Zaimek dzierżawczy przymiotnik niemiecki
Przymiotnik określa właściwości, cechy rzeczy i osób.. Oto kilka z nich: Zaimek dzierżawczy w mianowniku - ćwiczenia; Zaimek dzierżawczy - tekst z lukamiZaimek dzierżawczy - język niemiecki - Ćwiczenia i testy interaktywne z języka niemieckiego.. 3.1 Ein, kein, mein - czyli przymiotniki po przeczeniu „kein" i zaimkach dzierżawczych; 4 Odmiana przymiotnika bez rodzajnika; 5 Czy przymiotnik się zawsze odmienia?Zaimek dzierżawczy w języku niemieckim nie jest trudny.. Wystarczy zapamiętać, że końcówka zaimka "e" jest w rodzaju żeńskim i liczbie mnogiej a w rodzaju męskim i nijakim nie ma "e".. Wymyśliłam inną nazwę na zaimek dzierżawczy - zaimek .• zaimek dzierżawczy zgadza się, co do liczby i rodzaju z przedmiotem posiadanym, a nie z osobą posiadającą il nostr o libr o , i nostr i libr i - nasza książka, nasze książki.. • w większości przypadków przymiotniki dzierżawcze muszą być poprzedzone rodzajnikami określonymiW tej darmowej lekcji do nauki języka niemieckiego dla początkujących poznasz i nauczysz się czterdziestu najczęściej używanych przymiotników po niemiecku wraz z tłumaczeniem oraz przykładami z zastosowaniem ich w zdaniu.. Ta odmiana jest odmianą mieszaną.. ; 2 Odmiana przymiotnika po rodzajniku określonym; 3 Odmiana przymiotnika po rodzajniku nieokreślonym.. Zaimek ten zastępuje rodzajnik i musi być odmieniony tak samo jak i rzeczownik, przez przypadki..

Zaimki dzierżawcze w niemieckim deklinują się.

Polecenie: Trage das korrekte Possessivpronomen ein.Zaimek dzierżawczy informuje o tym, czyja jest dana rzecz, do kogo należy, kto jest jej właścicielem (mój pies - mein Hund, twoje auto - dein Auto, jej fryzura - ihre Frisur, jego buty - seine Schuhe itp.).. Podstawy są zawsze najważniejsze.. Przykłady użycia przymiotników i zaimków dzierżawczych:W języku polskim, gdy mówimy, co do kogo należy, odmieniamy słówka przez rodzaje.. Sie - pisane duża literą to forma grzecznościowa i oznacza: Pan, Pani, Państwo, Panowie, Panie.Zaimek dzierżawczy podlegać będzie dalszej odmianie przez wszystkie przypadki, przyjmując typowe końcówki jakie rządzą w języku niemieckim danym przypadkiem.. W zasadzie ogranicza się (oczywiście w zakresie podstawowym - mianownik) do nauki pewnej tabelki oraz godzinki na przećwiczenie zdobytej umiejętności.Przy zaimku „euer - wasz" podałem jego krótszą formę (znika „e"), gdyż jest ona moim zdaniem krótsza i tym samym łatwiejsza.. W języku niemieckim każdemu zaimkowi osobowemu odpowiada zaimek dzierżawczy oraz nie występuje uniwersalna forma „swój",Niemiecki przymiotnik odmiana po: rodzajniku określonym, rodzajniku nieokreślonym, bez rodzajnika, po zaimkach, .. Przymiotniki po zaimkach dzierżawczym oraz przeczeniach - kein, keine *** odmieniają się: w liczbie pojedynczej w sposób identyczny jak po rodzajniku nieokreślonym.Spis treści..

https://www.facebook.com/WaszaNaukaZaimki osobowe niemiecki.

Wyjątkiem jest tu zaimek "sie" może on oznaczać zarówno "ona, oni", jak i "one".. 1 Odmiana przymiotnika niemiecki - co musisz o niej wiedzieć, zanim się jej nauczysz?. (Monika pisze swoim długopisem.). zaimki dzierżawcze bez rzeczownika Ruletka.. Dodatkowo uruchomisz darmową lekcję video, dzięki której jeszcze szybciej i wygodniej opanujesz najważniejsze niemieckie przymiotniki oraz posłuchasz ich .ZAIMEK.. W liczbie pojedynczej przymiotnik odmienia się jak po rodzajniku nieokreślonym ein, a w liczbie mnogiej jak po rodzajniku określonym die.Zaimki dzierżawcze niemiecki Odmiana przez przypadki zaimek swój po niemiecku.. W języku niemieckim nie występuje ogólny zaimek swój, który w .W języku niemieckim każda osoba ma swój własny zaimek dzierżawczy, który w pewnych sytuacjach można tłumaczyć jako swój: Monika schreibt mit ihrem Kuli.. Odmieniając się przez przypadki dostają określone końcówki, które są identyczne, jak te z odmiany rodzajnika określonego Zaimki dzierżawcze mogą albo występować przed rzeczownikiem (Possesivartikel), albo mogą zastępować rzeczownik (Possesivpronomen).Niemieckie przymiotniki - zaimek dzierżawczy.. Nie ma tu wyjątków od reguły.. Przymiotnik może występować w zdaniu w podwójnej formie: Nieodmiennej, jako orzecznik (po czasowniku „sein").Zaimek - część mowy zastępująca rzeczownik (np. ja), przymiotnik (np. mój), przysłówek (np. tam) lub liczebnik (np. tyle) i pełniąca ich funkcje w zdaniu.Jest częścią mowy wyróżnianą na podstawie innych kryteriów niż rzeczownik czy czasownik..

