Świat na drodze ku wojnie krótka notatka
.Świat na drodze ku wojnie Militaryzacja Niemiec 30 stycznia 1933 - nadanie Hitlerowi stanowiska kanclerza rządu przez prezydenta Rzeszy, Paula von Hindenburga.. Powszechnie przyjmuje się, że była to pierwsza w Europie i druga na świecie nowoczesna, spisana konstytucja.. Podboje Japonii 3.. Blogi prowadzone na notatkizlekcji.pl tworzone są przez nauczycieli oraz lektorów i zawierają treści zgodne z programami nauczania na różnych poziomach i szczeblach edukacji.Świat na drodze ku wojnie (156-160) Na poczatku XX w. powstały nowe mocarstwa na świecie.. Łamanie postanowień traktatu wersalskiego przez Niemcy: a. rozwój przemysłu zbrojeniowego, b. wprowadzenie powszechnej służby wojskowej, c. wprowadzenie wojsk do zdemilitaryzowanej Nadrenii.. Rozkład materiału - rozdział VI.. Sojusze wojskowe a) Państwa centralne ( trójprzymierze) - Niemcy - Austro-Węgry b) Państwa ententy - Francja - Rosja - WB 3 .Temat: Świat na drodze ku I wojnie światowej.. Temat 7.. Przedstaw w czterech punktach wydarzenia, które miały wpływ na wybuch I wojny światowej.. 29 czerwca 1934 - eliminacja przez Hitlera przywódców SA, w tym Ernsta Röhma, podejrzewanych o planowanie zamachu stanu.Świat na drodze ku II wojnie światowej klasa 7 lekcja historiiTest zawiera 20 pytań.. XX w.; zajęto m.in. Mandżurię, część Chin, wyspy na Pacyfiku Wojna domowa w Hiszpanii - w latach 1936-1939; pomiędzy zwolennikami gen. Francisca Franco (popieranymi .Konflikt na Bałkanach 1877-1878 Wojna rosyjsko-turecka 1878 - kongres berliński powstanie Rumunii, Serbii, Czarnogóry powstanie Bułgarii oraz Bośni i Hercegowiny zależnych od Turcji oddanie Cypru Wielkiej Brytanii, a Besarabii - Rosji próby przejęcia kontroli w basenie MorzaKonflikty mocarstw Jakie nowe państwa powstały w latach 1871?.

Świat na drodze ku wojnie.

Do zeszytu proszę zapisad notatkę: 1.. Po dojściu Adolfa Hitlera do władzy Niemcy zaczęły łamać postanowienia traktatu wersalskiego: a) w 1935 r. przywrócono powszechną służbę wojskową i rozpoczęto rozbudowę armii, b) w 1936 r. złamano punkt dotyczący demilitaryzacji Nadrenii - wojska niemieckie wkroczyły na jej teren, 2.test > Pod koniec XIX wieku między mocarstwami zaczęły narastać konflikty.Notatki z lekcji to narzędzie edukacyjne składające się wszechstronnego generatora testów, bloga, prezentacji, wykładów, ćwiczeń i gier, panelu statystyk wejść, dziennika on-line ze statystykami wyników.. Jako notatka pod tematem proszę wyjaśnić następujące pojęcia: remilitaryzacja, Anschluss,Świat na drodze ku wojnie - klasa 7 Imię i nazwisko klasa 1.. Odbudowa powojenna i wielki kryzys 3.. Temat 6.. Włochy -konflikt francusko-niemiecki (chęć odzyskania ziem po przegranej wojnie francusko-pruskiej), Niemcy -zasada legitymizmu, -zasada restauracji, -konfliktŚwiat na drodze ku wojnie - notatka _____ 1.. Co to znaczy, że "Świat po II wojnie światowej balansował na krawędzi wojny"?. Przepisz notatkę: 1.. 1p 4.1 Świat po I wojnie światowej lekcja powtórzeniowa Tematy: 1.. System wersalski 2.. Po zakończeniu wojny trojańskiej Odyseusz wraz ze swoimi towarzyszami wyruszył w podróż powrotną do domu, na Itakę, gdzie oczekiwała na niego żona Penelopa z synem Telemachem..

3.Temat: Świat na drodze ku II wojnie światowej.

jednak pozniej doszlo do drugiej wojy o podzialy lupow Bzeposrednia przyczyną wybuchu 1 wojny sw był zamach na autro wegierskiego ksiecia Franciszka Ferdynanda przez Czarna Reke serbsk .. świat widzac niebezpiecznstwo zaczal traktowac niemcow na równi Układ w Locarno .Sytuacje na Drodze (1187) Szkoły Jazdy (628) Prezenty i Święta (146679) .. W ciągu zaledwie kilku dni lokalny konflikt austriacko-serbski przekształcił się w wojnę o zasięgu europejskim.. VI dział - wymagania zgodne z Nową Podstawą Programową (NPP) Temat 1.. I wojna światowa (1914-1918).. Temat 3.. Ważne pojęcia: Wielka Wschodnioazjatycka Sfera Wspólnego Dobrobytu - to nazwa imperium japońskiego w czasach ekspansji w latach 30. c. w 1936 r. wojska niemieckie wkroczyły do zdemilitaryzowanej Nadrenii .Temat: Świat na drodze ku wojnie.. Były to: a) Niemcy i Włochy, które powstały dzięki zjednoczeniu, b) Stany Zjednoczone, które przystąpiły do walki o kolonie po zakończeniu wojny secesyjnej, c) Japonia, która po rewolucji Meiji dążyła do zdobycia nowych .Świat na drodze ku wojnie str. 52 - 59.. Rozpad systemu kolonialnego.. b. rozbudowa Wehrmachtu - siły zbrojne - tworzenie Luftwaffe - siły powietrzne - rozbudowa Krigsmarine - marynarka wojenna.. Świat na drodze ku wojnie.. Militaryzacja III Rzeszy.. 2009-03-08 15:26:11 .Świat na drodze ku II wojnie światowej 1. a. w 1935 r. Niemcy przywróciły powszechny obowiązek służby wojskowej - zakazany przez traktat wersalski..

Daleki Wschod po II wojnie światowej.

Państwo Stalina: ZSRR w dwudziestoleciu międzywojennym - notatka roz.. Temat 5.. Temat 4.. Kultura i nauka dwudziestolecia międzywojennego .Notatki z lekcji to narzędzie edukacyjne składające się wszechstronnego generatora testów, bloga, prezentacji, wykładów, ćwiczeń i gier, panelu statystyk wejść, dziennika on-line ze statystykami wyników.. Przełom XIX/XX wieku -światowe mocarstwa: -Wielka Brytania ,Francja ,Rosja ,Austro-Węgry ,Niemcy ,Włochy ,Stany Zjednoczone, Japonia.. Zjednoczenie Niemiec w 1871 roku naruszyło równowagę sił w Europie, pod rządami kanclerza Bismarcka cesarstwo niemieckie stało się najsilniejszym i najbardziej wpływowym mocarstwem w Europie.. o było tego przyczyną?2.. Temat 4.. Skomplikowana sytuacja na Bałkanach - walka o wpływy pomiędzy Niemcami,Świat na drodze ku wojnie.. Sprawdzian zawiera pytania o system wersalski, odbudowę powojenną i wielki kryzys Kryzys demokracji w Europie ZSRR w okresie między wojennym Kultura okresu międzywojennego Świat na drodze ku wojnie.Temat: Świat na drodze ku II wojnie światowej.. Afryka i Azja w okresie międzywojennym: Najważniejsze informacje w następnym temacie.. Rozdział II II Rzeczpospolita str. 65 - 122 II Rzeczpospolita.. Przeczytaj informacje z podręcznika s. 210 - 213.. Wyjaśnij, co oznacza wyrażenie „kocioł bałkański"..

notatka do zeszytu 1.

Blogi prowadzone na notatkizlekcji.pl tworzone są przez nauczycieli oraz lektorów i zawierają treści zgodne z programami nauczania na różnych poziomach i szczeblach edukacji.Potrzebuję notatkę z tematu "Świat na drodze ku wojnie" Ksiązka do histori "Poznać przeszłość wiek XX 0 ocen | na tak 0%.. Droga ku wspólnej Europie; 1.. Świat na drodze ku wojnie Daty najważniejsze wydarzenia Data Wydarzenie Temat r. Na drodze ku wojnie: Świat na drodze ku wojnie - notatka roz.. Byleby krótka.. 0 ocen .. Pamiętacie jakimi zasadami kierował się Kongres Wiedeński?. Droga ku wspólnej Europie - notatka ; Temat 2.. Wymień państwa, które utworzyły trójprzymierze (państwa centralne) i trójporozumienie (ententa).. POLSKA I ŚWIAT W II POŁOWIE XX WIEKU .. 0 0 Odpowiedz.. Przyczyny i skutki wojny domowej w Hiszpanii 2.. Niestety od samego początku prześladował go pech, w wyniku którego tracił kolejnych członków załogi.Pierwsza wojna światowa notatki.. ZSRR w dwudziestoleciu międzywojennym 6.. W Europie doszło do konfliktów między państwami.. Zadziałał bowiem system sojuszy.. Proszę o zapoznanie się z tematem, który znajduje się na stronach 210 - 213.. Rozdział IV Polacy podczas II wojny światowej str. 179 - 218 Polacy podczas II wojny światowej.DZIAŁ VI.. Nowe mocarstwa drugiej połowie XIX wieku zmieniły układ sił.. Rewolucje w Rosji 1.. Rozdział III II wojna światowa str. 123 - 178 II wojna światowa.. Bezpośrednią przyczyną wybuchu I wojny światowej był zamach na austriackiego następcę tronu arcyksięcia Franciszka Ferdynanda przez Gawrila Principa.. Ustępstwa państw zachodnich wobec Hitlera.. Podobne pytania.. Geneza rewolucji w Rosji a. klęski militarne w I wojnie światowej - utrata zachodnich rejonów państwa - duże straty b. pogorszenie się warunków życia robotników i chłopów - niedostateczne zaopatrzenie w żywność i opał oraz drożyznaTemat: Świat na drodze ku wojnie Rozpoczynamy pracę z nowym rozdziałem, najlepiej zawsze przeczytad, co proponują autorzy podręcznika, zachęcam do tego.. Krótka notatka o Konstytucji 3 Maja?.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt