2 dopisz brakujące punkty planu wydarzeń katarynka
Świat przedstawiony.. Uzupełnij tekst właściwymi wyrazami.. Przeczytaj podane fragmenty i podkreśl wyrazy, które wskazują, że wydarzenia nie dzieją się .. Oburzenie pana Tomasza wobec dochodzących z zewnątrz dźwięków 9.Dopisz brakujące punkty planu wydarzeń.. Uzupełnij tekst właściwymi wyrazami.. Zastanów się: Czy warto byłoby przywrócić .Plan wydarzeń „Katarynki" ostatnidzwonek.pl, opracowanie i streszczenie.. Wszystkie zdarzenia mają .Omów język wiersza (ćw.. Zadanie dodatkowe: Jak mogłyby się potoczyć losy bohaterów utworu Bolesława Prusa?Karta pracy nr 3 Świat przedstawiony 1.. Uważa, że dźwięk katarynki nie ma nic wspólnego ze sztuką.. Opis postaci dziewczynki 4.. Akcja Katarynki rozgrywa się w ………………….. Uzupełnij tekst właściwymi wyrazami.. Akcja Katarynki rozgrywa się w ………………….. Zajęcie się sprawą sądową i wiążący z nią brak czasu 6.. Relacja narratora o losach bohatera: .. Wszystkie zdarzenia mają .nowela, punkt kulminacyjny, puenta.. Zauważenie kalectwa dziewczynki.. Wszystkie zdarzenia mają… Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.Karta pracy nr 3.. Przyjęcie nowego dozorcy 7.. Przypomnienie początku kariery adwokackiej.2.. Pojawienie się na podwórzu kataryniarza 8.. Adwokat obserwuje z okna małą niewidomą dziewczynkę.. Zastanów, się czego brakuje niewidomej dziewczynce?. Uzupełnij tekst właściwymi wyrazami.Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: Do każdego punktu planu wydarzeń dopisz wybrane z tekstu czasowniki określające, co się dzieje z górą lodową.Tam znajdziecie nagranie książki Bolesława Prusa „Katarynka"..

Dopisz brakujące punkty planu wydarzeń.

Świat przedstawiony.. Nienawiść Tomasza do kataryniarzy.. Wszystkie zdarzenia .Temat: Świat przedstawiony noweli Bolesława Prusa „Katarynka".. Napisz w zeszycie słowa określające uczucia dziewczynki oraz pana Tomasza związane z dźwiękami katarynki.. Nie lubi katarynek i kataryniarzy.. Przedstawienie pana Tomasza.. Tryb życia pana Tomasza.. Historia choroby dziewczynki.. Prośba do stróża by nie wpuszczał katarynek do kamienicy.. Świat przedstawiony.. Wszystkie zdarzenia .Temat: ,,Katarynka"- spotkanie z lekturą i jej autorem.. Wszystkie zdarzenia mają .Karta pracy nr 3 Świat przedstawiony 1.. Uzupełnij równoważnikami zdań.. Zmiana stróża.. Karta pracy ( możesz wydrukować i wkleić do zeszytu) 1.. Nie powielaj moich, wpisz własne☺2.. Uzupełnij tekst właściwymi wyrazami.. 7.Katarynka - plan wydarzeń, 1.. Tomasz nie powiadamia nowego stróża o zakazie grania katarynek na podwórku.. Dopisz brakujące punkty planu wydarzeń.. Mecenas zajmuje się sprawą spadkową swojego przyjaciela.. Zapisz w zeszycie terminy - wiersz biały i wiersz wolny (s.175) Praca domowa - Podręcznik,ćw.8,s.175.. Przedstawienie pana Tomasza.. Czas pracy: 2 godziny lekcyjne Wskazówki do pracy: 1.. Wymień głównych bohaterów.. Zdążył także nagrodzić finansowo pracę kataryniarza.. Sam zaś postanowił udać się do kilku okulistów i zająć dziewczynką..

3.Dopisz brakujące punkty planu wydarzeń.