Zaimek dzierżawczy określa posiadacza czegoś lub przynależność do kogoś.

Wiedza ta z pewnością pozwoli Ci na pozytywne zdanie sprawdzianu z języka niemieckiego.Niemieckie zaimki osobowe przypominają swoje polskie odpowiedniki - jednak zwróć uwagę na trzecią osobę liczby mnogiej („sie" i „Sie") - tutaj wstępują pewne różnice.. (Mam swoją szczoteczkę do zębów.. Przygotowałem specjalnie dla Ciebie listę zaimków osobowych wraz z wymową, przykładami oraz ćwiczeniami w języku niemieckim.. W rezultacie mamy: mój, moja, moje, moi.Język angielski jest pod tym względem dużo prostszy.Zaimki dzierżawcze po niemiecku - tłumaczenie na język polski, nagrania z poprawną wymową lektora, a także zdania pokazujące ich przykładowe użycie w kontekście.. wg Montanemilena.Zaimek dzierżawczy informuje o tym, czyja jest dana rzecz, do kogo należy, kto jest jej właścicielem - mój pies - mein Hund-twoje auto - dein Auto- jej fryzura - ihre Frisur - jego buty - seine Schuhe W języku niemieckim każdemu zaimkowi osobowemu odpowiada zaimek dzierżawczy oraz nie występuje uniwersalna forma „swój",Dzień dobry, czy formy zaimków dzierżawczych mogą mieć opcjonalnie dwie formy, to jest: moja - ma, twoja - twa, swoja - swa, moją - mą et cetera..

W internecie jest wiele ćwiczeń na odmianę i użycie zaimków dzierżawczych w języku niemieckim.

Przypomnij sobie odmianę zaimka określonego.. )Zaimki dzierżawcze Posługiwanie się zaimkiem dzierżawczym w języku niemieckim należy do prostszych czynności.. ZAIMEK RZECZOWNY - zastępuje rzeczownik - odmienia się jak rzeczownik - pełni takie same funkcje składniowe jak rzeczownik Przykład: kto?, co?, nikt, nic, ja, ty, on, ona, ono, my, wy, oni, one ZAIMEK PRZYMIOTNY - zastępuje przymiotnik - odmienia się jak przymiotnik - pełni funkcję .Zaimki w mianowniku (Nominativ) Zaimek - jak sama nazwa wskazuje - zastępuje w zdaniu inne wyrazy, nie tylko imiona.. Dla przykładu: „Wczoraj ujrzałem mą siostrę" lub „Opierając się na mej wiedzy…", „Pozdrów swą żonę" - czy niniejsze zaimki dzierżawcze są błędne, czy stanowią może element regionalny, bowiem poza .zaimek dzierżawczy (język polski):Zaimek zastępuje „dużą" część mowy.. Niemieckim.. Prawidłowe wykonanie ćwiczenia polega na uzupełnieniu zdań właściwymi zaimkami osobowymi - wybierz formę odpowiednią pod względem gramatycznym.zaimki dzierżawcze - Zaimki dzierżawcze - zaimki dzierżawcze - zaimki dzierżawcze - zaimki dzierżawcze - Zaimki Dzierżawcze - zaimki dzierżawcze .. niemiecki - zaimki i przymiotniki dzierżawcze Połącz w pary.. Zamień literkę 'd' na podstawę zaimka dzierżawczego a uzyskasz tablicę odmiany zaimka dzierżawczego.. Funkcja: unikanie powtórzeń tych samych wyrazów.. Odmienia się przez przypadki, liczby i rodzaje oraz może być stopniowany.. zaimek jest częścią mowy zastępującą rzeczownik, przymiotnik oraz liczebnik: w języku niemiecki wyróżnia się następujące rodzaje zaimków: • zaimek osobowy - das Personalpronomen Ich, du, sie, w ir,… • zaimek nieosobowy - das unpersönliche Pronomen es regnet es gibt, … • zaimek dzierżawczy - das .Zaimki dzierżawcze po niemiecku - mój, moja, moje / twój, twoja, twoje / jego / jej / nasz, nasza, nasze itd..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt