Cocker spaniel angielski umaszczenie
Cocker Spaniele Angielskie o jednolitej barwie sierści nazywane są jednomaścistymi (z jęz.. Podlega próbom pracy Rys historyczny.. Przy nich po prostu nie sposób się nudzić!. Klasyfikacja FCI: Grupa 8 - Aportery, płochacze i psy dowodne.. Jest znany na całym świecie.. Aktualnie w ciągu roku z hodowli wychodzą 1-2 mioty szczeniąt cocker spanieli angielskich o umaszczeniu: złote, czarne i czarne-podpalane.. Wśród .Springer spaniel angielski - rasa psów należących do grupy psów aportujących, płochaczy i psów dowodnych, zaklasyfikowana do sekcji płochaczy.. Sekcja 2 - Płochacze Podlega próbom pracy.Cocker Spaniel angielski - szczenięta.. Do negocjacji.. Dodaj komentarz / przeglądaj komentarze Komentarzy do artykułu: 0.Bo spaniele to grupa ras do której zaliczają się m. cocker spaniel angielski samiec sobolowy 2 letni .Cocker spaniel angielski gubi niewielkie ilości sierści przez cały rok, choć najintensywniej linieje wiosną i wczesną jesienią.. O osobnikach wielobarwnych mówimy natomiast,Umaszczenie złote jest warunkowane przez parę genów, recesywnych w stosunku do barwy czarnej (ee).. Gdów wczoraj 09:17.. Szczenieta, po przegladzie hodowlanym w oddziale ZKwP, badaniu weterynaryjnym, szczepieniach i chipowaniu, bedą gotowe do opuszczenia swojego gniazdka pod ko pl plCocker Spaniel Angielski to idealny pies dla osoby, która szuka pupila o dużym temperamencie i radosnym usposobieniu..

Cocker spaniel angielski Kraj pochodzenia: Wielka Brytania.

Cieszy się dobrą kondycją i zdrowiem przez długie lata - psy tej rasy żyją do 15 lat, a dojrzałość osiągają w wieku dwóch lat.. Oczy u psa nie są wypukłe.. Jest przyjazny wobec ludzi i innych zwierząt, o ile na łonie natury nie potraktuje tych ostatnich jako potencjalnych zdobyczy.. Umaszczenie Cocker spanieli angielskich występują w przeróżnej gamie kolorystycznej.. Szata jest jedwabista, gładka, przylegająca.. Cocker spaniel uchodzi za przywiązanego, wiernego i ufnego psa, zwykle chętnego do zabaw i szaleństw.Umaszczenie: niebiesko-srebrne O: FILIP Bleper's- Interchampion M: MOON SILVER OVER IZOMER Capra- Interchampion PKR: VIII-21561 Wyniki badań: HD-A, prcd-PRA - clear (parents), FN - clear Właściciel: Barbara Soborowska, Bożena Banasiewicz Kontakt: tel.. U tych ostatnich można zaobserwować pojawienie się przesiania (roan) bądź .Umaszczenie Cocker spanieli angielskich występują w przeróżnej gamie kolorystycznej.. Opis ze wzorca rasy informuje nas, że pies jednokolorowy może posiadać szatę w odcieniu czarnym, złotym, czarnym podpalanym, czekoladowym podpalanym, a także w czekoladowym.. Czysto biały cocker spaniel nie występuje we wzorcu.Ujawnienie się rzadkiego umaszczenia w rasie cocker spaniel angielski.. Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji wortalu SPANIELE.WORTALE.NET..

Wygląd i pielęgnacja cocker spaniela.

Ciało .Cocker spaniel angielski ma płasko przylegającą, jedwabistą szatę.. Przyjrzymy się bliżej jego cechom zewnętrznym.. Klasyfikacja FCI: Grupa 8 - Aportery, płochacze i psy dowodne.. Spaniele zostały w XVI wieku podzielone na wodne (cocker spaniel) i lądowe (springer spaniel zwany też starter spaniel) ze względu na środowisko pracy.Przez 42 lata w hodowli łącznie urodziło się ponad 50 miotów cocker spanieli angielskich.. Jak każda rasa, ma skłonność do niektórych chorób, przede wszystkim oczu i uszu.. Zwierzę to przyszło na świat w 1948 i zostało wpisane do Polskiej Księgi Rodowodowej pod numerem M-I-5/50.W 1946 r. American Kennel Club uznał oficjalnie angielskiego i amerykańskiego cocker spaniela za odrębne rasy psów.. Są wytrzymałe i radzą sobie nawet w trudniejszych warunkach atmosferycznych, choć powinny unikać długotrwałych dużych .ENGLISH COCKER SPANIEL.. Do negocjacji.. Bardzo długie, źle wentylowane uszy wymagają regularnej kontroli, po każdym spacerze należy sprawdzić czy nie ma w nich gałązek lub kłosków, które mogłyby .Cocker spaniel angielski należący do jednej z najbardziej popularnych ras psów to nieduży pies o myśliwskim pochodzeniu.. W latach 2012 - 2018 hodowaliśmy także flat coated retrievery.Cocker Spaniel Angielski - średniej wielkości pies myśliwski, nadający się także do towarzystwa, pod warunkiem, że będzie miał gdzie się wybiegać..

Angielski cocker spaniel to pies średniej wielkości.

Nazwą „spaniel" opisywane były psy wykorzystywane w polowaniach w Walii już w 948 roku!. Cavalier King Charles Spaniel - pieski .Szata i umaszczenie Cocker spaniel.. Aktualnie wciągu roku z hodowli wychodzą 1-2 mioty szczeniąt cocker spanieli angielskich o umaszczeniu: złote, czarne i czarne-podpalane.Cocker spaniel to jedna z ras psów aportujących, podlegających próbom pracy.Są to zwierzęta hodowane jako myśliwskie do wypłaszania ptactwa łownego.. Cocker spaniel to niewielki pies do domu o wydłużonej głowie, kwadratowej kufie zwężającej się w kierunku nosa.. 604 482 298, (często zapisywany błędnie „kokiel spaniel") i springer spaniel angielski przez pewien czas były hodowane razem i rozróżniano je głównie po umaszczeniu.. Użytkowanie: Płochacz.. umaszczenia złote i sobolowe.. Cocker Spaniele Angielskie o jednolitej barwie sierści nazywane są jednomaścistymi (z jęz.. Łask 16 paź.. Na nogach i spodzie tułowia długi, ale nie przesadnie obfity, żeby nie przeszkadzał psu w polowaniu.Wrażenie nie myli: Cocker spaniel angielski to wesoły, towarzyski pies, który potrzebuje kontaktu z ludźmi.. W 1902 roku określono ich wzorce (osobno został uznany cocker i springer), a w 1921 roku powstał brytyjski klub rasy.Cocker spaniel angielski cieszy się na ogół dobrym zdrowiem, dożywa średnio 10-14 lat..

Sekcja 2 - Płochaczecocker spaniel angielski samce,umaszczenie sobolowe.

Prof. dr hab. K. Ściesiński Poruszając ten temat wkraczamy w zagadnienie dosyć obce ogółowi hodowców, w tym także hodowców prowadzących linie spanieli, w dziedzinie genetyki.Wzorzec FCI nr 5 / 23.11.2012 COCKER SPANIEL ANGIELSKI (English Cocker Spaniel) Wersja polska: 24.11.2012 Kraj pochodzenia: Wielka Brytania Data publikacji obowiązującego wzorca: 8.10.2012 Użytkowość: Płochacz.. Z natury zadowolony z życia, łagodny, chętny do pracy, energiczny, pomocny oraz lubiący zadowalać właściciela.. Złoty cocker może być również genetycznie złoty podpalany (dwa geny podpalania), lub być nosicielem dla genu podpalania lub barwy czekoladowej.Cocker spaniel angielski może posiadać umaszczenie typu jedno i wielokolorowego.. Dawną różnorodną grupę psów określanych mianem "spanieli lądowych" podzielono na dwie grupy ze względu na wielkość - te .spaniele są wspaniałymi psami,ale wtedy kiedy zostaną dobrze wychowane.Są takie energiczne,zawsze wesołe i chętne do zabaw.Cocker to świetny towarzysz.Ale niech nikogo nie uwiedzie słodki wygląd bo jednak to jest pies myśliwski.Potrzebuje sporo ruchu i zajęć a jeśli ktoś poświęca mu mało czasu to taki uroczy pies może zdemolować całe mieszkanie.Najważniejsze jest zapewnić .szczenieta sobolowe i złote Gdynia Archiwum,Psy,Cocker Spaniel angielski 1 lipca w naszej domowej hodowli urodziło się 6 szczeniat rasy cocker spaniel angielski.. Psa tej rasy należy wyczesywać przynajmniej raz w tygodniu szczotką pudlówką i metalowym grzebieniem z obrotowymi zębami.Pierwszy cocker spaniel, który przybył do kraju po 1945 nazywał się Colinwood Gay Solider, pies o umaszczeniu biało-czekoladowym, będący prezentem dla ZKwP od angielskiego pułkownika.. Włosy są miękkie i dość łatwo można je sprzątnąć.. Data publikacji obowiązującego standardu: 28.07.2009. .. anatomia spaniela Animal Planet budowa spaniela charakter spaniela Cocker spaniel Cocker spaniel angielski dieta spaniela film cocker spaniel geneza cockee spaniel historia wychowania spaniela karma dla psa karma dla psów karma dla spaniela karma royal karmy .Zobacz 7 odpowiedzi na pytanie: Jakie są umaszczenia cocker spaniela amerykańskiego i angielskiego?Przez 40 lat hodowli w ZŁOTEJ GROCIE łącznie urodziło się ponad 50 miotów cocker spanieli angielskich..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt