Opowiadanie o wymyślonej postaci
Skomentuj.. Powieści i opowiadania z tej serii zostały przetłumaczone na 20 języków.. 5 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Oprócz wprowadzenia do niego już wymienionych tutaj elementów innych form wypowiedzi służy temu celowi również dialog.. Proszę wybrać jeden temat.. Potrzebuje na Poniedziałek.Napisz opowiadanie,którego bohaterem będzie twój rówieśnik wykazujący się w wymyślonej przez ciebie sytuacji odpowiedzialną, dojrzałą postawą.. Czy Ci się podoba pod pewnymi względami, czy Ci się nie podoba i dlaczego.Niewiele wiemy o wyglądzie tych postaci.. Zaciekawiony schyliłem się aby przyjrzeć się mu bliżej.. 2017-10-16 17:56:35 Opowiadanie o zimowej krainie kl2sp 2013-01-24 19:20:26Był piękny,słoneczny dzień.Klasa 3b wybrała się na wycieczke wczesną wiosną do lasu.Dzieci szukały odznaki wiosny,Mateusz znalazł małe,białe pąki na drzewach.Ania zobaczyła małego bociana lecącego w górze.Po chwili mały biocianek zaczął spadać w dół.Połamało mu się skrzydło,pani zadzwoniła po weterynarza.Po 15 minutach bocianek miał skrzydełko w gipsie.GdY .Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: opowiadanie o jednej z przygod hobbita.. Dzisiejszy dzień nie był zwyczajny , w ogóle nie był taki sam jak każdy inny , a wszystko zaczęło się na Matematyce ,którą prowadziła nasza wychowawczyni ,pani Tur.. - odpowiadają dzieci.Zadanie: napisz opowiadanie o wymyślonej przez ciebie postaci ,,szatana lecz to nie ma być postać szatana z siódmej klasy, tylko postać wymyślona prze ciebie Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.Napisz opowiadanie o wymyślonej postaci która była bohaterem..

Inaczej: Twoja ocena postaci.

Pewnego dnia obudziłam się tak jak zwykle około godziny 7.15.. Najtrudniejszym zabiegiem służącym wzbogaceniu opowiadania jest tzw. inwersja czasowa polegająca na celowym przestawieniu kolejności zdarzeń.Napisz opowiadanie o spotkaniu jednego z bohaterów .. Wymyśl co mogło się zdarzyć gdy dziewczynka dotarła .. Wypracoanie powinno dowodzić że bardzo dobrze znasz wybraną postać.. Oni bez żadnego pojęcia o tym, co się tam dzieje postanowili tam zamieszkać.. z dialogiem - to sytuacja, w której monolog narratora rozbity zostaje rozmową bohaterów (lub monologiem jednej postaci), autor opowiadania może przytoczyć rozmowę bohaterów w oryginalnym brzmieniu - mowa niezależna (normalny dialog)Muminki (szw.. Zejdźcie na dół.. Przygoda z trollami - hobbit Gdy kompania szła już jakiś czas, i gdy kończyły im się zapasy, ujrzeli między drzewami migotające światło.Redagując opowiadanie, możesz wybrać jedną z następujących możliwości: jesteś główną postacią i pełnisz rolę narratora - piszesz wówczas w 1 os. liczby poj.. Udostępnij.. Napisz wypracowanie pt ,,Miłość- sila fatalna czy uc.Tu warto również dołączyć informacje o poglądach i życiowych ideałach bohatera (np. racjonalista, romantyk, pragmatyk, niedowiarek, marzyciel, realista, feministka itp.) 4..

Zobacz 6 odpowiedzi na zadanie: Wymyślone opowiadanie .

c) Tezeusz zostawił śpiącą Ariadnę na wyspie Naksos.. a) Wymyśl zabawne zakończenie mitu o Syzyfie.. (Lektury z klasy 5-7)Napisz opowiadanie o wymyślonej przez ciebie przygodzie Adama Cisowskiego z książki Szatan z siódmej klasy.. 84% Pewnego dnia odżył we mnie błędny rycerz…-napisz opowiadanie o jednej sytuacji (prawdziwej lub wymyślonej), w której zachowałeś się jak Don Kichot.. Ta lekcja była jednak .Chodzi o to, że opowiadanie jest ładne wówczas, gdy je czymś wzbogacimy.. Poza tym, kończąc >1408<, wiedziałem już, że prawdopodobnie wejdzie do zbioru moich tekstów na kasetach.o.. Stworek przecierał oczy jakby dopiero się obudził.. Napisz opowiadanie z wyrazami frazeologicznymi takim.. które wydawały się za duże o co najmniej pięć numerów.. PLS SZYBKO!. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Kiedy mnie zauważył odskoczył zaskoczony.Postać Geralta z Rivii i jego przygody początkowo wymyślił dla swojego syna z pierwszego małżeństwa, Krzysztofa, który zmarł w 2019 roku.. Natomiast skromne przyjęcie Papkina w domu Rejenta dowodzi, że ten ostatni nie lubił wydawać pieniędzy na poczęstunki.. Samej firmie gry o wiedźminie .Wymyśl nową postać taką jak Robin Hood lub Zorro i napisz opowiadanie o jej przygodach Każdy z nas lubi dzielnych bohaterów, walczących ze złem i niegodziwością!.

Zakończenie, czyli napisz co sądzisz o postaci.

Lawendaja 9 miesięcy temu.. b) Wymyśl inne, zaskakujące zakończenie mitu o Prometeuszu.. Nie miał przyjaciół, nie miał nikogo, z kim mógłby porozmawiać.. o wymyślonej przez Ciebie przygodzie bohatera jednej z obowiązkowych lektur szkolnych, który odbył podróż wymagającą niezwykłej odwagi.Stephen King wyjaśnia, że „Ostermeyer to długie i nadęte nazwisko.. Od tygodnia o nim wiedziałam, jednak nie miałam ochoty się na niego przygotować.. Prawa do postaci Geralta sprzedał firmie CD Projekt RED za 35 tysięcy złotych.. Zbliżała się godzina.Opisz przypowieść o synu marnotrawnym lub o siewcy 2020-10-05 17:39:46 Potrzebuje na dzisiaj obyczaje szlacheckie szkicowanie, malowanie, ogladanie krajobrazów ks trzecia pan tadeusz 2020-10-05 09:13:3383% Charakterystyka wymyślonej osoby.. Wczoraj wybrałam się z Martą na grzyby,ponieważ chciałyśmy zrobić przyjemność mamom i przygotować obiad.Umówiliśmy się na drugą.Obie wyszłyśmy i po chwili zorientowałyśmy się że nie mamy koszyczków.Potem zobaczyłyśmy że dzielnicowy jak codziennie zamyka drzwi o drugiej dziesięć.Musiałyśmy iść z Martą .82% Życiorys wymyślonej osoby; 84% Pewnego dnia odżył we mnie błędny rycerz…-napisz opowiadanie o jednej sytuacji (prawdziwej lub wymyślonej), w której zachowałeś się jak Don Kichot.. Obiad już gotowy..

Napisz opowiadanie o spotkaniu z wybranym bohaterem...

Zmieniając je na Olin, jednym puknięciem w klawisz skróciłem opowiadanie o prawie piętnaście wierszy.. Key of love [Opowiadanie interaktywne] #3.Syaaay jest dość nieśmiałą dziewczyną, zawsze woli trzymać się z boku.. Herakles był synem Zeusa i królowej Alkmeny.. Mumintrollen) - fikcyjne istoty o antropomorficznej budowie ciała (nieco podobne do hipopotamów, ale dwunożne), zamieszkujące pewną dolinę gdzieś w Finlandii, bohaterowie cyklu dziewięciu książek i dwudziestu dwóch komiksów fińskiej (piszącej po szwedzku) autorki Tove Jansson, oraz pięćdziesięciu dwóch komiksów brata Tove Larsa Janssona.2.. Answers Konto usunięte.. Długo nie wstawałam, leżąc w łóżku i myśląc o jutrzejszym teście z biologii.. 85% Moja deszczowa przygoda; 84% W innej krainie ; 85% Fantazja Średniowiecza 1 : coś co może i było.Opowiadanie, którego przesłaniem są słowa 'mądry Polak po szkodzie'.. Napisz inne zakończenie mitu.. Pani Torwart rozpakowała już swoje rzeczy i woła dzieci na obiad.. Nie wiedzieli co ich czeka.. 85% Moja deszczowa przygoda; 84% W innej krainie ; 85% Fantazja Średniowiecza 1 : coś co może i było.Napisz opowiadanie o wymyślonej przez Ciebie przygodzie bohatera jednej z obowiązkowych lektur szkolnych, który odbył podróż wymagającą niezwykłej odwagi.. Przy Adrienie zawsze staje się pewniejsza siebie, kiedyś była najlepszą przyjaciółką Chloe niestety dziewczyna zaczęła ją oskarżać o rzecz której nie zrobiła.Napisz krótkie opowiadanie zawierające elementy fantastyczne.. Napisz opowiadanie w którym przedstawisz losy małego.. czasu przeszłego, np. byłem, poznałem itp. pełnisz tylko rolę narratora, a opowiadasz o kimś innym - piszesz wówczas w 3 os. liczby poj., np. był, poznał itp.Od lat wiadomo było, że ten kto stworzy takie danie, zostanie sowicie nagrodzony kosztownościami.Heraklesa nie trzeba było długo namawiać, gdyż do głębi poruszony heros o zawsze szczodrym sercu, uradował się możliwością pomocy swoim obywatelom, a i podróż do Japonii wydawała mu się ciekawym przeżyciem, ponieważ mógł .Właśnie ta rodzina zaczęła igrać z diabłem.. Możemy się jedynie domyślać, że Raptusiewicz, cierpiący na podagrę, lubił dobrze zjeść i dużo wypić.. Toteż zapewne jeden był gruby, a drugi chudy, jeden ubrany .Do jakiej wymyślonej postaci jesteś podobna.. - Już idziemy!. Ćwiczenia - do wyboru.. Zeus, chcąc, aby syn był nieśmiertelny, wykradł w nocy dziecko do nieba i położył przy śpiącej Herze.Napisz krótkie opowiadanie którego zakończeniem będzie morał z bajki "zając i żaba"..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt