Na podstawie lektury katarynki odpowiedź na pytania
poleca 76 % .. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość lektury - Quiz // odp.. Język polski - liceum × Na podstawie lektury poniższego fragmentu tekstu odpowiedz na pytanie: Realizm, plastyczność obrazowania i… co jeszcze stanowi o specyficznej.. Zobacz więcej.. Sylwia.. Na początku lektury dowiadujemy się jedynie, że pan Tomasz mieszka w Warszawie, o czym informują nas nazwy ulic i placów, którymi lubił przechadzać się mężczyzna.Zadaj pytanie; Lektury / Katarynka.. Na podstawie Twoich ŻYCIOWYCH wyborów, opiszemy Cię 4 SŁOWAMI!. Po pewnym czasie, dziewczynka nauczyła się chodzić po mieszkaniu, później po podwórku.Pytania na podstawie lektury "Ten obcy" pomocy :(Mam prośbę znacie lekturę "Ten obcy"?. // (wersja trudniejsza) Kim jest pan Tomasz?Katarynka Na ulicy Miodowe co dzień około południa można było spotkać egomościa¹ w pewnym wieku, który chodził z placu Krasińskich ku ulicy Senatorskie .. Polskie filmy z lat 90.. A) Dziewczynka straciła wzrok z powodu choroby(w wieku 6 lat zachorowała na gorączkę i przez 2 tygodnie była nieprzytomna a potem opadła z sił i tylko leżała).Quiz wiedzy z lektury szkolnej "Katarynka".. Widget .. "Sposób na Alcybiadesa" - test znajomości lektury.. pytanie 1 z 15.. Czy pamiętasz historię pana Tomasza i pewnej niewidomej dziewczynki?. 7.co przywozono .Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu..

Na podstawie lektury Katarynki odpowiedz na pytania: purpleheart7 purpleheart7 1.

Mało(nie wiem ile dokładnie) .. te pytania są o Neronie z lektury "Quo vadis" np. co wiemy o przeszłości Nerona?itd.proszę o pomoc z góry dziękujęZnajdź odpowiedź na Twoje pytanie o Na podstawie lektury Katarynki odpowiedz na pytania.. Pan Tomasz postanowił pomóc dziewczynce i dać pieniądze na leczenie.Innym razem zobaczył tę dziewczynkę wesołą i tańczącą.. Pytanie 2:Test wiedzy z „Katarynka" .. Literatura "Siłaczka" - test znajomości lektury .. 1 pytanie.. Pytania zawarte w teście.. Bardzo krótki (ja miałam 14 stron) 2.. Na jakim instrumencie grała główna bohaterka książki.Wskazuje na rekwizyt, o którym wspomina się na początku i który odegrał znaczącą rolę w przemianie bohatera na końcu noweli.. Gdy zobaczył niewidomą dziewczynkę, która gdy usłyszała katarynkę zaczęła tańczyć i śmiać się pokazał, że ludzie się zmieniają.. Nie denerwował się już, a nawet chętnie ich słuchał.klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki .. Zerwał się z krzesła, chciał wyrzucić katarynkę, gdy nagle zauważył, jak niewidoma dziewczynka tańczy i płacze z radości.. 8 Obserwuj autora Zobacz profil Zobacz podobne quizy: #ksiazki #lektura # .. Rejestracja.. Polub to zadanie.Pytania do lektury : ,, Latarnik '' 1. w jaki sposób zginał latarnik ?. Dostanę pięć…..

odpowiedzcie na te pytania?

Zerwał się z krzesła, chciał wyrzucić katarynkę, gdy nagle zauważył, jak niewidoma dziewczynka tańczy i płacze z radości.. W jednej chwili serce mu się skruszyło i zrobiło mu się żal dziewczynki.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Pytania zawarte w teście.. Miałam wszystkie pytania dobrze więc liczyłam na sześć….Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: 3 pytania do lektury ,,Katarynka'' 1,2,3,4.. Zawiera nieodpowiednie treści?. W teście Akademia Pana Kleksa - test znajomości lektury znajdziesz następujące pytania: Pytanie 1: W jakim stroju na codzień chodził Pan Kleks?. Logowanie.. 4.Jakie były zwyczaje mecenasa?. Quiz w Poczekalni.. 5.czy wyspa na której przebywał latarnik była piaszczysta ?. 2.Jak wyglądał?. ; Uzupełniamy plan wydarzeń (wersja łatwiejsza) // odp.. niestety, ale odpowiedź musi być w 5-6 zdaniach.. sprawdzajacy znajomość lektury "Szatan z siódmej klasy" KORNEL MAKUSZYŃSKI - „SZATAN Z SIÓDMEJ KLASY" 1.Adaś ma: a.15 lat b.16 lat c.17 lat 2.Ojciec Adasia jest: a.nauczycielem historii b.prawnikiem c.lekarzem 3.Profesor Gąsowski zwracał się do Adasia: a.Adasiu b.Piotrusiu c.kolego 4.Rodzina Adama Cisowskiego liczyła: a.7 osób b.3 osoby c .. "Katarynka" to lektura sugerowana dla klasy 4-6.. 3.Jaką funkcje pełniła latarnia ?. Od tego dnia mecenas odwołał zakaz wpuszczania kataryniarzy na podwórko..

Kto jest autorem lektury "Katarynka"?

6.Dlaczego zmienił swoje postępowanie w stosunku do katarynek i kataryniarzy?. 6.ile razy w tygodniu przybywała łódź z Aspinwall ?. .Test z lektury ,,Katarynka" .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Odpowiedz na pytania ,,tak" lub ,,nie", a ja po.Test Wiedzy Z Lektury ''Katarynka'' Test Wiedzy Z Lektury ''Katarynka'' Szukaj.. Autorem książki jest Bolesław Prus.. - Gdzie i kiedy toczy się akcja?. 3.W jaki sposób przyjaźń załogi wpłynęła na losy i postępowanie chłopca?. 7.Jak oceniasz postępowanie pana Tomasza?Bolesław Prus, "Katarynka" - test z lektury.. Odmianę w jej zachowaniu spowodowała muzyka katarynki, kiedy to wbrew jego zakazowi - przypadkowo pojawił się na podwórzu kataryniarz.. - Jak długi jest utwór?. 3.Gdzie mieszkał?. Quiz w Poczekalni.. 5.O jakich cechach charakteru świadczą nawyki pana Tomasza?. Latem nosił on wy-Stró kwintne, ciemnogranatowe palto, popielate spodnie od pierwszorzędnego krawca, buty połysku ące ak zwierciadła — i — nieco wyszarzany cylinder².Pomagał wszystkim jak tylko mógł.. Zgadywanki Zdrapki Litery Przetrwania Opowiadania Losowy quiz Youtube Szkoła Muzyka Zagadki Straszne ZWIERZĘTA Książki Social Media Horoskop Polityka NetflixZaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania..

Nawet płacił służbie, aby ich wprowadzała.Odpowiedz na pytania.

Powinieneś wziąć ślub czy pozostać singlem?. Wyślij zgłoszenie Zosia.Cat.Pusia.. Bierze się doń siekana, kwaszona kapusta,Ośmiolatka nauczyła się poznawać przedmioty przez dotyk i węch, nauczyła się rozróżniać pojazdy i obiekty na podstawie ich dźwięku, np. rozpoznawała dorożkę na tle innych pojazdów.. Katarynka jest motywem wiążącym cały utwór, wpływa na zmianę postawy głównego bohatera - pana Tomasza.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Rozwiąż test.. Odpowiedz na pytania ,,tak" lub ,,nie", a ja po.Test z lektury "Katarynka" - noweli napisanej przez Bolesława Prusa.. 1.Jaki był stosunek Mariana, Pestki i Julka do nowego kolegi (Zenka).. (przed Skawińskim ) 2.ile czasu potrzebowano na znalezienie nowego latarnika ?. 2.Co sądzimy o postępowaniu Uli wobec Zenka?. Odpowiedź na pytanie, co skłoniło Prusa do zatytułowania utworu opowiadającego o dwojgu sąsiadach (panu Tomaszu i niewidomej dziewczynce) „Katarynka", nie jest wcale zadaniem łatwym.Pytania i odpowiedzi.. Czas i miejsce akcji Czasy współczesne Prusowi - koniec XIX wieku.Wpadł w wielką złość.. W teście Katarynka - test znajomości lektury znajdziesz następujące pytania: Pytanie 1: Jak ma na imię główny bohater książki?. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Pana Tomasza, jednego z głównych bohaterów noweli pozytywistycznej „Katarynka" pióra Bolesława Prusa, poznajemy poprzez wypowiedzi trzecioosobowego narratora utworu.. - Ile postaci …Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: Opowiadanie ,,katarynka'' Opowiadanie ,,katarynka'' pytania: 1.Kim był pan Tomasz?. Ektomorfik, mezomorfik, endomorfik - Jaki masz .. Tylko prawdziwy fan YouTube dotrwa do końca w t. Na podstawie Twoich ŻYCIOWYCH wyborów, opiszemy.. Do którego domu z Hogwartu pasujesz?Katarynka - test wiedzy.. W jednej chwili serce mu się skruszyło i zrobiło mu się żal dziewczynki.. "Przecież i bez tych przypraw potrawą nie lada Jest bigos, bo się z jarzyn dobrych sztucznie składa.. Pan Tomasz postanowił pomóc dziewczynce i dać pieniądze na leczenie.Wpadł w wielką złość.. Sprawdź się!. Jego słabością były katarynki, gdyż nią znosił ich muzyki.. Henryk Sienkiewicz; Bolesław Prus; Juliusz Słowacki; Sprawdź się w poniższych tematach: Kim jest Yoko?. Adaptacja Na podstawie utworu Bolesława Prusa nakręcono w 1967 r. krótkometrażowy film fabularny o tym samym tytule, w reż. Stanisława Jędryki, z Tadeuszem Fijewskim w roli pana Tomasza.Testy Testy na czas Głosowania Co wolisz?. 4. w którym dniu tugodnia latarnik mógł opuszczać latarnię ?.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt