Szewczyk dratewka lektura klasa 2
3 klasa część 1.Lektury:Czarna owieczka-2 razy wypozyczał,kipesko mu szło to czytanie,nie za wiele pojmował więc za drugim razem musiałam mu przeczytać i wypisaliśmy razem najważniesze rzeczy.. Czy ta recenzja była przydatna?. Żyli ze sobą jeszcze długo i szczęśliwie.. Dodatkowo umieszczamy tu linki do przygotowanych w naszym serwisie ćwiczeń związanych z lekturami spoza nowego kanonu.Doskonały zbiór darmowych arkuszy pracy dla dzieci z 1 i 2 klasy - strona 5.Materiał dydaktyczny | Dawno, dawno temu żył sobie Szewczyk.[Dratewka].. a) kromkę chleba b) dwie bułki c) rogala 2.. Quizy Os. .. Seriale Emocje Internet Losowanie disney Dom Bajki Anime Lektury Przyroda Psychologia.. Aby liche odzienie na grzbiecie, aby podarte skórzniaki na nogach, aby torba, a w niej kromka chleba — cały to był jego majątek.. W eliminatce literowej obrysuj kolorow ą kredk ą co trzeci ą literk ę według wzoru i odczytaj hasło.. pomógł mrówkom, pszczołom Dratewka Poziom II.. GRAMATYKA; 5.. 7) Pomoc mrówek przy przebieraniu maku.. Z lektury tej można nauczyć się, że każdy czyn będzie nagrodzony.. Elementarz odkrywców.. Tajemnice.. Książki z autografem.. Janina Porazińska „Szewczyk Dratewka" Wybierz właściwe wyrazy i dokończ odpowiedzi w liniach.. Dopisz zakończenia zdań będących tytułami wydarzeń.. Anaruk, chłopiec z Grenlandii" Andersen Hans Christian "Brzydkie kaczątko" "Calineczka" "Czarna owieczka" "Cudaczek Wyśmiewaczek" "Cukierku, ty łobuzie" "Dwanaście miesięcy" "Jak Wojtek został strażakiem" "Karolcia" "Królowa .lektura klasa 4-6..

Lektury klasa VIII.

Społeczność .. Opowiadania 5 Szukaj Dodaj Zaloguj.. szewczyk .Przeczytaj recenzję Szewczyk Dratewka.. 4) Nakarmienie kaczek na jeziorze.. a) szył ubrania b) naprawiał garnki c) łatał obuwie 3.. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!Janina Porazińska „Szewczyk Dratewka" Żył sobie raz szewczyk Dratewka.. Tytuły podlinkowane prowadzą do ćwiczeń, które zostały już opracowane przez redakcję naszego serwisu.. Mazakiem narysowałam oczy.. Morał płynący z lektury.. Kliknij tutaj, aby przejść do strony głównej.. (Mrówki pomagają przy przebieraniu maku).Szewczyk Dratewka Autor: Janina Porazińska Dawno, dawno temu żył sobie młody szewczyk - Dratewka.. Chociaż zabawa balonem bardzo spodobała się dzieciakom.. Był to biedny chłopiec o czułym [sercu].. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość lektury - Quiz; Pomagamy mrówkom odbudować mrowisko - Dodawanie do 20 // Dodawanie do 100 ; Jak Dratewka pomógł pszczołom - Ortografia (ó wymienne)Szewczyk Dratewka z królewną zamieszkali w zamku i wiedli długie i szczęśliwe życie.. CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM; 6.. Dobre rzeczy zdarzają się osobom, które pomagają innym, dlatego warto to robić.Tymczasem Dratewka poślubił wybrankę i zamieszkał z nią w zamku czarownicy..

1.1) Wyprawa szewczyka w świat.

Oglądasz stare wydanie książki.. Test na podstawie lektury „Szewczyk Dratewka" Janiny Porazińskiej 1.. Natrafienie na rozsypane mrowisko i pomoc w jego odbudowaniu.. Spotkania autorskie ONLINE z autorem lektury.. Jak każda baśń, tak i „Szewczyk Dratewka" ma swoje przesłanie.. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!. Wielkie Śledztwa Tajemniczej Spółki.. Janiny Porazińskiej.. Matematyka.. 0 0.Lektury szkolne klasa II [LEKTURY druga klasa szkoły podstawowej - WYKAZ] Oto wykaz lektur do 2. klasy szkoły podstawowej.. Szewczyk Dratewka.. Kto podziękował Dratewce w imieniu kaczek?Książka Lektury w klasie II - Nasza szkoła + "Szewczyk Dratewka" autorstwa Opracowanie zbiorowe , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie .. Poczytaj ze Scoobym.. Kto jest głównym bohaterem lektury?. UWAGA!. Szewczyk i kaczkom.. 5) Spotkanie Dratewki z ludźmi.. 2 Zadanie.. Nadmuchałam balon, taśmą przyczepiłam skrzydła, piórka, ogon i dziób.. Mało czasu spędzałyśmy na rzeczach wartych polecenia.. Wędrówka Szewczyka przez ciemny las.. Cena promocyjna 8,93 z ł .1.. (Szewczyk pomaga mrówkom.). Dzięki czemu szewczyk zyskał wdzięczność kaczek?. jak dobrze znasz lekture szewczyk dratewka.. Wykorzystałam ten zestaw ptań do pracy na lekcji w klasie II.. Zapisz informacje o lekturze.. 2) Pomoc mrówkom.. Od wsi do wsi wędrował i stare obuwie łatał..

Jest to lektura sugerowana dla klasy 2.

LEKTURY, LEGENDY, BAŚNIE.. Jest to lektura uczniów klasy 2 szkoły podstawowej, wydanie o tyle dobre, że książka nie waży zbyt dużo, co jest istotne, gdy lektura zabierana jest do szkoły i ze szkoły do domu.. 2 lektura -Na jagody-moim zdaniem masakra-ciężko sie to czyta,dużo różności i dzieciakowi szybko się nudzi.. iedak był z niego a biedak!. KSIĄŻKI Z AUTOGRAFEM.. Autor: Janina Porazińska, Tytuł: Szewczyk Dratewka, .. Czym Szewczyk zgarnął mrówkom mrowisko?. Poczekalnia Ranking Wywiady Facebook Instagram Snapchat.. 3) Naprawa zniszczonej barci.. Plan wydarzeń.. Autorzy: Tytuł: Czas i miejsce akcji: Bohaterowie główni: Bohaterowie epizodyczni: 2.. (Dratewka spotyka się z ludźmi.). Przeczytaj recenzję Lektury w klasie II - Nasza szkoła + "Szewczyk Dratewka".. Normalna cena: 11,90 zł .. Lista lektur szkolnych 2020/2021 .2.. Matematyka.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, analizę problematyki dzieła oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.Test wyboru sprawdzający znajomość lektury Janiny Porazińskiej „ Szewczyk Dratewka" 1.Co Szewczyk Dratewka miał w torbie?. Szukaj.. Potem w lesie naprawił [pszczołom] zniszczoną barć.3 Temat: Praca z lekturą szkolną Szewczyk Dratewka Brzydkie kaczątko Calineczka Cele projektu ogólny: przygotowanie inscenizacji teatralnej w oparciu o wierszowany scenariusz szczegółowe: Poprzez podjęte działania uczeń: poznaje treść lektury poprzez samodzielne jej przeczytanie lub z udziałem nauczyciela (kl. I), wyodrębnia postaci pierwszoplanowe i drugoplanowe, ocenia ich .Ostatnio mało pisałam o nauce, uczeniu, uczeniu się..

3 klasa część 2.

Balon na nitce przyczepiłam do lampy i można było .Uzupełnij metryczkę lektury.. 1 Zadanie.. Dalsza wędrówka i pomoc pszczołom w .Szewczyk Dratewka - streszczenie utworu Janiny Porazińskiej.. Jakim zwierzętom pomógł szewczyk Dratewka?. Szedł raz Dratewka wielkim lasem, zobaczył pod sosną .SPRAWDZIAN ZE ZNAJOMOŚCI LEKTURY „SZEWCZYK DRATEWKA" Zastanów się i podkreśl właściwą odpowiedź: 1.Autorką lektury jest: a)Ewa Szelburg-Zarembina b)Janina Porazińska c)Maria Konopnicka 2.Główny bohater lektury nazywa się: a)Szewczyk Drabinka b)Szewczyk Dratewka c)Szewczyk Miotełka 3.Dratewka chodził od miasta do miasta i: a)naprawiał płoty b)łatał buty c)szył ubrania 4 .Szewczyk Dratewka • Lektury klasa II • pliki użytkownika basiazugaj przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • lekcja Poznajemy losy Szewczyka.docx, ilustracje.docxEnjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.legendy "Szewczyk Dratewka" w oprac.. Wreszcie dotarł do miasta, gdzie znajdował się zamek, w którym zła czarownica .Szewczyk Dratewka • Lektury • pliki użytkownika stonka47 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • pomoc mrówek.jpg, klucz.docjak dobrze znasz lekture szewczyk dratewka.. Wędrował od wsi do wsi i [łatał] ludziom stare [buty].. Podczas wędrówki po świecie spełnił wiele dobrych [uczynków].. Od wszystkich dostał drobiazg, dzięki któremu mógł poprosić o pomoc, gdyby jej potrzebował.. Najpierw pomógł mrówkom naprawić [mrowisko].. W czasie swojej wędrówki pomógł mrówkom, pszczołom i kaczkom.. Pewnego dnia szedł przez las i zobaczył zniszczone mrowisko i biegające wokół niego przerażone mrówki.W klasach 1-3 lektury dobierane są spośród niżej podanych tytułów.. Pierwsza połowa lutego była pod znakiem kataru i kaszlu.. Wdzięczność mrówek i obietnica pomocy.. Jakim zwierzętom pomógł .Pewien chłopiec, szewczyk, który wyuczył się już szewskiego fachu, postanowił powędrować w świat, by rozpocząć samodzielne życie.. NA ŻYWO W INTERNECIE..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt