Owczarek niemiecki długowłosy wikipedia
Opis rasy.. Owczarek niemiecki jest kombinacją wytrzymałości, pracowitości i posłuchu, co czyni go tak popularną rasą, predestynowaną do tak różnorodnych zadań.Owczarek niemiecki długowłosy szczenięta czarne-podpalane - bikolor.. Języki.. Został wyhodowany w pełni świadomie, celem pasterstwa i ochrony stad owiec.. Był bardzo słaby i na nic nie miał ochoty nawet na bieganie:(.. W Polsce najpopularniejszym owczarkiem niemieckim jest Szarik, który występował w serialu „Czterej pancerni i pies".Owczarek niemiecki - jedna z ras psów należąca do grupy psów pasterskich zklasyfikowana do sekcji psów pasterskich (owczarskich).. Pies tej rasy jest oddany właścicielowi i lojalny wobec wszystkich członków rodziny.Owczarki Niemieckie najnowsze ogłoszenia na OLX.pl.. Bahasa Melayu; Deutsch; EnglishOwczarek kaukaski; Owczarek niemiecki; Owczarek południoworosyjski Jużak; Owczarek staroangielski Bobtail; Owczarek szetlandzki; Owczarek szkocki długowłosy; Owczarek środkowoazjatycki; Polski owczarek nizinny; Polski owczarek podhalański; Nazwisko.. Jest podatny na szkolenie; cechuje go ogromna odwaga.. Wyrażam zgodę na używanie przez Grupę OLX sp.. Jego wszechstronność, użytkowość, inteligencja i atletyczna sylwetka zostały szczegółowo opisane we wzorcu rasy, który stworzono pod koniec XIX wieku.Owczarek niemiecki jest typem sportowca i niełatwo dotrzymać mu kroku..

Wróć do Owczarek niemiecki długowłosy.

; Głowa jest proporcjonalna do tułowia, klinowata, a uszy stożkowate oraz .12 lat.. Według klasyfikacji FCI podlega próbom pracy.. Autorem projektu znaczka był Janusz Grabiański.. Poradzi sobie niemal w każdej dziedzinie pracy i sportu, jego właściciel powinien więc być energiczny i chętny do współdziałania.. Rys historyczny.. Później standard ten był zmieniany, aż do roku powstania Związku Owczarków we Frankfurcie nad Menem.znaczek pocztowy przedstawiający głowę owczarka niemieckiego o nominale 4,5 zł, w serii Rasy psów.. Zapraszam :-)…Tę stronę ostatnio edytowano 28 sty 2015, 01:54.. Psy » Owczarek 2 000 zł .. Wyrażam zgodę na używanie przez Grupę OLX sp.. Głowa jest klinowata, bez nadmiernego wyrazu ciężkości, sucha i wyraźnie szeroka pomiędzy uszami.. Owczarek niemiecki krótkowłosy to dobrze umięśniony, silny i proporcjonalny czworonóg, którego sylwetka wpisuje się w kształt prostokąta.. Gdy po nią przyjechałam kobieta wyjęła mi 3-miesięczną sunię z klatki dla królika, gdzie pies nie miał jak się rusz.. Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania..

Owczarek niemiecki czarny wady i zalety.

Wysokość w kłębie dla psów 60-65 cm, dla suk 55-60 cm.. z o.o., podmioty powiązane i partnerów biznesowych.Ponadto owczarek niemiecki bardzo przywiązuje się do swojego człowieka.. Psy te są niezwykle uczynne, nie boją się ciężkiej pracy i nie zostawiają swych właścicieli w potrzebie.. Uwielbia aportować i spędzać czas na świeżym powietrzu.. Psy rasowe Owczarek Ogłoszenia OLX.Efekty starzenia.. Aleksandria Druga 22 paź.. Średniej wielkości, silny owczarek niemiecki posiada lekko wydłużoną sylwetkę, jest psem dobrze umięśnionym, o suchych kościach i zwartej budowie.. Kiedy w Europie Środkowej rozwinął się ruch kynologiczny, a jednocześnie rozwój miast pociągnął za sobą wzrost przestępczości, zrodziło się .1.. Owczarek niemiecki DANE OGÓLNE: Długość życia: 10-15 lat Pies wzrost: 60-65 cm Pies waga: 35-40 kg Suka wzrost: 55-60 cm Suka waga: 25-30 kg.. Nie należą one jednak do poprawnej nomenklatury kynologicznej.. Znaczek pozostawał w obiegu do 31 grudnia 1994 r. Zobacz też.. Zobacz szczegóły, porównaj, zadzwoń i kupuj najtaniej na ogłoszeniach Allegro.plSzczenięta Owczarka Niemieckiego Długowłose Gotowe do odbioru.. Proces starzenia zaczyna się w momencie narodzin, ale jego przejawy nie są zauważalne przed upływem kilku lat..

Mój pies (owczarek niemiecki długowłosy) żył 12 lat i zdechł tydzień temu.

Pierwszą oznaką starzenia jest ogólny spadek aktywności, w tym skłonność do dłuższego i głębszego snu, spadek entuzjazmu do spacerów i zabawy, jak również zmniejszone zainteresowanie tym co dzieje się w domu.Owczarek niemiecki czarny długowłosy.. Najwięcej ofert w jednym miejscu.. Druk w technice offsetowej na papierze kredowym.. Wobec właściciela pozostaje zawsze wierny, lojalny i niezawodnie stoi u jego boku.. Jednak w powszechnym obiegu funkcjonują również takie określenia jak: wilczur, wilk czy owczarek alzacki.. Andrzej Owczarek - polski polityk, nauczyciel i samorządowiec.Owczarek staroniemiecki (OS, AltdeutscheSchaferhunde) może być fantastycznym towarzyszem i najlepszym przyjacielem każdego człowieka.. Czarny owczarek niemiecki - SUKA HODOWLANA długi włos .Owczarek niemiecki długowłosy na Allegro.pl - Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje.. .Owczarek niemiecki (owczarek alzacki) sklasyfikowany jest w I grupie FCI (psy pasterskie i zaganiające).. Bardzo dobrze odnajduje się w roli psa .Owczarek staroniemiecki jest typem długowłosego owczarka niemieckiego, u którego celowo wyselekcjonowano geny, które pojawiły się u przodków ON, takie owczarki hodowano do wojny, później zaczęto selekcję na owczarki użytkowe i wystawowe, żeby temu zapobiec, wyselekcjonowano właśnie owczarka e starym typie, gdzie za długi włos odpowiedzialny jest gen recesywny, czego w .Owczarek niemiecki to poprawna nazwa tej rasy..

Mam do zaoferowania suczkę szczeniaka owczarka niemieckiego długowłosego, urodzoną 2 września.

; Polityka prywatności; O Wikipedii; Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialnośćOwczarki niemieckie osiągają masę ciała od 30 kg do nawet 45 kg jeżeli chodzi o samce.. Owczarek staroniemiecki (rasa niemiecki), owczarki staroniemieckie .Owczarek Niemiecki najnowsze ogłoszenia na OLX.pl.. Szczeniaczek jest zaszczepiony, odrobaczony i w pełni zdrowy.. Czoło, widziane z przodu i z boku, nieco wypukłe i ze słabo zaznaczoną bruzdą środkową.. Owczarki niemieckie długowłose, staroniemieckie, kaukaskie, szwajcarskie, czechosłowackie - odmian i ras owczarków jest bez liku.Wygląd.. Hodowla owczarków niemieckich Rasa Owczarek Niemiecki, mimo, że jest stosunkowo młoda (liczy niewiele ponad sto lat) osiągnęła na świecie ogromna popularność.Owczarek niemiecki długowłosy, suczka …Witam!. z o.o. środków komunikacji elektronicznej oraz telekomunikacyjnych urządzeń końcowych w celu przesyłania mi informacji handlowych oraz prowadzenia marketingu (np. newsletter, wiadomości SMS) przez Grupę OLX sp.. Zabrałam ją z tragicznych warunków od pseudohodowczyni.. Ręków 23 paź.. Szczenięta i psy dorosłe.. owczarek niemiecki szorstkowłosy; owczarek niemiecki krótkowłosy (twardowłosy) owczarek niemiecki długowłosy.. Psy » Owczarek 1 400 zł .. Typ wilkowaty.Nie podlega próbom pracy.. Pokrewne rasy: Owczarek szkocki krótkowłosy (Collie Smooth), Owczarek szetlandzki (Sheltie).Owczarek niemiecki długowłosy jest dostępna w 9 innych językach.. Wejdź i znajdź to, czego szukasz!Zobacz owczarek niemiecki w Psy na sprzedaż, do oddania i adopcji - ogłoszenia.. Zaliczany do psów obronnych.. Ogłoszony w 1891 roku wzorzec owczarka niemieckiego opisuje trzy odmiany tej rasy, a kryterium podziału stanowiła długość włosa: .. Pochodzi on głównie od owczarków niemieckich z rejonów DDR, ponieważ tam, w Niemczech wschodnich, od czasów powojennych wykluczano z hodowli egzemplarze z długą sierścią, na bazie których powstały dzisiejsze linie długowłosych owczarków użytkowych, czyli staroniemieckich.Korzystając z tego, że to mój pierwszy post na forum chciałam się z wszystkim przywitać i przedstawić moją 4-miesięczną Wiki..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt