Opowiadanie odtwórcze na podstawie mitu
Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, treść utworu, szczegółowe omówienie najważniejszych postaci, a także głównych motywów literackich pojawiających się w utworze.. Zawiera zdarzenia w porządku chronologicznym, te same motywy bohaterów i imiona.. „Podniebna podróż" Działo się to na Krecie za panowania króla Minosa.. O linii i polu narracji.. Przeczytajcie mit o Europie (tekst mitu poniżej w materiałach), na podstawie którego dowiecie się, dlaczego kontynent, na którym mieszkamy, został nazwany właśnie Europa.. W każdym numerze omawiamy inną formę wypowiedzi wymaganą do egzaminu gimnazjalisty lub sprawdzianu ósmoklasisty.Opowiadanie na podstawie mitu o Odyseuszu; Opowiadanie stylizowane na baśń; Ignacy Krasicki - Opowiadanie na podstawie bajki "Kruk i lis" Opowiadanie odtwórcze na podstawie Aktu IV komedii pt. „Zemsta" Napisz opowiadanie na wybrany temat.Mit o Orfeuszu i Eurydyce - streszczenie.. Ludzie słyszący jego śpiew i grę na lirze zamierali w bezruchu, byli tym po prostu zauroczeni.. Krótko mówiąc, to w nim puszczamy tą wodzę fantazji, często tworząc je na podstawie własnych bądź fikcyjnych przeżyć.. Rodzaje opowiadania : 1) Odtwórcze - opowiadanie własnymi słowami o wydarzeniach przeczytanych lub usłyszanych.. Ten jednak zasłynął z plotkarstwa.. Streszczenie.. Często bogowie zapraszali go na uczty boskie, ponieważ go lubili i mieli do niego słabość..

Opowiadanie odtwórcze.

Na skutek własnych działań popadł jednak w ich niełaskę.Bardzo przydatne, na internecie jest takich rzeczy mało, a tu jest bardzo dokładnie i przede wszystkim zgodnie z prawdą napisane.. 1, str. 227 i zapisz je w zeszycie.. Ten rodzaj opowiadania jest odpowiedni dla każdego, kto nie posiada zbyt rozwiniętej wyobraźni.Opowiadanie.. Dedal miał ucznia i zarazem siostrzeńca - Talosa.. Przeczytaj przykład opowiadania odtwórczego na podstawie „Mitu o Heraklesie" o jednej z prac tego herosa, str. 226.. 73% Opowiadanie - czym jest opowiadanie, struktura, jak napisać, analiza przykładowych opowiadań.3 Opowiadanie odtwórcze na podstawie literatury, komiksu, filmu itd.. Jego syn, Tezeusz, postanowił udać się na Kretę i zgładzić potwora.Opowiadanie twórcze na podstawie własnych przeżyćZnajdź odpowiedź na Twoje pytanie o Napisz opowiadanie od twórcze na podstawie mitu Dedal Ikar .. Szkoła podstawowa +5 pts.. Dedal leciał nisko, ale przynajmniej doleciał.. Boże Narodzenie mieli spędzić w Szwecji u rodziców Kaśki.Dedal i Ikar - Opowiadanie .Mit o Tezeuszu - streszczenie, Mitologia - opracowanie.. Dotyczyć będzie wielu spraw: różnych wynalazków Dedala, ludzkich potrzeb i pragnień, odpowiedzialności za swoje wybory i zachowanie.. Zeus, chcąc, aby syn był nieśmiertelny, wykradł w nocy dziecko do nieba i położył przy śpiącej Herze.Orfeusz był obdarzony pięknym głosem i sprawnymi palcami..

Jak napisać opowiadanie odtwórcze?

Odyseusz myślał, że to będzie cudowny czas, lecz się mylił.. Wojna spadając na niego nagle pokrzyżowała mu wszelkie plany związane z rodzina.. Jest podobne do streszczenia.. Wszystko co trzeba wiedzieć o utworze Mit o Orfeuszu i Eurydyce znajdziecie na .Opowiadanie odtwórcze na podstawie lektury, filmu itp. Odtworzenie przebiegu zdarzeń.. Tezeusz jest największym bohaterem ateńskim.. Określisz zachowanie bohaterów, ich motywy działania.. Kiedy wreszcie królowa Pazyfae urodziła dziecko, okazało się.Ułóż krótkie opowiadanie odtwórcze na podstawie mitu o Dedalu i Ikarze xwerox xwerox W Atenach żył utalentowany rzeźbiarz i budowniczy mieniem Dedal.. Jego ojciec Ajgeus (Egeusz) podbił Attykę, poślubił księżniczkę Trojzeny Ajtrę, po czym opuścił rodzinę, by wrócić do Aten.Chłopiec wychowywał się u matki w Trojzenie.Co policja może zrobić jeśli przyłapią mnie na zrobieniu 20 osobowej imprezy w strefie czerwonej 2020-10-26 00:29:05 Płatek owsiany przykleił mi się do gardła i nie chce się odkleić.. Do pełni szczęścia parze królewskiej brakowało tylko następcy tronu.. Siejący postrach na całej wyspie, Minotaur, został uwięziony w potężnym labiryncie, z którego nie sposób było […]Klasa 5 Temat: Opowiem, jak było - czyli jak napisać opowiadanie odtwórcze.. Proszę przeczytać informację na temat opowiadania odtwórczego wraz z przykładem z podręcznika str. 226 i wykonać polecania z podręcznika str. 227 nr 1, 2..

79% Losy Małego Księcia - opowiadanie odtwórcze; 80% "Zemsta" akt IV.

Napisz przetworzoną wersję wybranego mitu w formie opowiadania (praca dla chętnych).Jego sława i potęga objęła całą Grecję.. Nie możesz wymyślać dodatkowych elementów - opierasz swoje dzieło na tym, co widziałeś.Na podstawie poznanego mitu o Heraklesie proszę wykonać .. Pewnego dnia Talos wymyślił koło garncarskie.. O tym dlaczego spotkał go taki los, dowiecie się z mitu o Dedalu i Ikarze.. Powinno być napisane w sposób ciekawy, obrazowy, tak żeby zaintrygować czytelnika, przy czym sens oryginału nie może zostać zafałszowany.Kreta była wówczas najpotężniejszym państwem Hellady.. Eurydyka była małżonką Orfeusza, przepiękną nimfą, każdy kto na nią spojrzał, chociażby na krótką chwilę, od razu się w niej zakochiwał.Mit o Odyseuszu - streszczenie.. 2020-10-26 00:02:21Dokończ opowiadanie - A gdyby Ikar posłuchał ojca?Ułóż krótkie opowiadanie odtwórcze na podstawie mitu o Dedalu i Ikarze .. Dedal pochodził z Aten, jednak uciekł z nich po zabiciu swojego siostrzeńca Talosa, któremu zazdrościł wynalezienia piły i koła garncarskiego.Schronił się na Krecie, gdzie pracował jako wynalazca na .Mit o Heraklesie - streszczenie, Mitologia - opracowanie..

...77% Daniel Defoe "Robinson Crusoe" - opowiadanie odtwórcze.

2) Twórcze a) opowiadanie na podstawie lektury; polegaPoczątek wojny trojańskiej, piękna Penelopa poczęła syna, któremu na imię było Telemach.. Pisząc je na podstawie książki/filmu - po prostu jakiegoś utworu - zazwyczaj dotyczy ono .Więcej wskazówek i podpowiedzi, jak napisać opowiadanie twórcze, znajdziesz w VICTORZE 5/2019.. Herakles był synem Zeusa i królowej Alkmeny.. Wstęp: Dzisiejsza lekcja będzie niesamowicie przekrojowa.. W tym przypadku także należy zastosować trójpodział tekstu.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, treść i genezę dzieła, plan wydarzeń, opis czasu i miejsca akcji, szczegółowe omówienie najważniejszych postaci i scen, a także głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.. Wykonaj ćw.. Dzięki zręcznej polityce władcy państwo rosło w siłę, a lud żył w dostatku i cieszył się pokojem.. (1 godz.) Opowiadanie odtwórcze-to opowiadanie napisane na podstawie jakiegoś istniejącego już innego utworu- opowiadania, mitu , powieści, historyjki obrazkowej, itp. Ty musisz historię trochę wzbogacić, czasami dokończyć, dodaćOpowiadanie odtwórcze - to opowiadanie napisane na podstawie przeczytanego tekstu.. Bogowie ukarali go jednak dzieckiem-potworem.. Władcą Aten był Ajgeus.. czwartek, 04.06.2020 r., lekcja online, godz. 10.00 - 10.45 .Opowiadanie twórcze - opowiadanie o podróży, podczas której wydarzyło się coś, co sprawiło, że ktoś stał się sławny Więcej ; Opowiadanie twórcze - Wyobraź sobie, że losy Aliny i Balladyny potoczyły się inaczej… Więcej ; Opowiadanie odtwórcze na podstawie mitu o Dedalu i Ikarze WięcejMit o Syzyfie opowiadanie odtwórcze.. Sprawdzałem w słowniku i wszystko się zgadza.. Był nim Minotaur, pół byk, pół człowiek.. Wiecie już zatem, w jaki sposób odtworzyć przebieg zdarzeń w formie opowiadania.. .Szkoła podstawowa Język polski Klasa 5 Autorka: Paulina Mania Cele lekcji: Dowiesz się, co stało się z Dedalem i Ikarem.. Podległe jej Ateny musiały co roku wysyłać na Kretę haracz w postaci 7 dziewcząt i 7 chłopców, które przeznaczone były na pożarcie przez Minotaura.. Tworzenie opowiadań przez dzieci.. Dodatkowo, specjalnie dla Was, udostępniamy udostępniamy opracowania przykładowych tematów esejów i rozprawek.Opowiedz pisemnie filmową wersję mitu o Syzyfie (opowiadanie odtwórcze) lub Która wersja mitu - oryginalna czy filmowa - podoba Ci się bardziej i dlaczego?.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt