Dyktando klasa 2 rz po spółgłoskach
Wybierz RZ czy Ż - nauka .. wierszyk.docx, rz po spółgłosce.docxDYKTANDO KL. II Dzi ś Helenka i Michał nie pójd ą na dwór.. Spodobało Ci się nasze video pre.2.. 2012-12-05 15:00:22; Dopisz po dwa przykłady wyrazów , w których piszemy rz po spółgłosce np : b-brzuch , dobrze , brzoza .. Wymieniamy Ż przesuwanka .. Zasady ortograficzne i przykładowe .Dyktando online pt.. Pisownia wyrazów z „ ó" 1.. Wyrazy z RZ do zapamiętania .. po spółgłoskach: p,b,t,d,k,g,ch,j,w; w zakończeniach -mierz, - mistrz, np.: Sandomierz, zegarmistrz; .. Dyktando - klasa 2.. Są to: błędy w zakresie pisowni wyrazów z ó-u, rz-ż (w tym wyjątki od pisowni rz po spółgłoskach), ch-h błędy w zakresie pisowni nie z różnymi częściami mowy błędy w pisowni zakończeń -ji, -ii, -iĆWICZENIE 18 a) Wpisz do tabelki wyrazy z ramki: po lewej stronie te, które są zmiękczone przez kreskę, po prawej stronie te , które są zmiękczone przez „i".. Za każdy błąd wynikający z naruszenia pierwszorzędnych zasad ortograficznych odejmujemy 2 pkt.. Wymieniamy Ż wpisywanka .. Teksty dyktand o różnorodnej tematyce.. Pan Józef ma dzisiaj dobry nastrój.. temat 18 ó i rz niewymienne .. Każde ćwiczenie online można także pobrać w wersji do wydruku.. Ułóż zdania z rozsypanki wyrazowej: · wybraliśmy się do lasu na wycieczkę we wrześniu .. · piękno na spacerze podziwialiśmy przyrody ..

temat 8 Rz po spółgłoskach .

· dywan pod nogami różnobarwny szeleścił .. · zachmurzyło się wróciliśmy kiedy do klasy niebo .. Karta pracy nr 2Dyktando - klasa I - z rz i ż .. Tutaj warto odnotować, że po spółgłoskach bezdźwięcznych, a więc po P, T, K i CH, RZ wymawiane jest w sposób bezdźwięczny, jak SZ (np. kszak).. Najczęściej spotykane i stosowane ortogramy, w niniejszych tekstach powtarzają się w celu ich utrwalenia.rz po spółgłoskach • ortografia • pliki użytkownika krucha przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • rz po spółgł.. 2010-04-08 16:35:50po spółgłoskach: .. „ż-rz" Zażegnując zakatarzenie, gorzkie leki i uciążliwe leżenie w łóżku, lekarz zalecił Grzegorzowi zostać zapalonym rowerzystą, bo sport to zdrowie.. Watch Queue QueueDyktando - klasa I - z rz i ż .. a następnie spróbować zmierzyć się z dyktandem po raz drugi.. temat 12 pisanie ze słuchu z komentowaniem Wyrazy z rz i ż .. Zakończenia słów z RZ .. „ó" w końcówkach „-ów", i „-ówka" Termometr i temperatura.Prosi, by uczniowie uzasadnili pisownię „rz" w podanych wyrazach.. Zasady ortograficzne i przykładowe dyktando Dyktando - klasa 4 .This video is unavailable.. Całkiem nieźle Ci poszło.. Za każdy błąd wynikający z naruszenia pierwszorzędnych zasad ortograficznych odejmujemy 2 pkt.. Gorce słoce obudziło mrówki, które wyszły ze swych .. Klasa 1 Klasa 2 Klasa 3 Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Klasa 7 Polski Ortografia wyrazy z rz Ortograficzne poszukiwania (pisownia "rz" po spółgłoskach) Znajdź słowo wg AgataporebaDyktanda, które rozwiązują drugoklasiści skupiają się głównie na zasadach „ch/h", „ó/u", „rz/ż", chociaż w tym wieku wprowadza się również dyktanda z pisowni wielkiej i małej litery..

... RZ po spółgłoskach .

Hipolit obserwował, jak krciły si przy karmieniu pisklt.. Dyktando dla klasy 2 miewa również wyjątki od reguł ortograficznych, które dzieci powinny już znać.Wyrazy z rz niewymiennym i po spółgłoskach • Dyktanda • pliki użytkownika Nikapl przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • 12.JPG, 17.JPGDyktanda opracowane w oparciu o tematykę zawartą w pakiecie JUŻ W SZKOLE.. Tu i ówdzie widać też czarne chmury.„ż-rz" W kalendarzu marzec to trzeci miesiąc w kolejności, który nazywany jest również przedwiośniem.. RZ w nazwach zawodów .. Wspólne sformułowanie reguły ortograficznej: Po spółgłoskach „p", „t", „w" piszemy „rz".po jakich spółgłoskach pisze się rz ?. Dopasuj podane wyrazy do właściwej zasady ortograficznej.. Zobacz przykładowe dyktando dla klasy 2 Dyktando - klasa 3.. Trzask, ćwiczenie rz i ż. ask.. 2009-10-14 16:40:37 Praca domowa z Polaka klasa 4,5 wyrazy po spółgłoskach 2010-10-04 21:56:17Rzeka rz po spółgłoskach Wrzesień ó wymienia się na o Zachód rz niewymienne Przepiórka ó niewymienne Kraków nazwy miast piszemy wielka literą ó piszemy w zakończeniach ów, -ówka 15 Klucz punktowania Klasa III Numer zadania Liczba punktów dyktando 18 Razem 70Dyktanda online i do wydruku - baw się i ćwicz ortografię!. Przykłady: przodek, brzeg, strzał, drzwi, krzak, rozgrzany, chrzan, obejrze .7..

...klasa 3 Ortografia - rz i ż RZ po spółgłoskach.

Odczytuj ą tytuły .. wyrazy z „rz" po spółgłoskach wyrazy z -ów, -ówka wyrazy z wielk ą liter ą wyrazy z „ó" wymiennym .Rz piszemy, gdy w wyrazach wymienia się na r, np.: rowerzysta - rower, na komputerze - komputer, dworzec - dworca.. Przepuszcza przechodniów na przejściu dla pieszych.. Grześ jest dziś dyżurnym.KLASA II I.. 2011-02-06 14:55:03; Jakie są imiona z rz po spółgłosce?. Najpierw myślały, .. Szybko zza morza wróciły ptaki; bociany kryły wokół chłopskich zagród, a w gstwinie gałzi uwiły gniazdka biało - czarne kawki.. Są to: • błędy w zakresie pisowni wyrazów z ó-u, rz-ż (w tym wyjątki od pisowni rz po spółgłoskach), ch-h • błędy w zakresie pisowni nie z różnymi częściami mowy • błędy w pisowni zakończeń -ji, -ii, -iNauka pisania wyrazów z rz po spółgłoskach wspólnie z platformą edukacyjną dla dzieci ZdobywcyWiedzy.pl to wspaniała zabawa.. c) Uzupełnij zdanie mądrej sowy.Dyktando 2005 dla kl. IV- VI Ogród Hipolita w czterech porach roku Po brzydkiej zimie zakrólowała w Polsce wiosna i hojnie obdarzyła wiat.. Wyśle je do przyjaciół, którzy wyjechali w daleką podróż..

Zobacz przykładowe dyktando dla klasy 2 Dyktando - klasa 3.

Uzupełniamy tekst o brakujące ortogramy.2.. Na początku nikt z dzieci nie wiedział, co to było.. Pomyślał sobie, że pójdzie na pocztę po pocztówki.. BoŜena Bug wymówka Kraków prześliczny drzwi komórka upiór końcówki arz, wyrazy z ó niewymiennym wyrazy z u wyrazy z rz po spółgłoskach wyrazy z -ów, -ówka wyrazy z wielką literą wyrazy z ó wymiennym lustro kukułka róŝowy król pisarz bibliotekarz 8. b) Sprawdź, jaka głoska (spółgłoska czy samogłoska) znajduje się po zmiękczeniach przez kreskę, a jaka po zmiękczeniach przez „i".. Zachęca ich do próby sformułowania zasady warunkującej pisownię „rz" w tych wyrazach.. Zawsze przystaje lub zwalnia przed przejazdem kolejowym.. Sugeruje, że reguła ma mieć postać zdania twierdzącego.. e to t. eszczy deska w kładce na strumyku.Copy of Dyktando: rz, ż - dyktando - dyktando - Dyktando - Ruletka dyktando - rz po spółgłoskach ch, j, w - rz po spółgłosce d, t, b, p - rz po spółgłoskach2.. 2013-05-07 16:41:40 Pisownia wyrazów ?. Wzorowy kierowca przestrzega przepisów.. Hania i Józek podeszli do regału.. Uzupełnij .Hej mam taką prace domową plis pomużcie :( : Wypisz po 5 wyrazów z rz po spółgłosce nie wiymienne i wymienne.. Wybrał pocztówkę, na której dwóch chłopców stoi na tle ogromnej góry..Komentarze

Brak komentarzy.