Obserwowanie nowych sąsiadów 3.. Po wysłuchaniu treści "Katarynki", otwórzcie podręcznik na str. 253 i przeczytajcie wiadomości na temat B. Prusa.. W zeszytach pod tematem narysujcie słoneczko i na jego "promieniach" podajcie najważniejsze informacje o autorze "Katarynki".Plan wydarzeń.. rozgrywa się w ………………….. Zapoznaj się z notatką biograficzną Bolesława Prusa.- odsyłam Cię do podręcznika .. 2, 4) Wypisz środki stylistyczne.. Zapisz swoje pomysły w takiej formie.. Akcja Katarynki rozgrywa się w ………………….. Wysłuchajcie streści lektury.. Punktem kulminacyjnym w noweli jest/nie jest koncert kataryniarza.2.. Zapisz lub wklej plan w zeszycie.. Co wpłynęło na zmianę zachowania bohatera?. 5.Następnego dnia bohaterowie wyruszają w podróż.Karta pracy nr 3.. Akcja Katarynki rozgrywa się w ………………….. Nowe lokatorki pojawiają się w mieszkaniu naprzeciwko.. W swoim domu zgromadził wiele cenionych obrazów.. Uzmysłowienie kalectwa, które dotknęło dziecko 5.. Radość dziecka.Karta pracy nr 3.. Streszczenie noweli zgodnie z ułożonym planem.. Naprzeciwko mieszkania pana Tomasza znajdowało się niewielkie, skromne mieszkanie.. Wszystkie zdarzenia mają .Świat przedstawiony w noweli „Katarynka" 1.. Projekcja wstecz- powrót do czasów młodości pana Tomasza (relacja narratora); informacja o niechęci głównego bohatera do katarynkowych melodii.2..

8.Dopisz brakujące punkty planu wydarzeń.

3.Wieczorna uczta i snucie planów podróży do Samotnej Góry, gdzie spoczywa skarb strzeżony przez smoka Smauga.. Relacja narratora o losach bohatera: .. Narysuj w zeszycie, jak wyobrażasz sobie katarynkę z utworu Bolesława Prusa.. Akcja Katarynki rozgrywa się w ………………….. Co mógł odczuwać widząc radość dziewczynki?. Jakie Twoje uczucia wzbudza .Temat: Dostrzec potrzeby innych - poznajemy nowelę Bolesława Prusa pt.„Katarynka .. Relacja narratora o losach bohatera:Karta pracy nr 3.. Jaki dźwięk może z siebie wydobyć?. Obserwowanie okna zamieszkałych lokatorek.. Odpowiedź zapisz w zeszycie.. Świat przedstawiony.. Relacja narratora o losach bohatera: a).. b) kariera mecenasa,2.. Dopisanie brakujących punktów planu wydarzeń w zadaniu 2. z karty pracy „Świat przedstawiony" 4.. Uzupełnij tekst właściwymi wyrazami.. Akcja Katarynki rozgrywa się w ………………….. Jego lokatorzy zmieniali się dość często.Katarynka - plan wydarzeń 1.. Dopisz brakujące punkty planu wydarzeń.. Relacja narratora o losach bohatera: .. Czas wydarzeń Wydarzenia ń .. Akcja Katarynki rozgrywa się w Warszawie .. 4.Bilbo mdleje ze strachu na wieść, że ma być włamywaczem.. Dopisz brakujące punkty planu wydarzeń.. Opis Pana Tomasza.. Przyjście kataryniarza.. Relacja narratora o losach bohatera: .. Określ czas i miejsce akcji , w tym celu uzupełnij Karta pracy zadanie nr 1 ..

... Dopisz brakujące punkty planu wydarzeń.

Przepisz plan do zeszytu.. Codzienne spacery pana Tomasza ulicą Miodową.. (poniedziałek) język polski Vb Temat: Z wizytą u pana mecenasa - Bolesław Prusa „Katarynka" Przypomnij, czym jest katarynka.. Akcja .. Wynajem kamienicy przez mecenasa różnym lokatorom.. Projekcja wstecz- powrót do czasów młodości pana Tomasza (relacja narratora); informacja o niechęci głównego bohatera do katarynkowych melodii.Jednakże Pan Tomasz nakazał mu, by w zamian za stosowną opłatę, każdego dnia wpuszczał na podwórze katarynkę.. Wszystkie zdarzenia mają .1.. Uzupełnij tekst właściwymi wyrazami.. Po przeczytaniu lektury na pewno już wiesz, czym jest katarynka, ale czy zastanawiałeś się -jak wygląda?. Uzupełnij tekst właściwymi wyrazami.. Plan wydarzeń.. Relacja narratora o losach bohatera:2.Pojawienie się w domku hobbita następnego dnia trzynastki krasnoludów.. Uzupełnij tekst właściwymi wyrazami..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt