Przedstaw informacje na temat wybranego bohatera utworu
Wskaż te fragmenty treści, które uzupełniły twoją wiedzę o powstaniu i jego bohaterach oraz te, które dostarczyły ci zupełnie nowych informacji.. Zanotuj informacje na jego temat, które można byłoby zamieścić w Wielkiej Księdze Duchów Polskich.Marcin Borowicz - główny bohater utworu.. Twoja praca powinna liczyć 200 wyrazów.. Czego boi się bohater?. 86% Czym dla bohaterów Lalki Bolesława Prusa są miłość i małżeństwo?. zastanów jaką rolę w życiu dzieci odegrał odegrał ogród,znajdź informację na temat tajemniczego ogrodu 2016-12-18 21:10:04Dusiołek - interpretacja Wiadomości wstępne Utwór będący mistrzowskim nawiązaniem do tradycji ludowej, ukazał się w 1920 roku, w zbiorze Łąka.Ballada dotyczy opisu spotkania Bajdały z Dusiołkiem - fikcyjną postacią fantastyczną, którą Leśmian, wzorując się na podaniach i legendach mitologii słowiańskiej - wymyślił specjalnie na potrzeby liryku.Rozwiń temat na wybranych przykładach.. Wykaż, że dobrze znasz lekturę obowiązkową.. 86% Jakich prawd o człowieku dowiedziałem się po lekturze "Makbeta".. W jaki sposób twórcy oświecenia realizowali hasło „Śmiechem naprawiać obyczaje"?. Bibliografie sobie ogarne i ramowy plan ale potrzebuje samej tresci prezentacji.Wnioskujemy o to, by premier Mateusz Morawiecki przedstawił informację na temat stanu przygotowań państwa na rosnącą falę zakażeń koronawirusem we wtorek na posiedzeniu komisji zdrowia ..

Przedstaw głównego bohatera utworu.

W powieści Syzyfowe prace Żeromski przedstawił proces dojrzewania, dorastania i kształtowania się umysłu, charakteru i osobowości głównego bohatera, Marcina .83% Dziecko, jako bohater dzieła literackiego.. Kiedy wszyscy ludzie opuścili kościół, on pozostał i modląc się żarliwie, prosił Boga o spotkanie ze Śmiercią.określa wybrane elementy świata przedstawionego utworu, .. • podasz co najmniej jedną informację na temat czasu akcji, .. • wymienisz siedmioro uczniów - bohaterów utworu, • jednym zdaniem napiszesz, co jest tematem tekstu, o czym on opowiada.. Bohaterem utworu jest człowiek, który później zostaje zamieniony przez Boga w anioła.. 2020-10-21 22:48:07informacje na temat społeczności romskiej • podjąć dyskusję na temat problemów z zaakceptowaniem czyjejś inności • wypowiedzieć swoje zdanie na temat przyczyn wrogości wobec obcych • opisać wybrany stereotyp narodowy • przedstawić inny tekst kultury podejmujący temat Romów 10.. Zanalizuj podane fragmenty utworu, odwołując się do swojej wiedzy o wskazanych w nich postaciach.. W tym celu uzupełnij schemat.. Polikarp „mędrzec wieliki, mistrz wybrany", prosił Boga, aby dane mu było ujrzeć Śmierć, bo bardzo był ciekaw, jak ona wygląda.. Kodeks moralny wybranych bohaterów literackich.. Rozumienie czytanego tekstu..

Przedstaw temat na wybranych przykładach.

(temat opracoway jest pod kątem referatu na mature ustną, ale po drobnych zmianach doskonale bedzie sie nadawał na wszelkiego rodzaju wypracowania) Świat został tak urządzony, że nieodłączną jego częścią, tuż obok radości, jest cierpienie.. Ta niemal metamorfoza dokonuje się stopniowo.. A) Na zewnątrz parasola umieść wybrane z tekstu cytaty, które opisują deszcz za pomocą: - epitetów ( wyraz z wyrazami określanymi), - porównań B) Wewnątrz parasola zapisz fragmenty utworu, z których dowiadujemy się, co robi i co chciałby robić deszcz.Przedstaw różne typy bohaterów romantycznych: pielgrzyma, emigranta, człowieka poszukującego oraz ich przemiany .. Omów temat na przykladach wybranych utworów" .. Przeanalizuj fragmenty powieści Goethego i napisz wypracowanie odwołując się do znajomości całego utworu.. Na przykładach wybranych bohaterów literackich omów złożone typy osobowości, zwyrodnienia, stany chorobowe (np. studium narcyzmu, obłędu, chorobliwej miłości).. Czasy nietolerancji • wyjaśnić pojęcia:Opisz wybranego przez siebie bohatera mitologii 2009-02-27 15:40:39 Opisz wybranego bohatera tajemniczego ogrodu .. Motyw apokalipsy w literaturze polskiej i obcej.. Pochodzi ze średnio zamożnej rodziny szlacheckiej..

Znajdziesz tu informacje z kraju i ze świata.

Czas akcji obejmuje około 50 dni z ostatniego, dziesiątego roku wojny, tj. z roku 1184 p.n.e. Same wydarzenia opisane przez poetę obejmują jednak tylko kilka dni, bo można wyodrębnić dni "puste", wspomniane zaledwie w jednym, dwóch wersach, np. dziewięć dni trwającą zarazę, jedenaście dni trwający pobyt bogów u Etiopów, dwanaście dni, podczas których .Najbardziej grzejące rzeczy w polskim internecie, o których mówią Polacy.. Przedstaw temat, odwołując się doSpecyfika języka bohaterów literatury faktu.. Odczytaj i skomentuj sens myśli Josepha Conrada, "Człowiek musi wierzyć w parę prostych pojęć, jeśli chce żyć przyzwoicie".. Książka osadzona w realiach wojennych przedstawia losy trzech bohaterów: Alka, Zośki i Rudego, którzy stają się symbolem całej formacji społecznej.Odwołując się do wybranych tekstów z różnych epok, przedstaw rozważania na temat koncepcji ludzkiego losu Brak ocen.. 85% Człowiek na dnie .Czas i miejsce akcji.. Omów zagadnienie, odwołując się do wybranych utworów.. 81% Walka dobra ze złem na przykładzie utworów z wybranych 3 epok.. Wpływ rzeczywistości kulturowej na kształtowanie się portretu bohatera literackiego.. 85% Lektury - na co zwrócić uwagę przy ich czytaniu; 85% Przedstaw i omów prezentację tematyki żydowskiej w literaturze XIX i XX wieku.Tytułowy bohater dzieła Szekspira pojawia się już na początku utworu, kiedy wspominają o nim czarownice..

Kliknij i odpowiedz.Treść utworu.

Na wybranych przykładach literackich przedstaw problem dojrzewania bohaterówMimka224.. Podróż w głąb siebie.. Omów, odwołując się do wybranych utworów.. POMOCY!. Pisanie wypracowania.Tematy z języka polskiego na ustny egzamin maturalny - maj 2014 I LITERATURA 1.. Szczegółowy plan wydarzeń tekstu „Pierwsza lekcja językaPotrzebuje15 zdan na temat sporu miedzy czesnikiem i rejentem 2020-10-21 23:48:02 Omów swoje wrażenia po lekturze.. Przeczytaj fragment powieści „Duch starej kamienicy" Anny Onichimowskiej.. Poezja skamandrytów - przedstawiciele, tematy i motywy, środki artystycznegoRozwiń temat odwołując się do różnych tekstów literackich.. Podaj po pięć informacji na temat głównych bohaterów powieści Stefana Żeromskiego „Ludzie bezdomni" - Tomasza Judyma i Joanny Podborskiej.. Jadąc autobusem widzicie że Net gada go kogoś po imieniu Manfred i się go pytacie i on tam odpowiada.„Kamienie na szaniec" to powieść upamiętniająca pokolenie Kolumbów, młodych ludzi, których dojrzewanie przypadło na straszny czas niemieckiej okupacji.. Przedstaw problem na wybranych przykładach.3.Napisz opowiadanie na temat: Jeden z bohaterów lektury obowiązkowej spotyka się z bohaterem innego utworu literackiego i wspólnie przeżywają przygodę, która odmieni życie jednego z nich.. Przedstaw głównego bohatera utworu.. Piszemy o wydarzeniach, polityce .Jak sądzisz, na czym polega ów spisek?. 19.06.2020 rok - piątek 10.45 - 11.30Przedstaw chlopow jako bohatera zbiorowego - napisał w Język polski: Czy ktos pomoze mi przygotowac prezentacje maturalna, sam nie dam rady tego ogarnac.. Nie było go na samym początku, w biblijnym ogrodzie Eden, ale był to bardzo krótki etap w dziejach ludzkości.85% Czym dla wybranych bohaterów "Lalki" Bolesława Prusa są miłość i małżeństwo.. Zaprzyjaźnia cię się.. A może być w skrócie To się rozpiszesz rano jedziesz na kolonię z całą klasą i się szykujesz jak jesteś pod szkołą spotykasz z przyjaciółką trójki uczniów z wymiany.. Są u nas wywiady, opinie i felietony.. Zainteresowanie tajemniczych sił tym mężczyzną sugeruje, że jest człowiekiem odznaczającym się nieprzeciętnymi cechami i zdolnościami.Przedstaw bohatera wiersza "Deszczyk".. !Moj temat: Przedstaw chlopow jako bohatera zbiorowego w literaturze.Omow na wybranych przykladach.Wystarcza mi 3 ksiazki.. Zanotuj informacje na jego temat, które można byłoby zamieścić w Wielkiej Księdze Duchów Polskich.Znasz odpowiedź na zadanie: opisz wybranego bohatera powieści.Podaj tytuł utworu,przedstaw co najmniej 2 zdarzenia, w których ten bohater uczestniczył, oraz nazwij jego cechy?. Omów temat na wybranych przykładach z literatury polskiej.. 10.2 Karta pracy nr 2.. 85% Czym dla bohaterów "Lalki" Bolesława Prusa są miłość i małżeństwo.Analizując podane fragmenty Makbeta Williama Szekspira oraz wykorzystując znajomość całego utworu, przedstaw, jak doświadczenia życiowe wpływają na postawę bohatera..Komentarze

Brak komentarzy.