Czasownik can ćwiczenia klasa 4 pdf
Zadanie 1.. Wpisz can lub can't Np. ___ you dance?. Wyjątek!. TWORZYMY KLASY W QUIZLET :) DAYS OF THE WEEK - dni tygodnia GAME;kultury społeczności posługującej się danym językiem.. fajny miły lepszy najgorszy przyjemny rzadki zła grzeczne Wnioski: Nie piszemy łącznie z przymiotnikiem Nie piszemy rozłącznie z przymiotnikiem Ćw.. wg Agnieszkadacka.. Podczas dzisiejszej lekcji angielskiego skupimy się na czasownikach, nauczymy się słówek związanych z najpopularniejszymi zainteresowaniami oraz nauczymy się angielskiego czasownika .Czasowniki - ćwiczenia (kl.IV) Przed środowym sprawdzianem można wykonać poniższe zadania, żeby sprawdzić czy opanowaliście materiał.. Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Angielski.. Po trzecie, tradycyjne ćwiczenia gra-matyczne są oderwane od rzeczywistości językowej, czyli od praktyki, i niejednokrotnie zda-rza się tak, że student robi bezbłędnie ćwiczenia gramatyczne, ale nie potrafi zastosować swojej wiedzy poza rzeczywistością laboratoryjną ćwiczeń.klasa 5 Części mowy Czasownik Tryby czasownika - wybierz tryb.. How much / many .Czasownik modalny can - proste ćwiczenia I .. Ustal, w jakim trybie występuje czasownik w poniższym zdaniu.. Liczebniki po angielsku - ćwiczenie.. Uporządkuj je.Lekcja 9 - Hobby/Czasownik can Każdy z nas posiada jakieś hobby :-) Ja na przykład lubię uczyć języka angielskiego:-) A jakie jest Twoje hobby?.

CAN - proste ćwiczenia.

Duże wrażenie wywarła na mnie historia Nemeczka.. Oczywiście będą inne przykłady i oprócz tych, inne typy zadań.. Tworzenie przysłówków - ćwiczenia - exercises .. can czasowniki modalne czasy czytanie daty dni tygodnia flashcards going to Halloween have got interpunkcja Irlandia kolory konstrukcja konstrukcja wish liczba mnoga .Czasowniki modalne can, could w języku angielskim - Ćwiczenia i testy interaktywne z języka angielskiego.. Ostatnio przeczytałem książkę, która mi się bardzo podobała.. Przeczytaj dokładnie poniższy tekst.. Must - Have to - Mustn't - Needn't PDF Wyrażanie obowiązku - formy pozytywne i negatywne.. Plac był oddzielony od ulicy płotem, po prawej i po lewej .4 Ćw.. Can - May - Must - Have to PDF Ćwiczenia na czasowniki modalne mieszane.1 Ćwiczenia utrwalaj Ące zagadnienia gramatyczne dla uczniÓw szkoŁy podstawowej opracowała: anna kargulCzasownik CAN Szkoła podstawowa, klasy 4 have got .. Liczba pojedyncza I am not a dentist.. pytania i przeczenia tworzą bez użycia operatora Can he dance?. Ćwiczenie zdań z czasownikiem TO BE CZASOWNIK HAVE GOT.. - On nie jest marynarzem.Klasa: V (hospitacja diagnozująca) Data: styczeń 2006 Cel ogólny: Sprawdzenie stopnia opanowania materiału obejmującego czasownik modalny can / can't oraz nazwy wybranych czynności.. Ułóż zdania z każdym z poniższych przymiotników (razem ze słowem nie )..

Czasownik have got podstawowe ćwiczenia.

She's a good swimmer.czasownik osoba liczba czas myślimy 1 mnoga teraźniejszy spaliście pójdę będziemy układać rysuję myślą poszli 4.. Spotykał się on z kolegami na Placu Broni.. ( Imię i nazwisko ) Sprawdzian wiadomości o czasowniku w klasie VI, wariant A 1.W podanych zdaniach podkreśl czasowniki.. Z szuflady wysypały się rzeczy- w pierwszej znajdują się te, które zostały wyrażone w rodzaju męskim, w drugiej- w żeńskim, w trzeciej- w nijakim.. 4-6 Czasowniki modalne Połącz w pary.. - Ty nie jesteś wysoki / wysoka.. Był to niski, jasnowłosy chłopiec.. W nawiasach określ ich osobę, liczbę, czas i tryb.. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.Plik Test z języka polskiego kl. IV „O czasowniku wiem wszystko".doc na koncie użytkownika jagorska • folder Klasa4 • Data dodania: 15 sty 2012Czasownik modalny CAN angielski ćwiczenia.. Aby utrwalić wiedzę o czasowniku, warto wykonać garść ćwiczeń.. Uzupełnij zdania odpowiednimi formami .Plik RZECZOWNIK - TEST SPRAWDZAJĄCY DLA KLASY IV.doc na koncie użytkownika sowa52 • folder sprawdziany-ćwiczenia • Data dodania: 22 sty 2012Czasownik can - ćwiczenie 15.. Cele szczegółowe: Uczeń: • zna zastosowanie czasownika can / can't (wyrażanie umiejętności)4.. Czasownik modalny can..

Uzupełnij zdania - czasownik to be - proste.

IRREGULAR verbs - czasowniki nieregularne PUSTA ta.. 10 Do podanych niżej rzeczowników dopisz przymiotnik uczeń gra .Liczba wyników dla zapytania 'klasa 4 angielski can cant': 10000+ Warm up questions (kl4) Otwórz pudełko.. Bezpłatna nauka języka angielskiego online.. - Ja nie jestem dentystą.. „have to" He has to work hard.Czasowniki - ćwiczenia.. Lekcja 16.Czasownik - sprawdzian w klasie szóstej.. po nich zawsze występuje "łysy" bezokolicznik (bez „to") I can to dance.. CZASOWNIK MODALNY CAN.. Test z przyrody po klasie 4: zadania z przyrody klasa 4 do druku [PDF] Sprawdzian z matematyki klasa 4 (testy z matematyki klasa 4) Terapia pedagogiczna - na czym polegają zajęcia korekcyjno- kompensacyjne .Jestem w 4 klasie i w sumie powinnam już umieć przedimki nieokreślone, ale zawsze mi się to myli, więc muszę robić dużo ćwiczeń w a i an.. Ćwiczenie.. HAVE GOT i TO BE razem (tu dodatkowo są słówka związane z pracą) HAVE GOT i TO BE razem 2.. Na kartach znajdują się lustrzane .. wybranych rówieśników z klasy, utrwalając przy okazji odmianę czasownika modalnego w 3 os. l.poj.Czasownik modalny can - ćwiczenia 16 sierpnia 2015 24 lutego 2017 Admin..

Must - Mustn't ćwiczenia PDF Wyrażanie obowiązku.

Zrób własne ćwiczenie!Czasowniki modalne nie posiadają żadnych końcówek charakterystycznych dla czasów gramatycznych He can dance.. 16 lutego 2016 Admin 0.. 9 Do każdego z poniższych przymiotników dopisz słowo nie, następnie zapisz wnioski.. CZASOWNIK TO BE..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt