Zadania maturalne historia grecja
Zadania pochodzą z oficjalnych arkuszy maturalnych CKE, które służyły przeprowadzaniu majowych egzaminów.. (4 pkt) W tabeli podano znaczenie czterech pojçé (terminów) dotyczQcych Žycia politycznego staroŽytnej Grecji.Przedstawiam Państwu test sprawdzający przede wszystki konieczne i podstawowe wiadomości i umiejętności z zakresu starozytnej Grecji w pierwszej klasie gimnazjum.. Zadania pochodzą z oficjalnych arkuszy maturalnych CKE, które służyły przeprowadzaniu majowych egzaminów.. STAROŻYTNA GRECJA .. Test z historii, matura 2014, maj (skrócony)Historia (poziom rozszerzony) Strona startowa > Egzamin maturalny > Egzamin maturalny w Formule 2015 > Materiały dodatkowe > Przykładowe arkusze > Historia (poziom rozszerzony) Zestaw zadań dla uczniów bez dysfunkcji oraz uczniów z dysleksją rozwojową ( A1 )Muzy: Klio (historii) Erato (poezji miłosnej) Euterpe (piesn liryczna) Kaliope (filozofia) Melpomena (spiew i tragedia) Terpsychora (taniec) Polihymnia (chor) Talia (komedia) Uranie (astrologia i geometria) Macedonia za panowania Filipa II Oikumene - caly znany im swiat (ojczyzna) 338r.. Rozwiązania zadań.. Zawiera 17 pytań.. Średniowiecze.. Czteroznakowy kod zapisany przy każdym zadaniu wskazuje na jego pochodzenie: S/N - "stara"/"nowa" formuła; P/R - poziom podstawowy/rozszerzony; np. 08 - rok 2008. ..

Zadania i arkusze maturalne.

Starożytna Grecja.. Tegoroczny egzamin maturalny z historii na poziomie rozszerzonym zaczął się o godzinie 14:00 i trwał przez trzy godziny.. Ewentualny brak zgłoś przewodniczącemu zespołu nadzorującego egzamin.. Poziom podstawowy i rozszerzony, lata 2005-2019.. (6 pkt) Przeczytaj zamieszony fragment Kroniki Jana z Czarnkowa i zapoznaj się z tablicą genealogiczną Andegawenów, a następnie odpowiedz na pytania A, B, C.. Testy \ Historia \ Matura - Starożytna Grecja; Matura - Starożytna Grecja, test z historii Test na bazie podręcznika Historii przygotowującego do matury.Pytanie maturalne: W którym mieście powstał "Labirynt"?typy ustrojów 2 System władzy, w którym decydującą rolę odgrywają urzędnicy oraz rada.. Strona 2 z 25 Uwaga: Akceptowane są wszystkie odpowiedzi merytorycznie poprawne i spełniające warunki zadania.Egzamin maturalny z historii Poziom rozszerzony 3 Zadanie 3.. J. Wolski, Historia powszechna.EGZAMIN MATURALNY W ROKU SZKOLNYM 2017/2018 HISTORIA POZIOM ROZSZERZONY FORMUŁA OD 2015 („NOWA MATURA") ZASADY OCENIANIA ROZWIĄZAŃ ZADAŃ ARKUSZ MHI-R1 MAJ 2018 ę.. Sztuka starożytnej Grecji 2.. Najstarsze dzieje Grecji: ; Nanstarsze dzieje Grecji - notatkaTest na bazie podręcznika Historii przygotowującego do matury.. Za czasów Karola, ojca wspomnianego króla Ludwika, najjaśniejszy król polski Kazimierz [ ] zamyślił prosić o pomoc wspomnianego Karola, który siostrę jego miał za żonę..

Egzamin na poziomie ...zadania do pokonania.

Pytania i odpowiedzi .Dziś ponad 20 tysięcy uczniów i uczennic przystąpiło do egzaminu maturalnego z historii.. Chronologia wydarzeń 2.. Społeczeństwo, gospodarka i kultura Rzeczpospolitej Obojga NarodówPlik Grecja zadania maturalne.doc na koncie użytkownika ema950 • folder Matura z historii • Data dodania: 3 lis 2011W staroŽytnej Grecji rzady polegajace na sprawowaniu wladzy przez niewielkQ gmpe, wywodzaca sie najczešciej spošród arystokracji lub ludzi bogatych Pojçcie (termin) Zadanie 3.. Świat hellenistyczny 2.. Matematyka, polski, angielski, biologia, chemia, geografia, WOS .Testy maturalne z historii (online) Sprawdź się w testach maturalnych … poziom: rok Test z historii, matura 2020, czerwiec.. Czteroznakowy kod zapisany przy każdym zadaniu wskazuje na jego pochodzenie: S/N - "stara"/"nowa" formuła; P/R - poziom podstawowy/rozszerzony; np. 08 - rok 2008. .. Szukaj Grupy Zadania Przeglądaj Zaloguj się Załóż konto.. p.n.e.- bitwa pod Cheroneja (Grecja zostala podbita)Zadania maturalne z Historii Temat: Starożytność (część 1.). Test opracowałam podczas kursu z pomiaru dydaktycznego.. W porównaniu z krajami Wschodu korzystnie przedstawiało się ukształtowanie brzegów Grecji, które obfitowały w liczne zatoki i dobrze chronione przystanie […]..

Indeks nazwZadania maturalne z Historii Temat: Starożytność (część 2.)

Starożytny Egipt, Rzym, Grecja i kultury wschodu.. Funkcje te pełnili jedynie wybrani obywatele, pochodzący z arystokratycznych rodów lub też posiadający odpowiednio duży majątek.. Zawiera zestawy zadań .Zadanie zawiera pięć tematów.. [w:] Encyklopedia szkolna.Historia, Warszawa 2004, s. 275. Podaj argumenty świadczące o tym, e miniatura ukazuje sakralizacjż władzy cesarza ę Henryka II.ŚCIĄGA NA EGZAMIN MATURALNY Z HISTORII wg nowej formuły (do pobrania w pdf pod postem) Termin egzaminów maturalnych zbliża się wielkimi krokami, więc czas już na dobre uczyć się, powtarzać i weryfikować swoją wiedzę.Tylko u nas prezentujemy ściągę na egzamin maturalny z historii.9 Egzamin maturalny z historii 9 Zadanie 9.. Starożytna Grecja.. Testy \ Historia \ Starożytność - matura rozszerzona; Starożytność - matura rozszerzona, test z historii Test wiedzy ze starożytności.. Wybierz jeden z nich do opracowania.. Temat 1.. Literatura, nauka i filozofia grecka 2.. Ustosunkuj się do powyższej tezy, charakteryzując dokonania tego władcy w aspekcie politycznym, gospodarczym i .Wybierz test z rozdziału Starożytna Grecja lub podrozdziałów podręcznika Zrozumieć przeszłość cz. 1 dla Klasa II Liceum.Wykonując zadania, zwróć baczną uwagę na tempo pracy, ponieważ czas rozwiązania zadań Arkusza I jest ograniczony do 120 minut..

Ów system władzy toPytanie maturalne: Ilu strategów powołał Klejstenes?

Egzamin składał się z .Matura z historii to egzamin dodatkowy, który pozwala dostać się na studia związane z historią, sztuką, stosunkami międzynarodowymi, a także dziennikarstwem.. Karol Wielki był prekursorem zjednoczonej Europy.. Natomiast sporo było w Grecji rud metali: żelaza, ołowiu, srebra, nadto marmurów i glinki.. Zagadnienia są tak ułożone, ze nawet uczniowie mający problemy w nauce nie powinni miec kłopotu z ich rozwiązaniem.Szukaj Grupy Zadania Przeglądaj Zaloguj się Załóż konto.. Zadanie 1.. Zadania i arkusze maturalne.. (1 pkt) Na podstawie źródła ikonograficznego wykonaj polecenie.. Walka o hegemonię w Grecji po wojnach perskich 2.. Porównaj sytuację niewolników w społeczeństwach starożytnego Bliskiego Wschodu, Grecji i Rzymu.. Przy .Maturalne arkusze egzaminacyjne wraz z odpowiedziami.. Aleksander Wielki 2.. ROZDZIAŁ II.. Pełny test na podstawie matury z historii, 24 czerwca 2020.. Zadanie 69. .. Test zawiera wybrane zadania zamknięte na podstawie matury z historii z 19 maja 2015 r. Poziom rozszerzony.. Starożytność.. (SP13) Na podstawie tekstuDzieje starożytnej Grecji to historia kilku następujących po sobie wysokich kultur oddzielonych „ciemnymi wiekami" i wielkimi migracjami.O najstarszej z tych kultur (jeszcze przedhelleńskiej) zwanej od mitycznego króla Minosa kulturą minojską, która rozwinęła się w III tysiącleciu p.n.e. na Krecie, wiadomo stosunkowo najmniej.Jej świadectwem są ruiny wielkich pałaców .🎓 - Starożytna Grecja w V i IV w. p.n.e. obejmowała swoim zasięgiem ziemie Odpowiedź na zadanie z Teraz matura.. Pytania w teście dotyczą dat, wydarzeń i znanych postaci z okresu starożytności.. Łącznie przystąpiło do niego 7.5% wszystkich maturzystów, co równa się liczbie blisko 20.1 tysiąca osób.. Po gimnazjum.. Bardzo dokładnie, ze zrozumieniem czytaj polecenia wszystkich zadań i wykonuj najpierw te, których rozwiązanie nie sprawia Ci żadnych kłopotów.2.. Część 1.. Jak wyglądał tegoroczny arkusz CKE?.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt