Wody słodkie i słone prezentacją
W wodach można spotkać wiele różnorodnych zwierząt.. Zaledwie 3‑3,5% zasobów wody występuje na lądach, a .Prezentacja zdjęcia Ziemi z kosmosu.. Różnią się one wyglądem oraz wielkością, ale ich cechą wspólną jest to, że są doskonale przystosowane do życia w wodzie.- woda w lodowcach to 20 łyżek Podczas prezentacji nauczyciel odbiera z wiadra wymienione ilości wody.. Gęstość wody wynosi 1g/cm3.. Ta, która jest w morzach i oceanach, jest słona.. Często występują w koloniach, w których poszczególne osobniki specjalizują się w wypełnianiu określonych funkcji np. pobieraniu pokarmu czy rozmnażaniu.. Jama ciała wypełniona płynem.. Seria: Tajemnice przyrody / Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4-8 / Przyroda.. Można też wykonać drugi, prostszy pokaz: Jeżeli pełny litrowy słoik to cała woda na Ziemi, to 30 ml naciągnięte z niego do strzykawki to woda słodka, pozostała część to woda słona.Wody pokrywające ziemię dzielimy na : Wody słone - wody mórz i oceanów - zawierają duża ilość rozpuszczonych soli, - pokrywają przeważającą część powierzchni Ziemi, - uchodzą do nich rzeki.. Bywa, że pitna woda dostępna jest w nadmiarze, jednak często z powodów zanieczyszczenia chemicznego, czy też bakteriologicznego, nie może być bezpiecznie wykorzystywana przez ludzi do celów spożywczych.Słodka chwila, słona cena Woda w sztucznych mokradła przepływa więc powoli z jednego zbiornika do drugiego..

Wody słodkie występują w rzekach, jeziorach, stawach.

W pierwszej chwili masy wody niejako „zderzają się ze sobą" i wówczas może pojawić się widoczna granica w postaci linii - zjawisko naprawdę wyjątkowe.DOŚWIADCZENIE Włącz lub wyłącz lektora oraz efekty dzwiękoweSłodka i zdatna do picia woda, to niestety niemal nieosiągalny luksus dla części mieszkańców naszego globu.. Wody słodkie:-rzeki, jeziora (nadbrzeŜne, przydeltowe, morenowe, rynnowe, cyrkowe, krasowe, tektoniczne, kraterowe) i Wody słone:-oceany i morza (zatoki i morza = część przybrzeŜna oceanów, oprócz Morza Kaspijskiego, które jest Podział wód bagna, wody gruntowe i podziemne, lodowce, pokrywa śnieŜna i para wodna w atmosferzeWody słodkie i słone; Ćwiczenie interaktywne rodzaje wód; 6.. Woda, czyli tlenek wodoru, jest w zwykłych warunkach bezbarwną cieczą krzepnącą w temperaturze 0oC i wrzącą w 100oC.. Rozmowa na temat, dlaczego Ziemia nazywana jest Błękitną Planetą.. - W tej chwili do naszych mokradeł wpływa woda o zawartości fosforu średnio od 100 do 50 ppb.Zasoby wodne naszej planety: wody słone (morza i oceany)- 97,4%, natomiast wody słodkie (rzeki, jeziora) - 2,6%.. Formą dominującąZostań dziś Badaczem Wody na i przyłącz się do społeczności szkół na świecie, by wziąć udział w inspirującym programie .Woda słodka jest lżejsza od słonej, zwłaszcza latem, wskutek czego mieszanie się obu mas wody jest utrudnione - dochodzi do tego dopiero po jakimś czasie od ich spotkania..

Etap realizacyjny 1.- Wody słodkie i słone mają różną gęstość.

Powstało jezioro słone, w którym wyginęła część słodkowodnej fauny i flory.. Poznajemy krajobraz najbliższej okolicy; Czy wszystkie skały są twarde?. Świat prezentacji to vortal zawierający prezentacje multimedialne przeznaczone nie tylko dla uczniów, ale i nauczycieli.. CECHY CHARAKTERYSTYCZNE PIERŚCIENIC Ciało pokrywa śluzu i ochronny naskórek.. Reszta, to jest 2,5 % to wody słodkie.Dzielą się one na:Pozostałe lodowce i śniegi gromadzą 9% wody słodkiej.. 2 1 ecie.pecie odpowiedział(a) 12.11.2009 o 15:30 a mnie w szkole uczyli ( nawet w ksiązce pisało) ze słone aż 97% a słodkie tylko 3% i 3 _ to lodowce ;p 4 .Na ziemi występują dwa rodzaje wody: słona i słodka.. W klasyfikacji wód ze względu na zawartość związków mineralnych wodą słodką nazywa się wodę zawierającą od 100 do 500 mg/l związków mineralnych.Według jednej z klasyfikacji wód podziemnych za wody słodkie (niskozmineralizowane, zwykłe) uważane są wody o zawartości .Wody słodkie i wody słone 50 kB.. - 85 tys. km3; W powietrzu znajduje się niecałe 13 km3 pary wodnej, czyli 0,001%.. .Woda morska - woda występująca w morzach i oceanach.W wodzie tej są rozpuszczone tysiące związków chemicznych i prawie wszystkie pierwiastki chemiczne obecne na kuli ziemskiej..

Reszta zaś to wody słodkie, które są podstawą życia na naszej planecie.

Aleje Jerozolimskie 146D .Większość wody na świecie to woda słona - 96,5%, czyli:.. - tłumaczy dalej profesor.. chodzi mi na przykład wody słone to : - morza - i wymieniajcie tak od myślników d*a*m n*a*j Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2010-03-13 16:15:4997% to wody słone a 3% wody słodkie POZDRAWIAM!. Słodkie są lżejsze zwłaszcza przy tych temperaturach, jakie mamy teraz i zanim się to wymiesza musi upłynąć pewien czas.. Mogą mieć postać polipa lub meduzy.. Zadawanie pytań dotyczących wód słonych i słodkich na kuli ziemskiej oraz zamieszkujących je organizmów.. Wiedza zdobyta na lekcjach przyrody uświadomiła mi, że zanim istoty żywe osiadły na lądzie, zamieszkiwały głębiny wodne.Korzystne warunki naturalne - dobre gleby i łagodny klimat - pozwoliły na rozwój rolnictwa w określonych miejscach na świecie.. Często rosną w nich różne rośliny, które coraz efektywniej wykorzystują związki odżywcze.. Okazuje się, że duże znaczenie dla tego zjawiska ma właśnie temperatura.. Woda pozostała w wiadrze to woda słona.. Pozostałe 97,5% to wody słone (morza i oceany, słone jeziora oraz wody podziemne), które nie mają znaczenia, jeśli chodzi o zaopatrzenie ludzkości w wodę pitną.Woda wielkich rzek Syr-darii i Amu-darii zamiast do jeziora płynęła kanałami na pola, skąd szybko parowała.. Ukształtowanie terenu; Przez lądy i oceany; Pierwsze podróże geograficzne; Krajobraz wczoraj i dziś..

Prezentacja stosunku wody słonej do wody słodkiej na kuli ziemskiej.

Wyschnięte dno pokryła warstwa soli i szkodliwych substancji chemicznych,jakie znacie wody słone a jakie słodkie ?. liczba pobrań: 9112 zaktualizowany: 2017-09-21 Nowa Era Sp.. Z kolei wody gruntowe do głębokości 100 m stanowią 29,6% objętości wszystkich wód słodkich, a rzeki, słodkie jeziora, bagna i płytkie wody podziemne - co może dziwić - to jedynie 0,4%.ŚRODOWISKO WYSTĘPOWANIA: wody słodkie, wody słone, wilgotna gleba, ściółka.. W efekcie poziom wody obniżył się o ponad 26 m.. - Maksymalna gęstość wód słodkich jest w 4 st. C .Jedynie 2,5% objętości wód naturalnych stanowią wody słodkie, które są niezbędne do życia wszystkich organizmów.. Wody słodkie - większość jest w stanie stałym w postaci lodowców, - znaczna część znajduje się pod ziemią,Woda słodka - woda zawierająca stosunkowo niewielkie ilości soli.Może być różnorako definiowana.. Zaloguj się, by mieć dostęp do zasobów.. Najpierw, wraz z początkami osadnictwa, zaczęto uprawiać żyzne ziemie w dolinach wielkich rzek: na Nizinie Chińskiej (doliny Jangcy i Huang He), na Nizinie Gangesu, na Nizinie Indusu, na Nizinie Mezopotamskiej (dolina Tygrysu i Eufratu) Woda morska stanowi ponad 97% wody obecnej w formie ciekłej na powierzchni Ziemi, tzw. woda słodka stanowi zaś mniej niż 3%.Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Zielonki- podział wód słodkich i słonych, - wody stojące i płynące, - zmiany w krajobrazie kulturowym spowodowane działalnością człowieka, - pochodzenie nazw miejscowości, - formy ochrony przyrody, - ochrona całkowita i częściowa, - obiekty i obszary chronione w Polsce, - zasady zachowania się na obszarze chronionym,Wody słone stanowią 96,5% ogólnych zasobów Ziemi.. Z większymi trudnościami zmagają się organizmy lądowe.. Krążkopławy - żyją wyłącznie w wodach słonych.. Ta ciecz należy do nielicznych substancji, które .Stułbiopławy - żyją w wodach słodkich i słonych..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt