego istotną rolę odgrywa litewskie Wilno wraz z zabytkową dzielnicą wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.Do ciekawych obiektów można takżePrzepisz do zeszytu jako notatkę: To najważniejsze str.151 Zadanie: Przeanalizuj mapę atrakcji turystycznych na Litwie i Białorusi, znajdź stolice tych państw.. Przeczytaj informacje na temat „Dziedzictwo kulturowe Litwy i Białorusi" - podr.. Zadania do wykonania: Na podstawie mapy politycznej lub fizycznej Europy wyszukaj .Lista światowego dziedzictwa UNESCO na Białorusi - lista miejsc na Białorusi wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO.Obecnie na liście znajdują się 4 miejsca (3 obiekty dziedzictwa kulturowego i 1 przyrodniczego).. Uwaga!. Lekcja 4.. NaCoBeZu (cele lekcji) charakteryzuje środowisko przyrodniczego Litwy i Białorusi na podstawie map ogólnogeograficznychDziedzictwo przyrodnicze i kulturowe Litwy i Białorusi „Dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe Litwy i Białorusi" - karta pracy 64 kB Karty pracy Zaloguj się, żeby mieć dostęp do zasobów.. Powstały w 1991 roku po rozpadzie Związku Radzieckiego.. Temat: Dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe Litwy i Białorusi.. Wskażesz na mapie stolice państw i zdobędziesz podstawowe informacje na temat obu krajów.. Przeanalizuj mapę atrakcji turystycznych Litwy i Białorusi w podręczniku na str. 149.. Str.151 Zadanie domowe Zeszyt ćwiczeń 1-5 str.89-91 Karta pracy dla chętnych.. Cel: Zapoznasz się z charakterystyką środowiska przyrodniczego Litwy i Białorusi i ich walorami przyrodniczymi i kulturalnymi..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt