O psie który jeździł koleją streszczenie
Podbiegł do zawiadowcy i zaczął się łasić.. Autorem książki jest Marta Zawłocka.. Od czego Lampo miał złamane dwa żebra i nogę: · wpadł pod pociąg; · został zakleszczony przez drzwi wagonu; · został pogryziony przez inne psy .O psie który jeździł koleją Stary Wujek - this game to review Other.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Na tym bucie jest wiele miast i wsi, łączy je ze sobą kolej.. Wszyscy kolejarze lubili zwierzaka.. Autorem książki ,,O psie, który jeździł koleją" jest:Ciepła, pełna przygód opowieść o Belli, psie, który przebył 400 mil, by odnaleźć Lucasa, obiecującego studenta medycyny, człowieka, którego kocha.. Quiz w Poczekalni.. Pies spodobał się kolejarzowi, który od jakiegoś czasu myślał, że dobrze byłoby mieć takiego .Znajdziesz tutaj wszystkie istotne informacje dotyczące lektury O psie, który jeździł koleją, którą napisał Pisarski Roman, m.in.: streszczenie, opracowanie oraz motywy literackie.• O psie, który jeździł koleją - opracowanie, problematyka, bohaterowie • Nowa (wymyślona) przygoda psa Lampo • Roman Pisarski - biografia i charakterystyka twórczości • Literatura dla dzieci i młodzieży • Samotność bogów - streszczenie skrótowe, plan wydarzeń • Pięcioro dzieci i coś - streszczenie, problematyka68% Krótkie streszczenie lektury "O psie który jeźdźił koleją".. Główne miejsce akcji to mała stacja kolejowa w Marittimie i dom zawiadowcy w Piombino.Masz problem ze zrozumieniem utworu O psie, który jeździł koleją?.

O psie, który jeździł koleją - streszczenie .

Na cholewie, a także na .. Autor opowiada nam historię o ludziach i o psie, który podróżował sam pociąga-mi po całych Włoszech.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Książka O psie, który jeździł koleją Romana Pisarskiego.. 2009-04-14 19:38:28 "O Psie ,Który Jeździł Koleją " 2016-05-21 14:10:53 Załóż nowy klub10.. Bardziej szczegółowoUtwór „O psie, który jeździł koleją" opowiada historię o dzielnym psie Lampo po części opartą na faktach.. Udostępnij.. Opis fabuły.. zosia1011 3 lata temu.. a) Marittima b) Marittia c) Morittima d) Merittima 3) Kto nazwał psa Lampo?możesz napisać streszczenie do książki,,o psie, który jezdził koleją 2010-10-26 16:57:18 "O Psie ,Który Jeździł Koleją " 2016-05-21 14:10:53 O psie który jeździł koleją ?. Dlaczego po całym kraju rozeszła się wieść o cudnym psie: · był niesamowicie mądrym psem; · był jedynym psem- pracownikiem kolei; · podróżował koleją do różnych miast.. Książka po raz pierwszy została wydana w 1967 r. Akcja dzieje się we Włoszech w latach 60 - tych XX w., zaś głównym miejscem akcji jest stacja kolejowa w Marittimie.1) Podaj autora książki "O psie, który jeździł koleją" a) Radosław Pilarski b) Roman Pisalski c) Robert Wisarski d) Roman Pisarski 2) Podaj nazwę stacji, na którą przybył pies.. Streszczenie krótkie..

Książka O psie, który jeździł koleją Romana Pisarskiego.

Pies jeźdźił pociągami w różne strony kraju .. Akcja książki rozgrywa się we Włoszech.. Zanim uda jej się wrócić do domu, czeka ją mnóstwo niezwykłych przygód.. 90% "Dopóki nie poczujeszię nieszczęśliwy, nie narodzi się w Tobie poezja" (Tadeusz Różewicz)W książce pt. " O psie , który jeźdźił koleją " opisane są przygody psa Lampo, który lubił podróżować pociągami.. Skomentuj.. Na swej drodze spotka i zamieszkujące góry lwiątko, i bezdomnego weterana, któremu przywr&oacute .Plik Test sprawdzający znajomość lektury klasy III Lampo.doc na koncie użytkownika cafe8 • folder O psie, który jeździł koleją • Data dodania: 12 mar 2013 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Plik O psie który jeździł koleją (test 2).doc na koncie użytkownika kacique • folder lektury • Data dodania: 7 paź 2010 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Jak dobrze znasz lekturę O psie który jeździł koleją.. O psie, który jeździł koleją to historia psa Lampo, który pewnego dnia pojawia się na stacji kolejowej w Marittimie i zaprzyjaźnia się z zawiadowcą.Szybko staje się częścią jego życia, ulubieńcem rodziny kolejarza i jego przyjaciół.O psie, który jeździł koleją..

...Książka O psie, który jeździł koleją Romana Pisarskiego.

Najbardziej podobała mi się historia z jedzeniem z .o psie, ktÓry jezdziŁ kolejĄ - roman pisarski - streszczenie szczegÓŁowe admin, śr., 11/12/2008 - 17:38 Translator Polsko Niemiecki - Niemiecko Polski - darmowe tłumaczenie tekstówO psie, który jeździł koleją - Czas i miejsce akcji Akcja utworu toczy się w czasach współczesnych powstaniu utworu we Włoszech.. 2011-03-16 19:21:30Książka Romana Pisarskiego opowiada o psie, który podróżował pociągami.. 6 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Akcja utworu dzieje się we Włoszech.Pewien zawiadowca znajduje na stacji kolejowej kundelka, przygarnia go i nazywa Lampo (wł. Streszczenie, analiza, interpretacja pochodzi z wydawnictwa Literat.. Lampo to główny bohater opowiadania, który wykazuje się sprytem, inteligencją i odwagą.. I Na stację Marittima we Włoszech wjechał pociąg, a z jego ostatniego wagonu wyskoczył pies - kundel.. Mają kształt ogromnego buta.. Każdy, kto spojrzy na mapę, znajdzie je od razu.. Jest to też opowieść o wiel-Zapomniałeś, kim jest Lampo, postać w lekturze O psie, który jeździł koleją, Pisarski Roman?. Streszczenie, analiza .Zadanie: mam napisać swoimi słowami przygodę psa lampo ,,o psie Rozwiązanie:o psie, który jeździł koleją to historia psa lampo, który pewnego dnia pojawia się na stacji kolejowej w marittimie i zaprzyjaźnia się z zawiadowcą szybko staje się częścią jego życia, ulubieńcem rodziny kolejarza i jego przyjaciół zdobywa też sławę w kraju, gdyż regularnie podróżuje .O psie, który jeździł koleją na Allegro.pl - Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje..

-Podacie streszczenie z książki pt. O psie który jeździł koleją?

Błyskawica).Zawiadowca, mający troje dzieci (Gina, Roberto i Adele) mieszka w mieście Piombino, a pracuje w .O psie, który jeździł koleją Roman Pisarski.. Należy do gatunków: dla dzieci i młodzieży, lektury szkolne, szkoła podstawowa.. Znajdziesz pod tym linkiem: Plan wydarzeń - to pomoże Ci lepiej zrozumieć dzieło.Streszczenie I Autor opowiadania mówi, że Włochy to piękny kraj i łatwo jest je odnaleźć na mapie, bo mają kształt ogromnego buta.. Udostępniamy tutaj dokładny opis oraz charakterystykę bohatera: jej powiązania i motywacje.O psie, który jeździł koleją to historia psa Lampo, który pewnego dnia pojawia się na stacji kolejowej w Marittimie i zaprzyjaźnia się z zawiadowcą.Szybko staje się częścią jego życia, ulubieńcem rodziny kolejarza i jego przyjaciół.Krótkie streszczenie lektury "O psie który jeźdźił koleją".O psie, który jeździł koleją - opowiadanie dla dzieci autorstwa Romana Pisarskiego, traktujące o losach psa o imieniu Lampo.. Najważniejsze informacje o lekturze - Książka po raz pierwszy została wydana w 1967 roku..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt